Skocz do zawartości
IGNORED

prośba o identyfikację (z klasyki)


now_live

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Rzadko piszę tego typu posty, ale ponieważ wszelkie moje poszukiwania spełzły na niczym, więc może ktoś z Was będzie mógł pomóc. Na ostatnim Audio Show w pokoju Ancient Audio przez p. Waszczyszyna prezentowany był pewien utwór wokalno-instrumentalny. Klasyki słucham od niedawna, więc trudno mi powiedzieć, czy to opera czy może raczej jakaś forma muzyki sakralnej. Z tekstu niestety niezbyt wiele pamiętam, ale cyklicznie, tak jak w refrenie piosenki powtarzało się "domine domine" (mogło to być także domino domino, dominus dominus itp) i jakiś któtki jednosylabowy wyraz. Na pierwszym planie dwóch solistów sopran i tenor, nie pamiętam dokładnie czy w tle był jeszcze jakiś chór. Utwór w dość szybkim tempie, prosta melodia od razu "wpadająca w ucho", charakter uroczysty, być może pochwalny. Dlatego przypuszczam, że jest to coś powszechnie znanego. Jako, że wywarło to na mnie bardzo duże wrażenie postanowiłem gdzieś to odnaleźć, jednakże bezskutecznie. Można znaleźć części mszy opatrzone tytułem "domine deus", w tekście Ave Maria też jest coś podobnego, ale to jednak zupełnie nie to. Sugerowano mi, że może to być jakaś część mszy Mozarta (c-major koronacyjnej, c-minor) lub b-major Bacha, ale odsłuchałem fragmenty w amazonie i tam także jest kompletnie coś innego.

Dlatego będę wdzięczny za wszelkie sugestie i wskazówki gdzie tego szukać. A może któś słyszał ten utwór na AS i potrafiłby zidentyfikować kompozytora i tytuł?

 

pozdrawiam

N.L.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.