Skocz do zawartości
IGNORED

koncowka mocy do Yamaha RX A1060


Frycu40

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , tak jak w temacie. Aktualnie zestaw to Amp Yamaha 1060 , Monitro Audio RX8,RX Center , Tyl Monitor Audio RS5 , Sub Rel T9 zrodlo Filmy i gry XboX S , stereo to Rotel RGD 1520 sluzy jako DAC . Teraz gdy jest bardzo glosno , jest odczucie ze to koniec wydajnosci Yamahy a w planach jest jeszcze podlaczenie boczynych glosnikow FX . Mysle ze przydalaby sie koncowka mocy na fronty lub frony i central 3ch lub wzmak.

Druga opcja dla polepszenia stereo wzmak np Audiolab 8000s lub Roksan K2 te wzmaki moga pracowac jako koncowka i zintegrowany . Teraz pytanie czy jesli podlace koncowke poprawa w stereo bedzie prawie zadna tylko przybedzie mocy a czy jak bedzie pracowal wzmak w kinie charakterystyka brzmienia miedzy frontami a centralem sie zmieni czy tego prawie nie slychac ?

Co polecicie do 2000 zl max ?

Z gory wszystkim dziekuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz pytanie czy jesli podlace koncowke poprawa w stereo bedzie prawie zadna tylko przybedzie mocy a czy jak bedzie pracowal wzmak w kinie charakterystyka brzmienia miedzy frontami a centralem sie zmieni czy tego prawie nie slychac ?

Niestety nie polecę konkretnych modeli bo nie interesowałem się takimi wzmacniaczami/końcówkami mocy, jedynie utwierdzam Cię w przekonaniu, iż rozpocząłeś temat w bardzo dobrym kierunku. :) Słuchałem modeli A850 i A2050 z Parasoundem A23, A2050 ma ciut więcej mocy fabrycznie od Twojego A1060, pod względem dźwiękowym natomiast to praktycznie to samo. O ile A850 i tak grało średnio z zewnętrzną końcówką (gorszy przedwzmacniacz i przetwornik), to z Twoim modelem może być naprawdę dobrze. :) Parasound akurat łagodzi atak dźwięku, więc ewidentnie zmieniłby charakter grania (a i tak po prostu nie ten budżet) - trzeba czegoś szybszego, wtedy dźwięk nabierze klasy, dynamiki, i mimo niewielkich różnic w charakterze brzmienia między frontami a centralem, i tak cały przekaz na tym zdecydowanie zyska. Testowałem pod tym względem Yamahę, teraz gram na Onkyo RZ900 z różnymi końcówkami mocy, i naprawdę jest potencjał w tych wyjściach pre-out w amplitunerach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , tak jak w temacie. Aktualnie zestaw to Amp Yamaha 1060 , Monitro Audio RX8,RX Center , Tyl Monitor Audio RS5 , Sub Rel T9 zrodlo Filmy i gry XboX S , stereo to Rotel RGD 1520 sluzy jako DAC . Teraz gdy jest bardzo glosno , jest odczucie ze to koniec wydajnosci Yamahy a w planach jest jeszcze podlaczenie boczynych glosnikow FX . Mysle ze przydalaby sie koncowka mocy na fronty lub frony i central 3ch lub wzmak.

Druga opcja dla polepszenia stereo wzmak np Audiolab 8000s lub Roksan K2 te wzmaki moga pracowac jako koncowka i zintegrowany . Teraz pytanie czy jesli podlace koncowke poprawa w stereo bedzie prawie zadna tylko przybedzie mocy a czy jak bedzie pracowal wzmak w kinie charakterystyka brzmienia miedzy frontami a centralem sie zmieni czy tego prawie nie slychac ?

Co polecicie do 2000 zl max ?

Z gory wszystkim dziekuje

 

 

Jak dla mnie, lepiej dobrac wzmacniacz z funkcja koncowki. Zrobimy sobie osobny tor stereo.

Czy jest obawa ze fronty nie beda sie zgrywaly z reszta kolumn. Wydaje mi sie ze nie. Bynajmniej ja tego nie odczowam (avr marantz, wzmacniacz denon (jako koncowka na fronty) , mam tez koncowke maeantza (central, boki i tyly). Zreszta wtedy wzmacniacz pracuje na ukladzie wzmacniacza, zadne galki, zmiana barwy, uklad przedwzmacniacza itp nie dziala.

 

 

Do 2000zl?

Yamahy nie znam.

Z denona to wzmacniacz 1500, 1510, 1520.

Z marantza dedykowane koncowki mm7025 i mm7055, lub wzmacniacze 7004, 800x.

Onkyo 9755, 9070

Pioneery chyba wszystkie nowe a30, a50

 

Cos taniego ale bardzo leciwego to wszelakiej masci Rotel.

 

Podobaja mi sie koncowki od Audiolab 8200.

 

To tak ogolnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.