Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  15 członków

DynaVoice Klub
IGNORED

Klub DynaVoice


Stefek79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, yesther napisał:

Tu na AS jest fajny temat o DAC-ach, są osoby które totalnie dyskredytują te chińskie, ja jestem daleki od tego bo po prostu żadnych nie słyszałem, a moje doświadczenia to tylko Atoll, Hegel i Abrahamsen A-DAC (mialem i sprzedałem ale tylko USB), które grają mięsiście, może bardziej analogowo, są starsze, może to już vintage 🙂, ale nigdy nie powiedziałbym, że grają ostro ani sucho, za to bardzo smacznie - każdy z nich na swój sposób. Może więc tędy droga i powinieneś spróbować coś z marek zakorzenionych w audio od lat. Skąd jesteś jeśli można wiedzieć, jeśli z okolic stolicy to mogę Ci pożyczyć Atoll albo Hegel, bo raczej będą się kurzyć (przynajmniej na początku) jak uda mi sie zakupić Abrahamsen DAC V6.0 (po śwętach być może).

Wbudowany DAC w mojego MF zagrał przyzwoicie pod względem brzmienia natomiast 3 d było słabsze niż w SMSL.

Jestem z Katowic więc wypożyczenie nie wchodzi w grę. Popytam znajomych czy ktoś nie ma jakiegoś brandowanego DAC`a. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Cześć, nieśmiało dołączam do klubu Dynavoice, nie jestem aż takim audiofilem zapewne jak większość z Was, i zupełnym amatorem ale zupełnie przypadkiem stałem się posiadaczem kolumn Dynavoice Chalenger 65.

Wrażenia jak najbardziej pozytywne, swoje kolumny kupione w ciemno, trochę sie bałem nie ukrywam - moje poprzednie Tannoy DC6 podstawki w mieszkaniu grały super ale jednak  po przeprowadzce chciałem napędzić przestrzeń 50mkw więc szukałem coś większego i dodatkowo z większym pazurem. Te kolumny zaskoczyły mnie bardzo pozytywnie i dalej zaskakują, poprzedni właściciel mówił że miał te kolumny 4 miesiące i słuchał metalu ale dla niego były zbyt "ciepłe", moja subiektywna opinia że z każdą muzyką grają inaczej, tzn mają swój charakter ale bez fajerwerków. Słucham w zasadzie wszystkiego, narazie jestem super zadowolony.

Kolumny grają z pazurem, bass jest przyzwoity ale nie wgniata w fotel, niemniej ostał mi się Subwoofer KEF HTB2 więc zestroiłem wszystko pod "siebie" i słucha się naprawdę zacnie, muzyka bardzo soczysta.

Zapewne najsłabszym elementem zestawu jest u mnie amplituner Denon AVR1300W, niemniej mam wygodę bo wszystko jest spinane z TV, PS4 i dekoderami. Bałem się że nie udźwignie tych kolumn mój ampli, ale jestem  zaskoczony, raczej nie przekarczam 80% bo mi szyby chce wyrwać. Następnym tematem będzie wybór dobrego źródła bo chciałbym te kolumny usłyszeć na dobrym wzmacniaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dawid0284 napisał:

 

Zapewne najsłabszym elementem zestawu jest u mnie amplituner Denon AVR1300W, niemniej mam wygodę bo wszystko jest spinane z TV, PS4 i dekoderami. Bałem się że nie udźwignie tych kolumn mój ampli, ale jestem  zaskoczony, raczej nie przekarczam 80% bo mi szyby chce wyrwać. Następnym tematem będzie wybór dobrego źródła bo chciałbym te kolumny usłyszeć na dobrym wzmacniaczu.

Masz rację twój amplituner to najsłabsze ogniwo, dobra rada zebyś jednak wzmacniacza jak było w przypadku kolumn nie kupował w ciemno, tutaj już trzeba posłuchać i ocenić co pasuje. Nie wszystkie wzmacniacze pasują do tych kolumn, ja bym stawiał te neutralne lub po jasnej stronie 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...
W dniu 1.01.2024 o 10:42, kviku napisał:

Witam też posiadam M-65 ale myślę nad zmianą na df-6  ktoś z was ma porównanie, ktoś słuchał df-6 ?

Ja mam df-8 i tylko o nich się mogę wypowiedzieć. A ponieważ zmieniłem wzmacniacz to będę chciał je sprzedać. JEśłi byś był zainteresowany to mogę podać więcej szczegółów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witajcie, a ja chciałem podpytać czy komuś Challenger m-65 grał z jakąś Integrą od Onkyo?

Szukam kolumn do a-8290 i Dynavoice są bardzo kuszącymi kolumnami tylko zastanawiam się czy to dobrze razem zagra, a nie zabardzo mam jak tego razem posłuchać przed kupnem.

M-105 chyba trochę za duże, Dynamite 10 to wgl out door, Df-8 też dość spore i nie wiem czy wyciągnę z nich odpowiednią dynamikę moim wzmakiem, a m-65 chyba lepiej powinny się zgrać mocą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Mechał napisał:

Witajcie, a ja chciałem podpytać czy komuś Challenger m-65 grał z jakąś Integrą od Onkyo?

Szukam kolumn do a-8290 i Dynavoice są bardzo kuszącymi kolumnami tylko zastanawiam się czy to dobrze razem zagra, a nie zabardzo mam jak tego razem posłuchać przed kupnem.

M-105 chyba trochę za duże, Dynamite 10 to wgl out door, Df-8 też dość spore i nie wiem czy wyciągnę z nich odpowiednią dynamikę moim wzmakiem, a m-65 chyba lepiej powinny się zgrać mocą. 

u mnie df-8 napędza Yamaha as 2100 i wszystko jest ok . Df 8 nie potrzebują elektrowni do napędzenia .

1* YAMAHA as2100/MATRIX mini-i pro2s 2* Sony ta f870es/xa20es/Dynavoice df8/Aim sc808 /UPS Powertecnique pro3000 1800W online, 3* Marantz/pm7200 /cd6000ose/ st7001/Mordaunt Short Avant 916i,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, Stefek79 napisał:

u mnie df-8 napędza Yamaha as 2100 i wszystko jest ok . Df 8 nie potrzebują elektrowni do napędzenia .

Dobrze piszą o Cantonach do Onkyo ale Df-8 mają ogólnie bardzo dobre opinie, dość wysoką efektywność, szerokie pasmo więc chyba będę jednak ich szukać.

Tylko wiadomo, Yamaha gra inaczej niż Onkyo. Czy Df-8 grają w miarę neutralnie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Mechał napisał:

I najważniejsze - czy Df-8 po cichu też dobrze grają? Czy muszą hulać żeby grać mocno? I dzięki za info

Moim zdaniem po cichu grają średnio. W moim przypadku brakuje im przejrzystości, może macie jakieś rady,a może ta Yamaha nie jest dobra do tych df 8 ? . Co innego jak trochę się je podkręci 😉😆Mam je podłączone do Yamahy RN 800 A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 29.03.2024 o 12:59, Mechał napisał:

I najważniejsze - czy Df-8 po cichu też dobrze grają? Czy muszą hulać żeby grać mocno? I dzięki za info

U mnie po cichu to gałka na godzinie 9 i jest po cichu   . Ale jak chcesz po cichu cichu to kup sobie jakieś bookshelf bo jednak to są wielkie kolumny do bardzo dużych wnętrz  .

1* YAMAHA as2100/MATRIX mini-i pro2s 2* Sony ta f870es/xa20es/Dynavoice df8/Aim sc808 /UPS Powertecnique pro3000 1800W online, 3* Marantz/pm7200 /cd6000ose/ st7001/Mordaunt Short Avant 916i,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Stefek79 napisał:

U mnie po cichu to gałka na godzinie 9 i jest po cichu   . Ale jak chcesz po cichu cichu to kup sobie jakieś bookshelf bo jednak to są wielkie kolumny do bardzo dużych wnętrz  .

Poprostu mam obawy, że braknie mi do nich mocy na dynamiczną grę. Nie chce ale nie zawsze moge i chciałbym żeby wtedy też grały przyzwoicie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Paweł Wieczorek napisał:

Z jakiej części Polski jesteś? Bo jak ze śląska to zapraszam na odsłuch.

Śląsk - Tarnowskie Góry. 

Dziękuję za zaproszenie, chętnie tylko, że mój Onkyo w serwisie bo w paczce urwała się gałka zmiany zestawu głośników -.-

Termin do 20.05 ale liczę na początek maja żeby w depresję nie popaść od czekania słuchając w tym czasie yamahy rx-v367 🙂

Oczywiście jeśli miałbym słuchać ze swojego wzmaka co jest raczej wskazane ale nie zawsze możliwe 😉

Edytowane przez Mechał
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Mechał napisał:

Śląsk - Tarnowskie Góry. 

Dziękuję za zaproszenie, chętnie tylko, że mój Onkyo w serwisie bo w paczce urwała się gałka zmiany zestawu głośników -.-

Termin do 20.05 ale liczę na początek maja żeby w depresję nie popaść od czekania słuchając w tym czasie yamahy rx-v367 🙂

Oczywiście jeśli miałbym słuchać ze swojego wzmaka co jest raczej wskazane ale nie zawsze możliwe 😉

Ja Katowice, więc jak odbierzesz wzmacniacz to zapraszam 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć.

Od Wielkiej Soboty jestem posiadaczem M-65. Napędzane są przez Cambridge Audio AXR100. Gra to naprawdę bardzo fajnie. Zastąpiły Magnaty Quantum 677 i grają co najmniej klasę lepiej. Mają naprawdę solidny bas. Pod tym względem grają prawie jak Magnaty 677 w połączeniu z synem Magnat 6725A.

 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.