Skocz do zawartości
IGNORED

Dwa przedwzmacniacze do końcówki mocy


Ghost1989

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zastanawiam się czy można podłączyć dwa rodzaje przedwzmacniaczy do jednej pary monobloków przez przewody rca-rca. Jeden przedwzmacniacz tranzystorowy do dwóch monobloków lampowych przez przewód rca-rca. Drugi przedwzmacniacz lampowy do dwóch tych samych monobloków lampowych przewód rca- rca. W monoblokach lampowych jako wejście sygnału zastosowałbym "rozdzielacz" na dwie pary przewodów sygnałowych. Czy takie coś będzie działać? Piszę do Was ponieważ mam przedwzmacniacz lampowy z wbudowanym przedwzmacniaczem gramofonowym, ale sekcja phono to niewypał. Na razie gramofon mam podłączony do wzmacniacza onkyo, gdzie dźwięk jest o wiele lepszy. Zastanawiam się jak to "obejść" żeby nie tworzyć dwóch systemów audio. Czy lepiej może kupić przedwzmacniacz gramofonowy zamiast tranzystorowego? Tylko i tak i tak w tej opcji muszę to wszystko podłączyć do monobloków. Proszę o radę.

W monoblokach lampowych jako wejście sygnału zastosowałbym "rozdzielacz" na dwie pary przewodów sygnałowych. Czy takie coś będzie działać?

To nie jest poprawne połączenie, bo zwierasz 2 wyjścia, jedno będzie zakłócać drugie a nawet ryzykujesz uszkodzenie przedwzmacniaczy.

 

Raczej spróbuj połączyć przedwzmacniacze szeregowo, tzn. jeżeli jeden przedwzmacniacz ma wyjście magnetofonowe, AUX lub podobne, to możesz to wyjście podłączyć do jakiegoś wejścia drugiego przedwzmacniacza.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Biuletyn

    Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
    Zapisz się
  • KONTO PREMIUM


  • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

    Ostatnio dodane opinie o albumach

  • Najnowsze wpisy na blogu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.