Skocz do zawartości
IGNORED

Lecimy po "taniości" czyli... wrażenia użytkowników Sony STR-DH 790


arkadowski

Rekomendowane odpowiedzi

Amplituner jaki jest, każdy widzi. Ma mieć kilka końcówek mocy, wsparcie dekodowania najlepiej jak najnowszych formatów dźwięku i być może jakąś obsługę sieciową plików, i może... kilka innych bajerów.

Są amplitunery budżetowe i takie, kosztujące dobre kilkadziesiąt tysięcy złotych.

 

Z tych ostatnich już WYROSŁEM stawiając na 1 miejscu dobrej klasy stereo. Natomiast w domowym zaciszu, przy relatywnie niewielkim pomieszczeniu chcąc uzyskać w miarę sensowne brzmienie nie wydając majątku, wielokanałowe brzmienie można uzyskać soundbarem z np. fizycznymi tylnymi głośnikami lub ostatecznie pozostaje niedrogi (?) amplituner.

Niestety soundbary wbrew pozorom pomimo czasem sporej kwoty do wydania nie dają rzeczywistej namiastki kina wielokanałowego często z powodu braku fizycznych tylnych głośników oraz braku wsparcia dla konkretnych formatów dźwieku (DTS-HD MA/True HD/Dolby Atmos/DTS-X).

 

 

Ja wybrałem drugą opcję, przy czym postawiłem sobie za cel kupno urządzenia niedrogiego, najlepiej bez zbędnych bajerów (wbudowany streamer).

Typowe ampli jak za "dawnych czasów" tyle tylko, że z obsługą Dolby Atmos i DTS-X.

 

Wybór padł na Sony STR-DH790, którego rekomendacje można znaleźć w sieci ale nie od użytkowników z Polski.

 

I tutaj pole do popisu dla UŻYTKOWNIKÓW tego amplitunera z PL. Jeśli posiadacie w/w sprzęt podzielcie się wrażeniami z uzyskiwanego dźwięku, do czego (kolumny) i w jakiej konfiguracji macie ten sprzęt podłączony. Ciekaw też jestem Waszej opinii pod względem obsługi, wykonania w stosunku do ceny.

 

Temat ZAZNACZAM JUŻ NA WSTĘPIE obejmuje osoby posiadające ten sprzęt. Za wszystkie porady typu "można lepiej bo..." "ale sprzęt XXXX gra lepiej" z góry podziękował i zaznaczam, że tego typu posty będą z automatu kasowane, a osoby takie otrzymają punkty/ban w temacie (dlatego proszę już na wstępie, by odpuścić sobie tego typu wpisy).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeślisz go posiadasz napisz recezje chętnie poczytam :)

 

Za wcześnie na recenzję i zbyt niesprawiedliwe by to było (odstawiłem na bok AVR 850), na teraz przygotowuję dla tego ampli okablowanie i cały zestaw głośników ściennych i sufitowych (Dolby Atmos).

Część prac potrwa do wiosny, więc efekt finalny zapewne odłozony zostanie na "później".

Przygotowuję się też do opcji, w której AVR 850 wróci na swoje miejsce, więc montaż okablowania + zestaw głosników przewidziany jest jak na ten "budżetowy" ampli o wiele lepszy.

 

Na teraz moja opinia byłaby kompletnie pozbawiona jakiejś wartości. Sprzęt słyszałem w zestawieniu z setem kolumn JAMO i w miejscu, gdzie raczej trudno o ocenę całości przez pryzmat własnych doświadczeń.

W sieci (poza PL) sprzet ten ma bardzo przychylne opinie od uzytkowników i zwracają uwagę, na wręcz szokująco dobre efekty brzmieniowe jak za te pieniądze.

 

Z przyjemnością chciałbym natomiast poznać opinie osób korzystających z tego ampli :) w jakiej konfiguracji i z jakim sprzętem gra u nich.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

No to jestem "po" i kilka wrażeń.

Scena brzmienia przestrzennego w filmach - bardzo dobra. Oczywiście ta ocena jak i następne obejmują także świadomość ceny w/w sprzętu.

W koncertach wzmacniacz w zdecydowanej roli faworyta nie jest, ale na pewno nie zawiedzie użytkowników na średniej i małej powierzchni kina domowego. Mocne 4 w skali 1-5.

Muzycznie w stereo dla osłuchanego użytkownika amplituner Sony wypadnie na poziomie 3 w skali 1-5 i to pamiętając, że w głównej mierze sprzęt ten trafi do pomieszczeń o średniej wielkości, a podłączone kolumny nie będą wymuszać na nim siedmiu potów. Przy wymagających kolumnach amplituner ten po prostu "siada", gubi przestrzeń, spora rzeczy z nagrań po prostu jest słabo prezentowana (oczywiście piszę ocenę w konfrontacji do o wiele droższych systemów, ale brzmieniowo tak to wygląda).

Wykonanie - bardzo prosty bez zbędnych bajerów, w głównej mierze sprzęt stworzony z myślą jako kompan do dużego TV i podstawkowych głośników.

Jako sprzęt do kina sprawdzi się w każdyej mozliwej konfiguracji, także w ATMOS. Jako połączenie świata stereo+kino - zdecydowanie słabiej. 

Przyznam bez bicia - amplituner ten trafił do nowego klienta bez żalu z mojej strony (zresztą takie też było moja z góry założenie, że to może być element chęci sprawdzenia i ciekawość co obecnie oferuje Sony w K.D.

Jeśli komuś uda się trafić na dobrą ofertę z przedziału ca 1600 ten sprzęt jest wart rozważenia w szczególności dla maniaków sprzętu z logo Sony. Jeśli jednak szukacie typowego "wszystko w jednym" do kina i do stereo - albo modele wyższe do Sony, albo zdecydowanie bardziej dopracowane produkty.

Na wielki minus, uważam to za żenujące wręcz - tylne terminale głośnikowe do podłączenia głosników dzwięku przestrzennego to jakaś kpina. Sony dla oszczędności kilku zapewne dolarów oferuje terminale niczym w sprzęcie za 200-300 złotych. Sony - wstyd.

Ja wracam natomiast do swojego "starego" amplitunera świadomy, że w tym przypadku jak dla mnie jest to droga do nikąd.

Sprzęt testowałem z setem 5.1.2 KEF Q

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.