Skocz do zawartości
IGNORED

BubbleUPnP App problem


norbitek

Rekomendowane odpowiedzi

Hej. Mam problem z tą aplikacją. Nie jestem w stanie jej zmusić do działania po moim WiFi. Jak próbuję odtwarzać muzykę z Google Drive lub Google Music z lokalnym renderowaniem po LTE wszystko jest OK. Jak tylko przełączę się na WIFI po naciśnięciu Play po kilkunastu sekundach pojawia się błąd 501 i muzyka nie startuje. Jak utwór został uruchomiony po LTE to potem mogę przełączyć na WiFi i dalej działa. Oczywiście kolejny utwór w kolejce juz nie wystartuje. Nie ma też problemu jak WiFi jest udostępnione z innego telefonu. Czy ktoś miał podobny problem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuj włączyc usługę upnp na routerze. Jeśli jest włączona to zapewne są inne zabezpieczenia nie pozwalające na automatyczne przełączanie portów (jakiś firewall np.). Ja dostałem router od dostawcy światłowodu bez możliwości samodzielnej konfiguracji urządzenia i podobno włączyli mi na moje żądanie usługę upnp ale i tak nie chodziło to na sieci z tego routera. Musiałem podłączyć mój stary router jako repeater i dopiero na sieci z niego dostarczanej upnp działa bez zastrzeżeń. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dwa routery. Jeden z UPC niestety bez możliwości pracy w trybie Bridge. A do niego mój własny i tam UPnP jest włączone. W tym z UPC opcji takiej nie widzę. Spróbuję tak jak zasugerowałeś z innym routerem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

Rozumiem że wszystkie twoje urządzenia sieciowe ( wi-fi też) masz podłączone do swojego routera a router UPC robi za coś Ala modem. Czyli masz włączone na nim DMZ i wniego wpisany twój drugi router? Taki pseudo brige.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie moje urządzenia są podpięte do mojego routera czy to po kablu czy po Wi-Fi. Mój router podpięty jest po kablu do routera UPC ale w samym routerze UPC zmian nie robiłem. Także działa jako modem i jako router. W strefy DMZ się nie bawiłem bo nie bardzo się na tym znam. Któryś z routerów to blokuje, tylko który i jak to rozwiązać to nie wiem.

Wi-Fi w routerze UPC jest wyłączone. A w konfiguracji routera UPC konfiguracji DMZ nie widzę. Może jakieś przekierowanie portów albo udostępnianie? Nie moja działka nie wiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem na innym routerze podpiętym pod ten z UPC i działa idealnie. Oba moje routery mają włączone  UPnP. Oba są od tplinka (tylko inne modele). Zatem winny jest chyba mój router  nie UPC. Tylko sam nie wiem które ustawienie powoduje, że z jednym działa a z drugim nie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie taki problem pojawił się na routerze Asus. Sprawdziła się stara, dobra zasada. Reset. Od tej pory opisany problem więcej nie wystąpił

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozwiązany. Wyłączyłem w moim routerze IPv6. Stary router nie miał jego obsługi i dlatego działał. Ten od UPC to nie wiem czy ma włączone czy nie. Kiedyś mi na moją prośbę wyłączyli (firefox Quantum beznadziejne działał z IPv6) ale teraz w ustawieniach widzę adres IPv6 a i Firefoxa już nie używam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.