Skocz do zawartości
IGNORED

Amplituner do kina domowego - pytanie.


err_or

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

W najbliższym czasie zamierzam nabyć kino domowe, oczywiście z amplitunerem i niby już wszystko miałem wybrane, ale pojawiło się nagle jedno pytanie. Większość filmów, które posiadam jest z dźwiękiem 7.1 bez możliwości zmiany na 5.1. Mój zestaw będzie właśnie 5.1, i teraz czy sprzęt typu Yamaha RX-V485 z ilością kanałów 5.1 przerobi ten dźwięk filmu z 7.1 właśnie na 5.1? Czy potrzebny jest zakup czegoś z ilością kanałów 7.2?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, err_or napisał:

Witam.

W najbliższym czasie zamierzam nabyć

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , oczywiście z amplitunerem i niby już wszystko miałem wybrane, ale pojawiło się nagle jedno pytanie. Większość filmów, które posiadam jest z dźwiękiem 7.1 bez możliwości zmiany na 5.1. Mój zestaw będzie właśnie 5.1, i teraz czy sprzęt typu Yamaha RX-V485 z ilością kanałów 5.1 przerobi ten dźwięk filmu z 7.1 właśnie na 5.1? Czy potrzebny jest zakup czegoś z ilością kanałów 7.2?

Będzie 5.1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.
Jeszcze pytanie odnośnie już docelowego modelu. Zastanawiam się nad takowymi modelami:
Yamaha RX-V485
Pioneer VSX-832
Onkyo TX-NR 686
Denon AVR 1400H 
Denon AVR 1500H

Nie bardzo jeszcze tutaj wiem jakie różnice są pomiędzy Denonami, bo cena podobna...i teraz zastanawiam się, który z tych modeli będzie najlepszy do kolumn Quadral Quintas 6650 lub Taga Harmony TAV-606 v.3 - a który sobie można odpuścić. Podejrzewam, że najlepsze będzie Onkyo - bo też cenowo najdroższa opcja, ale co poza tym sprzętem z tego co wymieniłem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha zagra prawdopodobnie najbardziej muzykalnie. Pioneer gra dźwiękiem z pewnym rozmachem. Denon to samo, ale ciut bardziej dociąża dolne zakresy i gra bardziej dobitnie. Onkyo - jest mi nieznane z prezentacji brzmienia, ale słyszałem same pozytywne komentarze na temat sprzetu ONKYO w temacie kino domowe.

Stawiałbym jednak na Yamahę ze względu na wartości soniczne, potem na Pioneer'a (chyba mniej męczący od Denon'a).

 

Jeśli jednak szukasz najlepszej rady - udaj się do salonu w pobliżu lub skorzystaj z oferty sklepów w sieci (sporo do zaoferowania mają firmy ogłaszające się na naszym forum).

Wtedy możesz dogadac się, że przysyłają Ci 2 wybrane modele, a odsyłasz tylko jeden, który najmniej przekonał Cię swoim brzmieniem.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie taki jest plan z tym udaniem się do salonu, chciałem tylko wcześniej rozeznać się trochę on-line. Teraz mam trochę zagwozdkę, bo obstawiałem Yamahę, ale piszesz, że zagra najbardziej muzykalnie, a mnie interesuje w 100% coś co będzie służyło tylko do filmów...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.