Skocz do zawartości
IGNORED

Pomoc przy budowie kina domowego


arabiel

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie przymierzam się do rozbudowy kina domowego lub do budowy nowego kina domowego 

Mój dotychczasowy system to 2.1 a chcę zbudować 5.1

na tą chwilę posiadam 

amplituner OnkyoTX-NR676E

dwie kolumny Jamo c97

i subwoofer jamo j110

Chciałby zostać przy obecny amplitunerze , sprzedać  subwoofer jamo j110 i kupić  klipsch r-115sw  i dokupić kolumne centralną jamo c10cen ,  oraz dwie kolumny efektowe i zastanawiam się nad którymiś z tych jamo c9sur , jamo c10 sur , jamo c103 

Ogólnie jestem zadowolony z moich głośników jamo c97  , ale to może być spowodowane też tym że to moje pierwsze głośniki i nie mam za dużego porównania z innymi modelami.

jest to pierwsza opcja która mnie interesuje ale za bardzo nie wiem które głośniki tylne będą dla mnie najlepsze, szukałem w internecie opinii na temat głośników jamo c9sur , c10sur i c103 ale nie ma ich za wiele .

 

druga opcja którą biorę pod uwagę to sprzedać kolumny jamo c97 oraz subwoofer jamo j110 i kupić zestaw głośników  klipsch : subwoofer Klipsch R-115SW ,Klipsch Reference Premiere RP-450C, Klipsch Reference Premiere RP-280F ,Klipsch RP 502 

 

Głośniki będą służyć głównie do słuchania muzyki , oglądania filmów i może czasem zagram w jakąś grę 

muzyka której słucham to Głównie Techno, elektroniczna , Hip hop , Pop , Dance, muzyka trensowa

 

Pokuj w którym ma to wszystko być ma 5,40 m  na 4,75 czyli 25,65 m

Pozycja słuchacza to około 3,5 metra 

 

Moje pytanie brzmi

1.Czy ktoś może używa takiego zestawu głośników jamo w kinie domowym i może coś więcej powiedzieć jak to gra i działa i czy warto w nie inwestować

 2.jeśli zdecydował bym się na głośniki jamo   (efektowe plus centralny ) , to który model najlepiej kupić?

3.Czym się różnią głośniki jamo c103 od np c10sur lub c9 scur (czy c10sur i c9sur to tak zwane dipole ?)? bo widzę że mają zupełnie inną budowę i pewnie inaczej zupełnie działają .

3. jak by zagrał zestaw  głośników  klipsch które podałem przy tych głośnikach jamo ? czy są o wiele lepsze czy wiele na tym zyskam jak wymienie jamo na klipsch ?

 

Na razie nie mam szansy żeby poszedł  i odsłuchał głośniki  klipsch bo mieszkam w małym miasteczku za granicą i w najbliższym obrębie nie ma takiej możliwość , Dlatego wpierw proszę osoby które mają wiekszą wiedze ode mnie żeby wyraziły swoje zdanie i odczucia na ten tema i postarały się mi wytłumaczyć co jest lepsze i dla czego , to napewno w dużej mierze rozjaśni mi sytuację .

i pomoże w doborze odpowiednich głośników .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Marcinos89

(Konto usunięte)

Jak już to klipsche one do takich klimatów się nadają, a w kinie są bardzo dobre choć można zawsze lepiej... ja bym sprzedał i kupił set klipscha ale na fronty nie musisz dawać 8000f starcza 6000f plus sub a jak sub to nie 115 tylko kupuj dwie 112 będzie 100% lepiej bo bas się równo rozłoży a z jednego możesz go zlokalizować co będzie wkur...jace wiem bo sam testowałem R-12sw, 4xR-110sw oraz R-115sw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam dzięki za odpowiedz , czy nie lepiej dać klipsch rp 280f na fronty zamiast rp 6000f,  i czy jak zainwestuje w taki zestaw klipsch to odczuje i usłyszę wielką różnicę w jakości odtwarzanej muzyki i przy oglądaniu filmów, czy taki zestaw będzie o wiele głośniejszy   w porównaniu do zestawu jamo  ?

Z tego co czytałem w internecie to klipsch ma bardzo dużo pozytywnych opinii i na dodatek podobają mi się te miedziane membrany :) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem zestawu Klipscha (R-26F na frontach) w połączeniu z tym Onkyo i jak tylko pojawiała się muzyka to było ostro jak cholera. Ja bym nie mógł tego słuchać, ale co kto lubi...
 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo seria R, to jednak nieco inne granie (bardziej ostre, nieprzyjemnie krzykliwe), niż seria RP. Ale prawdą jest, że ogólnie Klipsch ma specyficzne granie, jasne, skrajami pasm, więc przed podjęciem decyzji musisz "nausznie" zapoznać się z ich brzmieniem. Ja osobiście nie wyobrażam sobie w tym budżecie innego grania, niż właśnie na Klipschach. 

2 godziny temu, arabiel napisał:

czy nie lepiej dać klipsch rp 280f na fronty zamiast rp 6000f

RP280F został zastąpiony przez RP8000F, natomiast RP6000 jest następcą RP260F. 

I śmiem twierdzić, że te Twoje Jamo zarówno w kinie, jak i muzyce (patrząc na gatunki, których słuchasz) wciągnie nosem.

Sam ampli pod względem prądowym sobie poradzi, to co też charakteryzuje Klipscha to wysoka skuteczność, więc nie potrzebują dużego "pieca", żeby je poruszyć. 

W każdym razie, mimo ograniczeń o których piszesz, moim zdaniem bez odsłuchu nie może się obejść, to musi być w pełni świadoma decyzja. Z opiniami w internetach jest jak z d*pą, każdy ma swoją ;) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie śpieszy mi się z zakupem zestawu klipsch wpierw spróbuje sprzedać głośniki jamo które posiadam , poszukam gdzieś sklepu w okolicach trójmiasta i jak będę w Polsce to pójdę na odsłuch głośników klipsch , jeżeli będzie taka różnica jak piszesz że wciągnie nosem te jamo które posiadam to bardzo mnie to ucieszy :) 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie jeżeli się okaże że zestaw klipsch nie spodoba mi się i nie przemówi do mnie , to jaki zestaw do kina domowego i słuchania muzyki w tym przedziale cenowy jest jeszcze warty uwagi ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat w trójmieście sklepów z audio nie brakuje. I jak wspomniałem, mając na uwadze gatunki muzyczne o których pisałeś, Klipsch sprawdzi się w nich idealnie, a w kinie będzie konkret. 

Co do innych kolumn, musiałbyś sam sprecyzować, jakie brzmienie jest najbliższe Twojemu sercu ;)  ale warto wziąć pod uwagę coś np. z Monitor Audio bronze/Silver, może z KEF'a Q750, Magnat Quantum, Heco Aurora 700/1000, coś od Dali. W zasadzie można by tak wymieniać bez końca. Najlepiej, jak wybierając się na odsłuch, poprosisz, żeby przygotowali Ci ze 3 skrajnie inaczej grające kolumny (od jasnych, grających skrajami pasma, po ciepłe brzmienie) i sam określisz, co Ci w duszy gra najlepiej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobię jak proponujesz poproszę żeby mi przygotowali 3 skrajnie inaczej grające kolumny , bo tak naprawdę to nie słyszałem za wiele różnych głośników, więc nawet nie wiem do końca co mi się podoba , mam nadzieje że jak posłucham paru różnych to poczuje odrazu że któreś z nich to miód dla moich uszu :)

Mam jeszcze pytanie o głośnik średniotonowy w kolumnach , chodzi mi oto czy lepiej grają kolumny z takim głośnikiem czy nie ma to zbyt wielkiego wpływu na muzykę i efekty , z tego co widze to w klipsch często są dwa głośniki nisko tonowe i jeden wysoko tonowy, natomiast wiele firm ma dodatkowo głośnii średniotonowy  , czy jest jakaś zasada co jest lepsze ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zasady -> zalezy od jakosci aplikacji.

Chociaz sa tacy, ktorzy twierdza, ze zaden przetwornik nie powinien odtwarzac wiecej inz 2 oktawy. Wtedy aby pokryc pasmo 20-20.000Hz potrzebujemy 5 przetwornikow.

Jest to czesto stosowane w zestowach tubowych

Pamietaj ze zestawy majace 2 niskotonowe i jeden wysokotonowy to przewaznie nie sa zestawy 2-drozne a 2,5-drozne (tylko jeden niskotonowy odtwarza srednie tony)

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.