Skocz do zawartości
IGNORED

Blu-ray z pendrive'a czy z płyty, Bluray czy amplituner do serwisu tidal


piotrex89

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki temat:

AMPLITUNER YAMAHA RX-A1030

Glosniki Dali concept 8 przód

Dali tył i centralny

SUB Tonsil aktiv

Pytanie brzmi, jak sobie kupię dobrej jakości odtwarzaacz bluray, czy lepiej oglądać filmy z płyty czy pendrive czy to nie ma znaczenia(chodzi przede wszystkim o dźwięk przestrzenny) jeśli kupie odtwarzacz z TIDAL'e. czy mogę dokupić wzmacniacz pominąć amplituner by poprawić jakość dźwięku, czy w ogóle amplituner będzie lepszej jakości(mówimy o bluray półki do 2tys, nowy bądź używany ?
Jestem na kupnie końcówki mocy do mojego amplitunera, ale jeszcze takie rozwiązanie mi wpadło do głowy, obecnie oglądam filmy z pendrive, którego wsadzam bezpośrednio do TV, jednak to chyba mierne rozwiązanie(TV samsunga kupiłem 3lata temu za 3200zl, więc chyba tam wsadzać pendrive'a to średni pomysł). ostatnie pytanie czy jeśli kupię luray z odtwarzaczem CD czy będzie wyższa jakość niż z tidal, mówimy cały czas o buddzecie do 2tys

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprecyzuj co chcesz osiągnąć. Ciężko coś doradzić jak zadajesz z 20 różnych pytań nie powiązanych nawet ze sobą...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, doprecyzuje.

1. Czy jeśli kupię odtwarzacz bluray z wejściem usb, czy zwykłym USB z nagranym tam filmem będę odtwarzał film w takiej samej jakości dźwięku, oraz obrazu co z płyty bluray?


2. Czy jeśli kupię dobrej jakości odtwarzacz bluray, z niego puszczę utwór z serwisu Tidal, to czy będe miał jakość lepszą-gorszą-taką samą, jak prosto z amplitunera(mój amplituner obsługuje bezpośrednio serwis Tidal)

3. Czy na odtwarzaczu bluray po wsadzeniu tam płyty CD, Bluray, z muzyką, będe miał lepszą jakość niż z seerwisu Tidal Master.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. To zależy co to za plik. Na płycie wiesz czego się spodziewać, a ten plik to może być wszystko od jakości divx-a do dokładnego obrazu blu-ray i wtedy jakość powinna być identyczna z płytą. Sam fakt posiadania wejścia USB o niczym nie decyduje. Zbyt ogólnie zadane pytanie.

2. Nikt Ci na to nie odpowie. Zależy jaki odtwarzacz i jaki amplituner.

3. Jeśli Tidal Master jest bezstratny, bo tego nie wiem, to jakość powinna być taka sama.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.