Skocz do zawartości
IGNORED

jakość realizacji na płytach


Arek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dużo dyskutujemy na tym forum o sprzęcie i jego brzmieniu - co gra lepiej , gorzej, jaśniej, ciemniej, agresywnie, matowo, z dobrą stereofonią , płasko itd, itp

Pomijając czysto subiektywne podejście do tego tematu (w końcu, każdy z nas może mieć skrajnie różne oceny dot. tego samego sprzętu) uważam, że nie możemy zapomnieć o jeszcze jednej sprawie

 

Wg moich doświadczen i obserwacji kwestią zasadniczą jest sprawa realizacji płyt - uważam, że tu rozrzut jakości jest kilkakrotnie większy niż np w wzmacniaczach lub odtwarzaczach CD kosztujących ok 1000zł

I ta sprawa ma często decydujące znaczenie i wpływ na brzmienie.

Kiepskiej realizacji nie poprawi zaden sprzęt, mało tego, im bedzie lepszy, tym bardziej bedzie to słychac.

Co szanowni fanklubowicze sądzą na ten temat ??

zapraszam do dyskusji i wymiany doswiadczeń !!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy pomysł. Fajnie byłoby również, gdyby na forum znalazły się opinie na temat sprzętu, z którego jesteście zadowoleni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czemu nie - może powstanie nasza własna "lista referencyjna" ??

wracając do tematu płyt - mam pytanie do wszystkich którzy mają. mieli lub słyszeli realizacje firmy Telarc - nie odnosicie wrażenia, ze mimo ogólnej staranności o wierność nagrania, mimo wszystko góra pasma jest lekko schowana w stosunku do srodka i basu ??

natomiast dynamika, przestrzeń mogą uchodzić za wzór ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kaszio

(Konto usunięte)

Plyt z wytworni Naim nie syszalem. Najlepiej brzmiace plyty jakich sluchalem pochodza z wytworni HEADS UP (Spyro Gyra -In the Modern itp. Smooth Jazz) oraz Chesky Jazz (Carla LOTHER, SARA K. Rebeca Pidgeon) ktrych jestem posiadaczem. Mam tez plyte z DMP (Fantasy Band-Sweet Dream) ale nie dokonca podoba mnie sie brzmienie z tej wytworni (mastering 20 bit przy uyciu sprzetu YAMAHA.Bardzo ladnie graja plyty z WARNER (FOURPLAY-Between in the Sheet)(Bob James -Plaing Hokky...HDCD) Firma TELARC uwazam ze produkuje najbardziej NATURALNE brzmienie (TELARC JAZZ)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie:

 

Chesky - mam 2 płyty (Tyner McCoy i sara K.), i są to moje płyty referencyjne na naturalność brzmienia.

Najważniejsza zaleta - otwartość, szczegółowość, mnóstweo powietrza i wybitna neutralność - na pierwszy "rzut" ucha, zwłaszcza gdy włączy się je po ostro nagranych płytach pop lub rock, wydaje się że coś jest nie tak, lecz trwa to chwilę, a potem słychać wszystko i to tak że aż trudno się oderwać od muzyki

Jak zamknie się oczy - pełny realizm i klimat, można słuchac godzinami bez zmęczenia -super.

 

Telarc - mam 3 płyty z Telarc Digital - wszystkie to Erich Kunzel i jego Cincinatti Pops Orchestra, sa to płyty z muzyką filmową - tematy z filmów przygodowych i akcji, na dodatek okraszone efektami dźwiękowymi z tych filmów (np. nadciągajece tornado z "Twistera", wyscig ścigaczy-poduszkowców z "Mrocznego Widma", ryk T-Rexa z "Parku Jurajskiego" i tym podobne atrakcje).

Największy plus - ekstremalna dynamika i bas, efektowna przestrzeń, otwartość, na wyróżnienie zasługuje ostatnia z tych 3 płyt - "Mega Mopvies", nagrana w systemie DSD

Z Telarc Jazz mam 3 płyty - najlepsza technicznie (i cudowna muzycznie) to Jacques Loussier Trio -"Plays Bach" -bez uwag, kapitalne pod kazdym względem, oprócz tego Tyner McCoy z A.Fosterem i D.Clarkiem - tu już mam wrażenie nadmiernego spokoju i stonowania, ale bas i przestrzeń bez zarzutu

Trzecia płyta to składak - rózni wykonawcy jazzowi - same asy - grający najlepsze kawałki Weather Report - wszystko OK, trochę gorzej niż Loussuier, ale dużo lepiej niż Tyner McCoy.

 

mam też 2 płytry z Decca - wszystko OK, chociaż już nie tak naturalnie jak Chesky i Telarc, ale też pierwsza liga, głownie za naturalne brzmienie instrumentów, przestrzeń i dynamike

 

Ostatnio kupiłem Patricie Barber "Cafe Blue" z Blue Note - i gdybym miał wybrać jedną, jedyną płytę (z względów brzmieniowych i technicznych) - TO JEST TA PŁYTA - szkoda klepać opis, to trzeba posłuchać.

Bardzo dobrze nagrywa GRP Records, chociaż np "Only Trust Your Heart" Diany Krall jest troche za ostre i jasne na górze, ale przez to bardzo sugestywne i przestrzenne.

 

Nie mam też zastrzeżen do realizacji Verve, cenię ich realizację za neutralność, otwartość i brak efektu "ściany dxwięku"

 

Jesli ktoś lubi elektryczny jazz, nie można wspomniec o firmie PRA Records i Dreyfuss i płyhtach Marcusa Millera - to już standartowy wręcz maeriał na test basu, dynamiki i czadu

 

Z dużych wytwórni wyróżniam za realizację wytwórnie EMI, Warner, Virgin i Capitol

Wybornie brzmią np, remastery Dire Straits wydane niedawno przez Virgin (chociaz "Making Movies" trochę odstaje od reszty, jest lekko zgaszone i "garażowe")

 

W kalsyce bardzo dobre realizacje to Deutsche Gramofon, Decca, niezły jest też Naxos, i nasz polski DUX, chociaż mieli kilka totalnych (realizacyjnych) wpadek

 

Wymienic mogłbym dalej, to tylko najciekawsze przykłady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za obszerną odpowiedź.

Poszukuję dobrych płyt z nagraniami jazz'owymi na których znajdę popisy gitarzystów basowych. Ogólnie chodzi mi o mocniejszy jazz ale przy użyciu mniejszej ilości instrumentów granych jednocześnie.

Przesłuchałem juz kilka płyt ale ciężko coś znaleźć tym bardziej że czas mi na to kompletnie nie pozwala.

 

Może coś podpowiecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kaszio

(Konto usunięte)

Plyty z tzw. audiofilskich wytworni czyli: AudioquestMusic, DMP, TELARC, Chesky, Sharp Nine mozna posluchac i kupic na Kopernika w Club Hi-Fi. Natomiast inne plyty (jazz klasyka) z "normalnych" wytworni (Verve, Warner, Sony, Blue Note) bez problemu kupicie i posluchacie w NAJBARDZIEJ NIE AUDIOFILSKIM SKLEPIE W EUROPIE!!! czyli w Media Markt (Bemowo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bardzo często płyty z wytwórni o których mowa wyzej można kupić w ... tak, tak, w Empikach!!!

np w poznańskim Empiku jest nawet wydzielony regalik opisany jako "wydawnictwa audiofilskie"

i właśnie tam kupiłem J.Loussiera "Plays Bach" z talarca za "jedyne" 59zł, podczas gdy w sklepach internetowych minimalna cena jaką znalazłem to 77zł +koszt wysyłki.

A w media markt dostałem kiedyś "Kind Of Blue" Davisa, remasterowaną wersję na złotym nosniku, oryginalnie zafoliowana, za 75zł - przejrzyjcie sklepy internetowe i zobaczcie ile tam ta płyta kosztuje

A.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz to podam ci adres internetowy z bardzo dobrymi płytami o to on www.cdhurt.hifi.pl.Jest tam bardzo dużo płyt różnej tematyki a co najważniejsze płyty audiofilskie o których wcześniej nikt nie napisał.Mam około 120płyt tylko audiofilskie i wiele jeszcze innych.Najbardziej z tanich a dobrze nagrywających wytwórni jest chyba ostatnio Sony Classical,niewiem czy miałeś okazję posłuchac płyty z Norweskiej wytwórni tj.Kirkelig Kultur Verksted mam jedna płytę o tyt.Flux E.Carsten zakupioną we Wrocławiu za jedyne 29.90zł.Pomimo ,że sam słucham dużo jazzu.blusa ,trochę spokojnego rocka to ta płyta położyła mnie.Realizacja tej płyty to naprawdę wysokie loty-jest to muzyka sakralna z bardzo dobrym wokalem i mnogością detali tutaj naprawdę człowiek dochodzi do wniosku, że warto jest wydać forunę na sprzet.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak dużo płyt kupiłeś już na www.cdhurt.hifi.pl, bo ja chciałem wielokrotnie dokonac tam zakupów ale nie doczekałem się niczego, zresztą zabacz datę ostatniej aktualizacji - to chyba martwy adres

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jurek, dzieii za ciekawy namiar, nie znam tej wytwórni

Z CDhurtu korzystam od czasu do czasu, kupiłem u nich ok płyt, i jak dotąd nie miałem problermów z zamówieniem - zawsze najpierw wysyłałem maila z pytaniem, przeważnie na drugi dzien gość odpisywał mi jakie terminy i ceny,

facet w CDHurcie z którym się kontaktowałenm nazywa sie Chmielewski, niestety posiałem gdzieś jego adres mailowy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość kaszio

(Konto usunięte)

W cdhurt kupilem 4 plyty (2 TELARC, OPUS3, Chesky). Ceny tam sa kosmiczne (Cassandra Wilson "Traveling Miles-75 PLN) w Media Markt 31 PLN itd. Proponuje wszystkim zainteresowanym wejsc na strone www.beatmusic.pl ceny sa rozsadne przesylka tylko 11PLN wybor firm audiofilskich duzy (AudioquestMusic, Heads Up, Chesky, JVC XRCD, DMP Telarc i pare innych. Kupilem tam 2 plyty (przesylka doszla w 3 dni bardzo ladnie opakowana) Czesto tez sa tam promocje.HeadsUp "In the Groove" oraz AudioquestMusic Bonie Wallance... polecam tez Chesky- Rebeca Pidgeon "The Raven"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchajcie koledzy płyt wytwórni Pablo lub remasteringów w kartonikach lub "japończyków" z muzyką jazzową z lat 50-60. To jest naturalne brzmienie tak jak na żywo w klubie. Telarki i inne nowe firmy to efekciarstwo które się tylko podoba. Wszystko podciągnięte tak, że nawet na słabym sprzęcie zabrzmi nieźle. Co wy na to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgodzę się że płyty z muzyką filmową wydawane przez telarc Digital (E.Kunzel&Cincinatti Pops Orchestra) sa "podrasowane", alke umiejętnie przez co brzmią przekonująco i efektownie

Nie zgodze się natomiast z tą tezą w stosunku do płyt wydawanych przez telarc jazz (J.Loussier) - naturalne, przestrzenne nagranie, gdzie fortwepian brzmi jak fortepian,a kontrabas jak kontrabas a nie warkot niewadomo skąd.

Właśnie przez to że nie sa sztucznie preparowane przez różnych "magików", na słabym sprzecie te płyty brzmią płasko i matowo.

Włacz je na neutralnym systemie, wtedy zagrają po prostu pięknie i naturalnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem płyt nie dużo kilka.Ale można je sobie podpatrzeć przeczytać,a nawet niektórych posłuchać a nastepnie udac się do empiku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Arku!

Moja kolekcja płyt liczy kilka tysięcy sztuk. Są to czarne płyty analogowe i cd. Z wydawnictwa Telark Jazz mam chyba wszystkie ciekawe tytuły. Mimo, że lubię ich słuchać za "efektywność" to nie zgodzę się z tezą naturalnośći. Bywałem i bywam w różnych klubach i słucham dużo jazzu na żywo międzyinnymi w nowojorskim Blue-note. Proszę Cię zatem byś nie mącił młodym bywalcom tej strony w głowie naturalnością skoro nie umiesz jej rozpoznać!!! Dodam, że sam również od 30-tu lat gram na fortepianie i skończyłem szkołę muzyczną. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Arek do Zydelka

(Konto usunięte)

Kolego Zydelku

Gratuluję pięknej kolekcji płyt (moja liczy na razie ledwie kilka setek)

nie podważam Twojego zdania, jeśli uważasz że pewne płyty brzmią naturalnie a inne nie to masz prawo o tym pisac i mówić

tak samo ja mam chyba prawo pisac o swoich wrażeniach

Czy ich przedstawianie na forum jest wg Ciebie narzucaniem innym swijego zdania i mamieniem nieprawdziwymi informacjami??

mysle że na wymianie poglądów (niekoniecznie zbieżnych) polega m.in. idea tego forum.

Dlatego jeszcze raz napisze, że DLA MNIE, w moim pokoju i na moim sprzęcie płyty Telarc Jazz brzmią bardzo naturalnie i przyjemnie.

pozdrawiam i życze wielu miłych chwil z muzyką

 

PS

dodam, że również bywam w klubach jazzowych i na koncertach jazzowych (szczególnie polecam coroczny "Jazz w Muzeum" w Ostrowie Wielkopolskim), staram się przynajmniej raz na kwartał być na koncercie symfonicznym w wykonaniu dobrej orkiestry, a sam od lat -nastu brzdąkam na gitarze (klasycznej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie jest Wasze zdanie na temat płyt testowych, np. w cdhurcie, ceny dość wysokie (77 zł). Czy warto wydać pieniądze? Jaką ewentualnie polecacie do sprawdzenia naturalności systemu, ustawienia kolumn, akustyki pomieszczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem Cię urazić Arek!~Jeśli odniosłeś takie wrazenie to sorry! Masz w pełni rację, że powinniśmy wymieniać poglądy i spostrzeżenia.

Odnośnie płyt testowych polecam wszystkim nie jakieś wynalazki z efektami tylko płyty z dobrze zrealizowanym materiałem. Polecę płytę testową JM.Lab. którą rozprowadza arcin Lewa-dystrybutor kolumn z Gdańska.Tę płytę nabyłem na którejś z wystaw sprzętu w jego pokoju odsłuchowym. Drugą godną polecenia testówką jest Fokal- do sprawdzania sprzętu w samochodzie. Ale ta płyta również wspaniale brzmi na domowym stereo. Jeśli któryś z Was nie miałby ochotę służę pomocą w postaci zrobienia audiofilskiej kopii.

Zydelek.

Ps. Może to jednak potrwać bo jutro wyjeżdzam na miesiąc do N.Y.C.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zydelek, wcale nie czuję się urażony, nie ma o czym mówić. Jak wrocisz z NYC, odezwij się i napisz co ciekawego i gdzie słyszałeś.

Odnośnie samplerów i płyt testowych - zgadzam się że lepiej zaopatrzyć się w dobrze nagraną płytę z muzyka. ja polecam płyte Chesky, nie pamiętam tytułu, kosztuje w CDHurcie tylko 43 zł, w BaetMusic nawet taniej, a mimo ze figuruje jako płyta testowa, nie ma tam próbek czy innyc h bajerów, tylko akustyczne nagrania muzyczne artystów nagrywających w Chesky.

Z innych płyt polecam płytę jaką ok, rok temu załaczył magazyn AUDIO do jedengo z numwerów - muzyka filmowa w wykonaniu orkiestry smyczkowej, wydane na nosniku gold24k - naturalne brzmienie instrumentów, jako ciekawostka na końcu sa nagrane partie solowe instrumentów, kazdy po 4 razy w różnym ustawieniu mikrofonów.

Druga godna uwagi pozycja to "Cztery Pory Roku" wydane przez DUX ok.3 lata temu - K.A. Kulka - skrzypce +muzycy z Sinfonmii Varsovi. Plytka wydana też na nosniku gold24k, naturalnie i przestyennie zrealizowana, do tego bardzo dobre wykonanie od strony muzycznej, polecam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.