Skocz do zawartości
IGNORED

Nad c326bee zmiana na Denon pma1510


Rafał 73
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 7.02.2021 o 20:08, kreciowaty napisał:

Ja właśnie na niego wymieniłem swojego 326

Ten Xindac to chyba dobra opcja. Jednak teraz patrzę, że nie ma regulacji tonów. Nie wiem czy gra tak dobrze, że nie potrzeba dokręcać więcej basu czy wysokich? W Nad c326 bas musiałem ustawić tak 3 żeby coś tam mruczało ,bo w większości utworów w tone direct było jałowo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Rafał 73 napisał:

Nie wiem czy gra tak dobrze, że nie potrzeba dokręcać więcej basu czy wysokich?

Ja także szukałem dołu i w 326 mi go bardzo brakowało (ustawione było w prawo maksa). Zacząłem od kombinacji z kolumnami. I do Focali wpasowałem tego chińczyka. Moim zdaniem wszystko grało jak trzeba. Ale to były moje uszy. Nie odczuwałem potrzeby kręcenia dodatkowymi gałkami. Ja testowałem odsłuchy na "Welcome to the machine" PF. Tam na początku jest dużo dołu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kreciowaty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.02.2021 o 20:08, kreciowaty napisał:

Popatrz na Xindak A-06

Chyba sobie odpuszczę tego Xindaka. W razie problemów nie ma żadnych schematów.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 7.02.2021 o 20:08, kreciowaty napisał:

Popatrz na Xindak A-06.

Ciekawe, że polecasz mi ten klocek, skoro sam nie byłeś po zakupie zadowolony.cytat z innego posta: "Ale i tak nie mogę za nic usłyszeć tych potężnych basów jakie miały w chińczyku być. Nie bardzo wierzę aby "na dzień dobry" trafił mi się jakiś felerny egzemplarz"

No, ale nic. Kupiłem ten wzmacniacz tj. Xindak a-06. Zatem co mogę napisać? Stereofonia, budowanie sceny, detaliczność instrumentów bez porównania dużo lepiej niż w Nad c326, gdzie wszystko było jedną papką. W tej kategorii Xindak zjada Nada na śniadanie. Nie ma nawet co porównywać. To inna klasa. Dla mnie poezja. Jeśli chodzi o bas. Jest i to wszystko. Nie jest ani zjawiskowy, ani potężny ani bardzo niski. Faktycznie pracuje inaczej, bo słychać niższe rejestry i dla mnie brzmi to dużo przyjemniej niż w Nad, gdzie był podbity jego wyższy zakres a nie było niższego, ale żeby jakiś szok? Nie. Oczekiwałem chyba czegoś więcej. Zdecydowanie przy gorszych nagraniach będzie brakować regulatorów. Mimo to jestem zadowolony, bo jakość stereo bardzo się poprawiła. Może za jakiś czas kiedy Xindak trochę popracuje, zacznie brzmieć pełniej i gęściej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Rafał 73 napisał:

Ciekawe, że polecasz mi ten klocek, skoro sam nie byłeś po zakupie zadowolony.cytat z innego posta: "Ale i tak nie mogę za nic usłyszeć tych potężnych basów jakie miały w chińczyku być. Nie bardzo wierzę aby "na dzień dobry" trafił mi się jakiś felerny egzemplarz"

Podziwiam Twoje zacięcie detektywistyczne ale chyba coś słabo z uważnością. Jakbyś dokładniej poczytał o czym pisałem to byś zauważył, że ta uwaga dotyczyła Monitor Audio Bronze BX5. Dopiero miesiąc później kupiłem Focale. Nie zwykłem wprowadzać ludzi w błąd. Trochę przykro, że bardziej interesuje Ciebie historia wpisów, czyniona zresztą mało dokładnie, niż to co się Tobie przekazuje. Miłego słuchania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.02.2021 o 10:17, Rafał 73 napisał:

Ciekawe jak z wykonaniem tego wzmacniacza. Nie popsuje się po 2 latach? 

Nie wiem czy wszystkie są tak wykonane ale ja miałem kilka sztuk na podróbkach tranzystorow, po 2-3latach zaniki dzwieku, trzaski i szumy

Gra fajnie jak za swoją cenę ale niestety awaryjny

Plus jest taki, że za 700-800zl mozna go przywrócić do ładu 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Bumpalump napisał:

Nie wiem czy wszystkie są tak wykonane ale ja miałem kilka sztuk na podróbkach tranzystorow, po 2-3latach zaniki dzwieku, trzaski i szumy

To mnie teraz pocieszyłeś ? 

1 godzinę temu, kreciowaty napisał:

Podziwiam Twoje zacięcie detektywistyczne ale chyba coś słabo z uważnością.

Chyba dobrze jest z moją uważnością. W Twoim przypadku, problem z basem leżał po stronie kolumn a nie wzmacniacza. Myślę, że Nad na Focal też zagrałby dobrze. Tak to zrozumiałem. Nie mam oczywiście żadnych pretensji. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Cóż. Pozbyłem się Xindaka, bo brak regulacji w klasie budżetowej to duży minus. Kupiłem używanego Magant ma600. Napiszę tak. Gdyby bas z Maganata włożyć do Xindaka, byłoby super, ponieważ bas w ma 600 jest bardzo dobry. Niski i sprężysty. Natomiast średnica, detale i wysokie są na dobrym poziomie, aczkolwiek mam wrażenie, że Xindak był tutaj ciut lepszy. A może inaczej. Gdyby wysokie i rozdzielczość z Xindaka włożyć do Maganta, to byłoby to, bo wykonanie, wygląd i funkcjonalność Magnata jest na bardzo wysokim poziomie. Ten wzmacniacz nie wygląda i nie gra, jak jakaś tam budżetowa marketowa firma. Bardzo, ale to bardzo porządny sprzęt. Nad c326 przy nim, to jak plastikowa zabawka, gdzie podbity średni bas i nachalana średnica, to wszystkim na co go stać. Czytałem też, że wymiana lampy na jakąś inną, dobrej firmy, powoduje duży skok jakościowy. Obecnie mam tam oryginalną rosyjską ECC 88. Magnat ma 600 to dla mnie duże pozytywne zaskoczenie. Na koniec chciałbym zaznaczyć, że to jest moja opinia a wiadomo, że każdy z nas ma inne preferencje i oczekiwania wobec dźwięku. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Rafał 73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.02.2021 o 22:38, Tonnii99 napisał:

Musi być koniecznie ten przeciętny Denon? jak dla mnie to jest on przewartościowany i niczym się nie różni od modelu PMA1500. Może warto więc kupić ten? Będzie jeszcze tańszy...

Masz na myśli Denon PMA-1500ne ? Ja go aktualnie mam. Jest podłączony do Audiovector-ów QR5. Gra to przewspaniale. Bas potęga, schodzi bardzo nisko, świetnie kontrolowany, separacja, detale, przestrzeń, wszystko jest na miejscu. Nie oceniaj wzmacniacza po tym jak jest podłączony do jednych kolumn bo przy innych to zupełnie inna bajka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, 1piotr13 napisał:

Masz na myśli Denon PMA-1500ne ? Ja go aktualnie mam. Jest podłączony do Audiovector-ów QR5. Gra to przewspaniale. Bas potęga, schodzi bardzo nisko, świetnie kontrolowany, separacja, detale, przestrzeń, wszystko jest na miejscu. Nie oceniaj wzmacniacza po tym jak jest podłączony do jednych kolumn bo przy innych to zupełnie inna bajka.

Sorki, pomyliłem numerki, mam Denon PMA-1600ne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, 1piotr13 napisał:

Masz na myśli Denon PMA-1500ne ? Ja go aktualnie mam. Jest podłączony do Audiovector-ów QR5. Gra to przewspaniale. Bas potęga, schodzi bardzo nisko, świetnie kontrolowany, separacja, detale, przestrzeń, wszystko jest na miejscu. Nie oceniaj wzmacniacza po tym jak jest podłączony do jednych kolumn bo przy innych to zupełnie inna bajka.

Ja tu porównywałem PMA 1500 do 1600, że są to te same wzmacniacze, że "nowy" 1600 nie jest warty moim zdaniem inwestycji, a to że gra z kolumnami "x" to bardzo możliwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.