Skocz do zawartości
IGNORED

Jorane - polecam plyte


stempur

Rekomendowane odpowiedzi

Wykonawczyni nazywa się JORANE a jej płyta to THE YOU AND THE NOW. Kupiłem ją w piątek i przez weekend nie mogłem się uwolnić, słuchałem chyba kilkanaście razy. Dla mnie rewelacja, dawno żadna muzyka nie zrobiła na mnie takiego wrażenia.

Ta pani pochodzi z Kanady, jest wiolonczelistką i wokalistką, pisze teksty i sama komponuje. Ta płyta to jej debiut, napisała większość materiału. Wcześniej grała jako muzyk sesyjny na płytach między innymi Alaina Carona, Marco Beltramiego czy Sarah McLachlan.

Co to za muzyka? Trudno opisać. Wiele akustycznych brzmień wiolonczeli, smyczków, fajnej perkusji, nieprawdopodobny głos, zakręcone linie melodyczne a wszystko oszczędnie zaaranżowane z dużą ilością ciszy. Trochę elementów etno, world music, cholera wie, co jeszcze. Wokal można trochę porównać do Tori Amos albo Kate Bush. i płyta jest fajnie nagrana, tak blisko, słychać artykulację, ataki, pociągnięcia smaczkami po strunach jak na dłoni.

Posłuchajcie, może i wam się spodoba

Pozdrawiam, stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm. Sluchalem niestety tylko u kolegi co to wlasnie napisal...i ... i .... i oddam krolestwo i pol ksiezniczki za to kto mi powie gdzie mozna kupic te plyte w Warszawie. Nie wchodza w gre zadne "www.giganty.pl" bo nie wytrzymam pol roku czekania :(

Plyte oczywiscie polecam i zgadzam sie z kolega.

 

P.S.

Prosze nie dopytywac sie o ksiezniczke :))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie szedlem po pile kiedy dostalem maila!!!

Nie wierze! Sklep imternetowy Gigant w koncu zamowil cos na czas. Plyta juz na mnie czeka :) Ksiezniczka uszla z zyciem ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.