Jump to content
IGNORED

czy 5.0 lub 6.0 zastąpi w miarę 5.1, 6.1


klausz

Recommended Posts

Witam Wszystkich.

Jestem tutaj nowy, ale już od dawna czytam to forum.

Mam zamiar kupić jakiś zestaw KD (myślałem o Yamaha RXV 750, jakiś odtw. DVD i Infinity Primus 250), ale to nie jest mój główny problem i pytanie.

A mianowicie: Czy kolumny w konfiguracji 5.0 lub 6.0 dadzą mi zadowalający efekt, dadzą trochę basu ale bez Suba? Mieszkam nad rodzicami i z tego powodu i tak nię będę mógł często pokazać możliwości Suba,a trochę kasy zaostrzędzę.

 

Chciałem jeszcze zapytać Was, czy w Amplitunerach możliwe są takie ustawienia, by ścieżkę dzwiękową 5.1, puścić na 5 kolum (przód, tył, central), a ścieżke basową puścić na wszystkie razem, lub np. tylko przody? Nie wiem czy dobrzę sprecyzowałem pytanie, ale chodzi mi o to, że jak nie będę miał Suba, to żebym nie tracił tej ścieżki dzwiękowej.

 

Pozdrawiam Wszystkich

klausz

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Link to comment
Share on other sites

Ja też mam 5.0 i nie narzekam zwłaszcza, że pokój nie za duży.

Jeżeli fronty duże to wal śmiało basem, można też rozdzielić na 5 tak, że sygnały poniżej 90Hz będą na poszczególne głośniki: main large/small, center large/small, rear large/ small i w takim wypadku bass main

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Link to comment
Share on other sites
Guest Przemski

(Konto usunięte)

Konfiguracja 4.0 lub 4.1 bez wykorzystania kolumny centralnej z przekierowaniem przeznaczonego dla niej sygnału na kanały przednie powinna być możliwa do uzyskania na większości amplitunerach.

Moim zdaniem dużo zależy od posiadanego nagłośnienia, ustawienia kolumn i efektu jaki uzyskujemy w stereofonii, z moich doświadczen wynika, że jeśli jest to optymalna konfiguracja stereo, bez głośnika centralnego można się obejść, pomimo jego ogromnego znaczenia, jednakże w przypadku sprzętu z dolnej półki nie spełniającego wymogów do utworzenia odpowiedniej warunków odsłuchowych w stereofonii brak kolumny centralnej znacznie odbije się na jakości odbioru. Mam nadzieje, w miare spójnie się wyraziłem:)

 

Do tej pory posiadałem amplituner 5.1, wkrótce przesiądę się na DENON 2105 (7.1), posiadam monitor w roli kolumny centralnej, a ponieważ siłą rzeczy musiałem kupić parę, drugi pozostawał do wykorzystania jako tylny centralny. Obecnie zastanawiam się nad konfiguracją bazującą na 7.1 jednakże bez wykorzystania przedniej kolumny centralnej. Przemawia za tym fakt iż bardziej odpowiada mi 7.1 od 6.1, specyfika posiadanych kolumn, pomimo ich dużej ilości a małej przestrzeni powinna pozwolić na uzyskanie w miarę dobrego efektu, a po drugie na obecną chwilę nie mam jak umiejscowić kolumny centralnej. Eksperymenty czas zacząć, być może dokupię tradycyjną kolumnę centralną i pozostanę przy konfiguracji 5.1, ewentualnie wymyślę sposób na zamocowanie monitora w roli przedniej centralnej i pozostanę przy 6.1, a ostatecznie jeśli efekt będzie niezadowalajcy ze względu na kiepskie warunki akustyczne - 5.1.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.