Skocz do zawartości
IGNORED

Wyważenie ramienia - Bernard


funky

Rekomendowane odpowiedzi

Próbuję uruchomić gramofon Bernard GS-465. Mój problem polega na tym, że ramię po wyważeniu w poziomie i odłączeniu antyskatingu przesuwa się samoczynnie w prawo (bardzo delikatnym ruchem). Czy tak może zostać, a jeśli nie, to co trzeba pokręcić (patent z podnoszeniem przodu na 10 cm nie działa, bo nie ma tej śrubki co w GS-464).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Ciekawe, wygląda jakby antiskating wciąż działał. A jak w pozycji na środku płyty, czy w każdej pozycji tak ściąga? Ja bym się aż tak nie przejmował, jeśli zjawisko nie prowadzi do przeskakiwania rowków może nie mieć większego wpływu, niż ma działający antiskating.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesuwał się z każdej pozycji, teraz po różnych manipulacjach polegających na przechylaniu osi pionowej i regulacji łożysk osi poziomej przemieszcza się tylko od środka pół promienia do zewnątrz i się zatrzymuje.

Generalnie idealnie powinno być tak, że się nie przesuwa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Tu raczej nie chodzi o ciężarek antyskatingu, tylko o ułożenie kabelków wychodzących z ramienia.

Skręcone w ciasną wiązkę na końcu przepustu ramienia satają się sztywne i mogą wywoływać

moment skrętny, który jest znacznie większy niż siła dośrodkowa.

Kabelki powinny być ułożone swobodnie i luźno aby nie utrudniać skrętów na łożyskach w pionie

i w poziomie. Sam to ćwiczyłem. Pozdrawiam, A

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Po poprawieniu kabelków jest w porządku. W położeniu skrajnym ramienia "ciągnęły". I tak było od początku, bo poprzedni właściciel (mój brat) nie grzebał w środku. Tyle, jeśli chodzi o jakość Unitry :-/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś z Was bawił się z "windą" w Bernardzie. W moim staruszku zaczęły się problemy,tego typu, że po opuszczeniu ramienia, winda zatrzymywała się minimalnie nad płytą. Musiałem brutalnie dopychać windę paluchem. Wymontowałem ją, przeczyściłem i po zmontowaniu, w ręku, chodziła ładnie. Po zamontowaniu okazało się , że ramię opada za szybko, wręcz klapie na płytę.

Może ktoś się z tym problemem już spotkał i coś mi podpowie.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BRob.

Pewnie jak przeczyściłeś "windę" to dokladnie i a jak`że stary smar usunąleś? Ale to nie był zwykly smar , lecz amortyzujący o dużej gęstości. Teraz pozostaje jeszcze raz umyć i wcisnąć w teleskop właściwy środek.Możesz spróbować smaru silikonowego też gesty i ciągnacy.

Jest tam jeszcze nakrętka do regulacji opuszczania . Jeśli nie kręciłeś to tylko zamocować w tym samym miejscu obsady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

conri->

Dzięki. 8-)

Też w tym kierunku kombinowałem, ale nie miałem na czym eksperymentować (jedyne co miałem pod ręką to jakiś bliżej nie określony smar - towot od roweru?). 8-))))

Jeszcze raz dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>BRob

 

BRrrrrr!!. Szkoda że przyznałeś się do grzechu. W niektórych to wzbudza niechęć i odrazę.A poza tym to nie forum dla cyklistów , może ..... i masonów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość G.Mark

(Konto usunięte)

Może to głupi pomysł, ale jeśli nie znajdziesz właściwego smaru, spróbuj zastosować białą pastę silikonową stosowaną do smarowania radiatorów zakładanych na procesor. Jest gęsta i w temperaturze panującej w gramofonie nie zmienia swej lepkości.

 

GM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.