Skocz do zawartości
IGNORED

Umiejscowienie głośników Borea triangle BRO3


newcastlex23x
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich użytkowników forum.

Chcę zakupić zestaw audio do salonu, sufit wysoki na ok 4m, dość duża przestrzeń pomieszczenia, otwarta kuchnia. Sama powierzchnia salonowa ok 50m2.

Interesuje mnie Borea triangle BRO3 + Iotavx sa3.

Mam pytanie co do możliwości i najlepszego rozwiązania montażu głośników. Mam nietypową ściankę umiejscowioną centralnie na przeciwko kanapy.

Tv na ścianie zajmuje 90% jej powierzchni (co widać na zdjęciach), zostaje bardzo mało miejsca po bokach.

Wymiary głośników Borea Triangle Bro3 : 38 cm wysokie, 20,6 cm szerokie i 31,4 cm głębokie.

Jak rozgryźć montaż i umiejscowienie tych głośników w takim układzie pomieszczenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

IMG_7065-min.jpg

IMG_7067-min.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli można to TV powiesić wyżej , albo jakieś podstawki pod kolumny które ustawisz przy ,, pierwszej ,, szafce które jednak będą zabierały po bokach przestrzeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna przestrzeń ? ale kiepskawa dla klasycznego stereo (czyli Borea na standach po bokach tv), wypożycz moze najpierw cokolwiek i zobacz czy zagra. Kolumna postawiona w takiej wolnej przestrzeni zagra nieprzewidywalnie, basu nie będzie tam gdzie trzeba np. Sam mam IOTAVX SA3 i uważam, ze to zacny sprzęt, z Borea gra ponoć znakomicie, ja akurat mam m.in. Comete EZ. Tylko te ustawienie... ? Miałem kiedys podobnie i przestałem walczyć (szukać basu) po ustawieniu RTV pod ścianą... Może jakiś fajny soundbar z subwooferem, nie wiem, nie znam się na tych sprzętach, ale może u Ciebie to będzie lepiej grało...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Eemeryt napisał:

Jeżeli można to TV powiesić wyżej... 

Nie można, bo po półgodzinym oglądaniu boleć będzie szyja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Eemeryt napisał:

Jeżeli można to TV powiesić wyżej , albo jakieś podstawki pod kolumny które ustawisz przy ,, pierwszej ,, szafce które jednak będą zabierały po bokach przestrzeń.

Wyżej nie bardzo - mam 20cm przestrzeni pod TV, głośniki mają 38cm więc podniesienie o 20cm spowoduje że głębokość głośników będzie nieco przysłaniać dolną część ekranu TV. Musiałbym podnieść TV 30cm a to już będzie wyglądało bardzo źle z miejsca z którego oglądam TV.

Myślałem właśnie o dorobieniu do ściany jakiś podstawek, które będą częściowo na ścianie i częściowo wystawały po jakieś 10-15cm na każdą stronę. Tylko czy w takim przypadku dźwięk nie będzie nieco inny niż jak by stały na solidnej szafce? Szerokość głośników to prawie 21cm a ja mam 16cm wolnego - trzeba by dorobić jakieś 15cm w bok aby ustawić je chociaż 5-10cm od TV. Na tą chwilę to chyba jedyne rozwiązanie problemu.

4 godziny temu, yesther napisał:

Fajna przestrzeń ? ale kiepskawa dla klasycznego stereo (czyli Borea na standach po bokach tv), wypożycz moze najpierw cokolwiek i zobacz czy zagra. Kolumna postawiona w takiej wolnej przestrzeni zagra nieprzewidywalnie, basu nie będzie tam gdzie trzeba np. Sam mam IOTAVX SA3 i uważam, ze to zacny sprzęt, z Borea gra ponoć znakomicie, ja akurat mam m.in. Comete EZ. Tylko te ustawienie... ? Miałem kiedys podobnie i przestałem walczyć (szukać basu) po ustawieniu RTV pod ścianą... Może jakiś fajny soundbar z subwooferem, nie wiem, nie znam się na tych sprzętach, ale może u Ciebie to będzie lepiej grało...

Dzięki - też wydaje mi się że taka nieregularna przestrzeń nie jest najlepsza do słuchania muzyki. Soundbary dla mnie grają zbyt "basowo", wszystko dudni, nie słychać wysokich tonów, dźwięk jest jak ze studni. Zupełnie nie moja bajka. Dzięki za opinie dot. sprzętu.

Mam pytanie  : czy stosował ktoś zasadę zakupu on-line sprzętu muzycznego , podłączenie w miejscu przeznaczenia, odsłuch i wykorzystanie klauzuli możliwości bezpłatnego zwrotu sprzętu bez podania przyczyny do 14 dni od zakupu. Może to trochę niemoralne/nieetyczne, ale z drugiej strony wydawanie kilku tysięcy złotych, nawet przy możliwości odsłuchu w salonie czy gdziekolwiek, nie daje pewności jaki efekt to przyniesie w docelowej lokalizacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopytam czy szafka pod tv jest w tej chwili wisząca ? jeżeli była by ustawiona bezpośrednio na podłodze to byś zyskał kila kolejnych centymetrów. Na pewno kolumny postawione na szafce będą lesza opcją niż ,, dorabianie  podstawek ,, .  Zakup przez internet to według prawa możliwość zwrotu sprzętu w terminie 14 dni . Jeżeli rozpakujesz sprzęt i niczego ( opakowanie , folie itp ) nie zniszczysz to sprzedawca raczej nie będzie miał kłopotu żeby sprzedać zwrócony sprzęt. 

Na marginesie mam na sprzedaż 5-mczne Borea 03 z przedłużoną do 5 lat gwarancją w stanie bez otarć rys itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie 90% osob tu zaglądających tak sprawdza sprzet u siebie :), wiec bez obaw kupuj i w razie czego zwracaj...

Stawianie kolumn na tej szafce to chyba slaby pomysł. Moze spróbuj Borea podłogowe, przestrzeń masz chyba spora, w razie czego do odsłuchu je poprzestawiasz i znajdziesz optymalne miejsce. 

Aha i pamiętaj, ze cene za audio sie negocjuje, 10-20% to standard... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.