Skocz do zawartości
IGNORED

Nagłośnienie dla wielu urządzeń


hubearth
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim! Szukam pomocy w wyborze audio do salonu. 

Na wstępie napiszę, że czytałem podobne tematy, ale moje zapytanie jest nieco szersze. 

W chwili obecnej mam TV do którego podłączone jest kino domowe 2.1 LG BH7240C. Kino do telewizora podłączone jest kablem optycznym (TV nie ma ARC). Do telewizora podłączone mam 3 urządzenia: komputer, konsolę i dekoder. 

Do nowego mieszkania planuję kupić TV LG OLED oraz nowy zestaw grający i tu mam problem. Chciałbym wydać max. 2000 PLN. Zastanawiam się czy wybrać soundbar czy małe kino. Nie jestem audiofilem, jakość dźwięku obecnego sprzętu mnie zadowala. . Ważniejszą sprawą jest dla mnie podłączenie tych wszystkich sprzętów i późniejsza obsługa/sterowanie. Salon 20m2 otwarty na kuchnię 10m2. Teraz pytania. 

1. Po pierwsze jaki (nowy) zestaw grający wybrać? 

2. Jak to podłączyć? Czy szukać zestawu, do którego wszystkie sprzęty podłącze na HDMI, a nie do telewizora? (jeśli byłby problem, mogę ewentualnie zrezygnować z dekodera). 

3. Czy jest opcja, w której będę mógł korzystać z TV przy użyciu jednego pilota? 

Trochę to wybiega poza audio, ale pewnie macie doświadczenie. Pomożecie? :) 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Rucia1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • Moderatorzy

Hej, Pełnowymiarowy sprzęt i głośniki będą lepsze od soundbaru.

Soundbarów takich za 1000 to szkoda słuchać , Creative 2,1 będzie znacznie lepsze.

Przede wszystkim zastanów się czy chcesz/musisz mieć nagłośnienie 2.0 , 2.1 , 5.0 , 5,1

Wtedy określisz się czy wystarczy Ci wzmacniacz stereo/ amplituner stereo , czy amplituner wielkokanałowy. Do tego odpowiednia ilość głośników.

Wtedy zastanów się nad budżetem.

Jak dźwięk będzie połączony z obrazem(TV) to lepiej żebyś miał podłączone przez tv , bo inaczej będzie inputlag tzn głos będzie szybciej od obrazu.

Jak sam głos to bezpośrednio ze źródła.

O wspólnym pilocie raczej zapomnij, chyba, że kupisz jakiś uniwersalny ale to może generować kolejne problemy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, stench napisał:

Hej, Pełnowymiarowy sprzęt i głośniki będą lepsze od soundbaru.

Niekoniecznie, to zależy czy kolega słucha też muzyki, czy tylko ogląda filmy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.