Skocz do zawartości
IGNORED

Prośba o pomoc w podjęciu decyzji,Kino domowe vs soundbar


raul7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Potrzebuje pomocy, może ktoś będzie tak miły i mi podpowie jak to rozegrać. Zmieniam miejsce zamieszkania i nie będę miał możliwości rozstawienia mojego obecnego kina domowego (problemy: brak miejsca na głośniki tylne plus puszczenie kabli po pokoju) Muszę znaleźć jakiś kompromis, dlatego zacząłem się zastanawiać nad soundbarem, byłby to mój pierwszy tego typu sprzęt, totalnie się na tym nie znam. Aktualnie korzystam z "leciwego" sprzętu: amplitunera Pioneer VSX-423 plus głośniki Taga Harmony 606 v3+ subwoofer TSW90. Nie jestem audiofilem, do słuchania muzyki i oglądania filmów w zupełności mi to wystarczało, można powiedzieć, że jestem z tego sprzętu zadowolony i trochę szkoda mi się go pozbywać. Zdaje sobie sprawę, że żaden soundbar nie zastąpi zestawu kina domowego ale może dla mniej wymagających użytkowników, takich jak ja (gdzie zestaw powyżej w zupełności zaspokaja moje potrzeby) znajdzie się coś godnego polecenia w budżecie do około 2tyś zł plus w przyszłości możliwość rozbudowy o głosniki tylne? (razem 3k) Ponieważ posiadam telewizor Sony, pomyślałem, że będzie ok, jeżeli soundbar też byłby tej firmy. Wybór padł na: Sony HT-ZF9 plus za jakiś czas głośniki tylne (Sony SA-Z9R) i teraz pytanie do Was, czy jest w ogóle sens interesować się tym sprzętem? może wyjdzie na to samo, jak zostawię sobie głośniki przednie, centralny i subwoofer (jako totalna ostateczność) Będę korzystać z tego sprzętu w pokoju 18m2 z aneksem kuchennym 8m2, pomieszczenie w kwadracie, umiejscowienie TV+sprzętu praktycznie na środku jednej ze ścian, za plecami na ścianie aneks kuchenny, lewa ściana okno balkonowe, prawa "pusta"

Proszę dajcie znać co myślicie na ten temat Mam nadzieje, że wypisałem w miarę wszystkie ważne informację

Pozdrawiam,
Marcin

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soundbar pewnie jakoś ogarnie nieduże pomieszczenie, jednak o sensownym odsłuchu muzyki zapomnij.

Ogólnopolska sieć salonów audio-video Top Hi-Fi & Video Design
30 lat doświadczenia | 20 salonów na terenie Polski | Profesjonalni doradcy | Sale odsłuchowe w każdym salonie
www.tophifi.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostań przy posiadanym komplecie pomijając tyły. Gdyby było za dużo basu, zawsze

można zamknąć BR frontowych kolumn.

Jak napisał kolega wyżej - soundbar do muzyki nie bardzo ...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

grajbelka to tylko polepszenie glosnikow tv zeby bylo co nie co lepiej ?

nie ma startu do dobrze dobranego kina domowego z dobrym subem i centralnym, odbicia nie zastapia fizycznych glosnikow niestety ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim, bo to prawdopodobnie mój pierwszy post na tym forum :)
Rozważałem alternatywę: kino domowe czy soundbar. Ponieważ mam już w sypialni sieciowy ampli stereo  803D postanowiłem kupić MC Bar 400. Zalety - nie rzuca się tak w oczy jak amplituner + bateria kolumn; można go integrować z pozostałymi komponentami dzięki aplikacji a także sterować z poziomu Maca Pro. No i zdecydowanie polepsza jakość dźwięku z TV dodając mu basu z subwoofera i przejrzystości dialogów dzięki funkcji Clear Voice. Wady - bez dodatkowych, bezprzewodowych głośniczków efektowych nie ma mowy o dźwięku przestrzennym. Odtwarzanie muzyki na zupełnie średnim poziomie z prostej przyczyny: małe głośniczki nie są w stanie wygenerować takiego pasma jak najlichsze chociaż kolumny. Reasumując - spełnia swoją zasadniczą rolę jako soundbar, natomiast muzyka, moim zdaniem jako tło w codziennych czynnościach, ale nie główne źródło dźwiękowej satysfakcji. Ponadto podoba mi się możliwość dokupienia satelit :). Udany zakup, tym bardziej, ze za nówkę sztukę, bez fabrycznego opakowania zapłaciłem zaledwie 1600 zeta.
Szerzej temat omawiam w filmiku na YT:
https://youtu.be/9DG21jHSPdY

PS. Tak jak pisali wcześniej koledzy - soundbar to daleko idący kompromis. To tak jak z samochodami. Drugie auto w rodzinie z reguły jest mniej pakowne i ma słabszy silnik, ale za to jest kompaktowe. Tak jest właśnie z soundbarem, dobrze komponuje się z odbiornikiem TV,  ale o delektowaniu się muzyką możesz zapomnieć :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.