Skocz do zawartości
IGNORED

Dzwięki uderzeniowe a sufit podwieszany - nietypowy problem


CeglA
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Mam dość nietypowy problem.
Niedawno kupiłem budynek oddany do użytku w 2019 roku. W dokładnie całym mieszkaniu został zrobiony płaski sufit podwieszany, wypełniony gęstą wełną akustyczną na metalowym stelarzu, położony w tracydyjny sposób ( nie przez firmę akustyczną, tradycyjne wieszaki itd. ). Jego całkowita grubość to 10cm. Obecnie w mieszkaniu powyżej ktoś się wprowadził i jestem lekko przerażony. Niestety bardzo głośno słychać dzwięki uderzeniowe generowane przez osoby chodzące w mieszkaniu nade mną. Jest to moje 5 mieszkanie w życiu i nigdy nie słyszałem dzwięków uderzeniowych nawet lekko zbliżonych do natężenia tego co słyszę obecnie nad głową. Brzmi to jakby subwoofer dudnił mi na suficie, a nie ktoś stawiał kroki. Jest to bardzo męczące i nie wyobrażam sobie mieszkania w takich warunkach przez kolejne kilka\kilkanaście lat.

Obecnie rozważam zlkwidowanie lub przerobienie podwieszanego sufitu, jednak wiąże się to z bardzo dużymi kosztami. Zanim to zrobię chciałbym się dowiedzieć czy mógł on zwiększyć natężenie słyszalnego "tupania" z poziomu, który można usłyszeć w większości mieszkań do staniu, który ciężko wytrzymać ? A może bez niego byłoby tak samo  ? Czy szukać przyczyny w zupełnie innym miejscu ?

Co dziwniejsze miałem okazję być w mieszkaniu innego sąsiada mieszkającego w moim pionie i u niego dzwięki uderzeniowe z mieszkania powyżej są słyszalne znacznie ciszej niż u mnie, jest tam tak jak powinno być w budynku wielorodzinnym.

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź i pomoc w rozwiązaniu problemu.

Pozdrawiam

Krzysiek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fachowcem, ale to raczej problem
1. wylewki u sasiada nad toba
2. na ile jego podloga/wylewka laczy sie na „sztywno“ z scianami bocznymi, ktore dalej przenosa drgania/chalasy.

Moze sasiad nad tym wspomnianym sasiadem, u ktorego jest ciszej, ma dywan albo lepsza izolacje pod parkietem/panelami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat jest strasznie trudny, ale nie wiem co osoba wyżej musiałaby zrobić w mieszkaniu, aby dzwięki uderzeniowe były słyszalne u mnie tak głośno. Chodząc po swoim mieszkaniu nie jestem w stanie wygenerować takiego hałasu jaki słyszę, gdy ktoś chodzi w mieszkaniu powyżej, dlatego zastanwiam się czy mój sufit podwieszany nie robi przypadkiem za pudło rezonansowe lub w jakiś inny sposób nie wzmacnia dzwięków...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby był pusty to na pewno tak ale w twoim wypadku... chyba nie powinno być aż tak złe..

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały sufit ma powierzchnię około 80m2. Moze ta jego duża powierzchnia powoduje, iż pomimo wełny cała konstrukcja przenosi drgania ze stropu i ścian, przez co wzmacia dzwięk? Przepraszam za laickie pytania, ale już zachodzę w głowę co zrobić z ta sytuacją. Z mieszkania jestem bardzo zadowolony, ale te dzwięki uderzeniowe powodują, iż zaczynam myśleć o sprzedaży...

W mieszkaniu powyżej jest położony wyłącznie klejony parkiet. U mnie zresztą też, jedynie na dużej powierzchni w kuchni są jeszcze płytki i sąsiad poniżej mnie nie słyszy prawie w ogóle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak właśnie jest że sufit na sztywno umocowany do pionowych ścian powoduje przenoszenie  na nie dźwięków uderzeniowych i spadają one w jakiś rezonans..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Wiem, że post jest stary, ale obecnie mierzę się z podobnym problemem i bardzo chciałbym dowiedzieć się, co autor wpisu finalnie postanowił i jaki był tego efekt. Czy użytkownik @CeglA otrzymaj jakimś cudem tę wiadomość? 🙂 A może moderacja jest w stanie pomóc mi np. podać adres mail Pana CeglA? 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Te dźwięki uderzeniowe to prawdopodobnie chodzenie na boso po podłodze, lub nawet w skarpetkach, sąsiadów z górnego piętra. Też to czasem u siebie słyszałem i też mnie denerwowało. 

Nie sądzę aby sąsiad w innym mieszkaniu miał lepszy strop. Idealnie byłoby sąsiadom z góry kupić kapcie pod choinkę, albo przynajmniej dywan, bo to niższy koszt niż przeróbka własnego sufitu. Można tu żartować, ale czasem warto spróbować pogadać z sąsiadami.
 

Przeróbka sufitu to raczej spory koszt, a efekt może być mało zadowalający. Zapewne sama wełna nawet akustyczna wiele nie pomoże bo to niskie częstotliwości. Ja bym zrobił kanapkę z kilku płyt GK bezpośrednio do sufitu + przekładka gumowa lub winylowa. Na pewno można znaleźć rozwiązania knauf lub siniat. Najprościej sprawdzić to w małym pokoju bo wtedy koszty dużo niższe niż w salonie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 17.12.2020 o 17:45, CeglA napisał:

Z mieszkania jestem bardzo zadowolony, ale te dzwięki uderzeniowe powodują, iż zaczynam myśleć o sprzedaży...

A ja mieszkam w bloku wybudowanym w PRL w latach 80-tych i pomimo, że nade mną jest rodzina z dwójką dzieci (teraz już nastoletnich, przynajmniej ich starszy syn) to nigdy, ale to nigdy nie słyszałem ich kroków.

Jedynie to co słyszę, to jak odkurza, czyli przesuwa meble, ale to też dość słabo i jak im coś upadnie na podłogę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.11.2023 o 23:38, DrWredman napisał:

prawdopodobnie chodzenie na boso po podłodze,

Z pewnością to dopuszczalne

W dniu 14.11.2023 o 19:27, Meloman napisał:

pomimo, że nade mną jest rodzina z dwójką dzieci (teraz już nastoletnich, przynajmniej ich starszy syn) to nigdy, ale to nigdy nie słyszałem ich kroków.

Potwierdzam

Mam podobne zjawisko

Jedynie meble słychać 

 

W dniu 13.11.2023 o 23:38, DrWredman napisał:

uderzeniowe to prawdopodobnie chodzenie na boso po podłodze, lub nawet w skarpetkach, sąsiadów z górnego piętra. Też to czasem u siebie słyszałem i też mnie denerwowało. 

Nie sądzę aby sąsiad w innym mieszkaniu miał lepszy strop. Idealnie byłoby sąsiadom z góry kupić kapcie pod choinkę,

Chyba takie dla słonia 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

~Way hay and up she rises early in the morning~("Morskie opowieści")

~Braterstwo narodu buduje się na kiczu~("Nieznośna lekkość bytu" Milan Kundera)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.