Skocz do zawartości
IGNORED

Słuchawki przewodowe do 3000-4000 zł


adamino
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Część. Szukam słuchawek przewodowych, które będą podłączone do dacka ze wzmacniaczem słuchawkowym TEAC UD-503. Zależy mi na tym, aby słuchawki grały równym ciekawym dźwiękiem z w miarę dobrą sceną i szczegółowością, ale bez żadnego efekciarstwa i podbitych skrajów pasm lub wypchnietej średnicy. Słuchawki raczej zamknięte.

Ciężko u mnie z odsłuchami, kupię coś w ciemno ? co polecacie? 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co znaczy "tak zagrają"?

Nie zawsze cena jest odzwierciedleniem jakości. 

Miałem kilka par słuchawek w granicach do 4kzł i powiem Ci, że wycofałem się z tej półki. Owszem wykonanie przeważnie klasa, ale dźwięk nie koniecznie. 

Przeważnie przeszkadzało mi w tych droższych uwypuklenie jakiejś cechy brzmienia, co powodowalo utratę uniwersalności brzmienia.

Np w Grado RS1 wszystko było fajnie do momentu, gdy chciało się posłuchać rocka, ale do jazzu, dawnej, czy klasyki lepszych nie było. No może GS1000.

Nie będę pisał o innych obserwacjach bo trudno byłoby skończyć. Niech ten przykład wystarczy.

Uważam, że bardzo dobre słuchawki, w 99% zaspokajające potrzeby, zarówno co do jakości wykonania, jak i jakości brzmienia można wybrać inwestując w nie około 1kzł +/-.

Ja używam sennheiser'ów HD600 i Grado sr325. Obu par słucham z równą satysfakcją.  Mam świadomość, że można lepiej w jakimś zakresie dźwięku, ale nie całokształtu. W tych akurat modelach nie specjalnie mam się do czego przyczepić, po prostu słucham muzy i już.

A co do tych foste'xow, to akurat moje odkrycie i wielkie zaskoczenie, które nastąpiło przy okazji poszukiwania prezentu dla syna. Niby kosztują 500zł, ale życzyłbym sobie żeby niektóre za 2500 zł tak grały. Trochę w nich przyoszczędzili na materiałach/wyglądzie, ale na pewno nie na tym co w nich gra.

Masz wątpliwości to wypożycz na próbę, najwyżej zwrócisz. 

Jesli bardzo ważne są dla Ciebie wrażenia estetyczne, to model T60 już można używać bez kompleksów. To nadal niedrogie słuchawki, bo kosztują 1400 zł, ale mają drewniane zamknięte komory głośników i skórzane nausznice, co na pewno przełoży się na komfort używania w stosunku do T50.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Tomek 1685
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka wzmaków słuchawkowych i kilka DAC'ów, zbudowanych w różnych technologiach. Tak więc wzmacniacze -jest lampa i tranzystor i hybryda. DAC'e mam i starsze konstrukcje na przetwornikach wielobojowych jak i jednobitowych PCM, AD, czy nowsze jak r2r Soekris, czy d/s Sabre ES9038pro, zarówno lampowe jak i tranzystorowe. Tak więc mam na czym poroównywać i raczej sprzęt towarzyszący nie jest waązkim gardlem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.01.2021 o 21:09, Tomek 1685 napisał:

Mam kilka wzmaków słuchawkowych i kilka DAC'ów, zbudowanych w różnych technologiach. Tak więc wzmacniacze -jest lampa i tranzystor i hybryda. DAC'e mam i starsze konstrukcje na przetwornikach wielobojowych jak i jednobitowych PCM, AD, czy nowsze jak r2r Soekris, czy d/s Sabre ES9038pro, zarówno lampowe jak i tranzystorowe. Tak więc mam na czym poroównywać i raczej sprzęt towarzyszący nie jest waązkim gardlem.

Cześć 

Wymieniałeś kabel w hd600? Ja mam 660s, używam fabrycznego kabla zbalansowanego pentaconn z przejściówką na xlr i tak sobie dumam, czy jest sens się bawić w recabling. Podobno 660s mają fabrycznie lepszy kabel niż 600, ale na ile, tego nie wiem. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Dzień bez muzyki dniem straconym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalny z 600 zmieniłem na ten od 650. Nic ponad to.

Słuchalem kiedyś 600 z kablem od Zu Audio (droższym niż same słuchawki). Fakt zmienia taki kabel brzmienie, ale czy ma lepsze, czy w tą stronę w którą bym odbierał jako jakościowy postęp, to nie wiem.

Ja akceptuje te słuchawki, takie jakimi są i tyle.

To, że kabel od 600 gra inaczej od tego w 650 to mit. Ciąłem oba i budowa wewnętrzna jest identyczna. 650 ma trochę grubsze i luźniejsze tworzywo na zewnątrz, przewodnik identyczny i nie są to "włoski" jak w niektórych słuchawkach.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem w ciemno ? ultrasone edition eleven powiem że nie spodziewałem się,że tak dobrze słuchawki mogą grać ? W sumie nigdy nie słuchałem muzyki na słuchawkach takich powyżej 100 zł. Jedynie co to trochę za bardzo dociskają do głowy i uwiera mnie trochę w szczękę dół słuchawki może z czasem to minie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

A ja polecę beyerdynamic t1 2gen. W prawdzie to słuchawki o konstrukcji otwartej, jednak polecam je, bo dawno nic mnie tak nie zaskoczyło jak te cudeńka. W moim odczuciu słuchawki doskonałe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.