Skocz do zawartości
IGNORED

Farad Super 3 z Synergistic Research Orange Fuse i Level 2 cable VS DIY ultra capacitor hybrid power supply


Bonifacy123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W szranki stanęły dwa zasilacze Farad Super 3 oraz DIY Kamila Pakieły zasilacz hybrydowy na ultrakondensatorach 14V oraz 5V (mamy więc do czynienia z 2in1). W sercu DIY drzemią dwa zasilacze Muzga, natomiast sama topologia jest autorstwa Kamila. Pierwowzorem DIY był zasilacz Farad Super 3, którego nie dałem rady odsłyszeć przez długi czas.

Przypomnę koszty pierwszego to 1070 Euro razem z akcesoriami. Koszt drugiego pozwolę sobie pominąć o dokładne wyceny zapraszam do Kamila 😊

Sprzęt towarzyszący to Avalon Idea / Mark Levinson 585 / okablowanie Synergistic Research, Shunyata. Adaptacja akustyczna pokoju na poziomie 50-60%. Testy były dokonywane na ulubionych kawałkach testerów. Za źródło posłużył Exogal zasilany ww. Zasilaczami, karta JCAT oraz lepszy computer na zasilaniu impulsowym. Karta JCAT była również zasilana drugim Faradem Super 3 ale już na bezpieczniku Hifi Tuning za to z kablem Level1. Testowano tylko podłączenie do Exogala. Nie używano zasilacza DYI 5V.

W urzędzeniach testowych siedział bezpiecznik Synergistic Research Orange, który znacząco wpływa na brzmienie, jak stwierdziliśmy przy testach Farad Super 3 z SR Orange vs DIY ze zwykłym przemysłowym. Wpływ jest tak znaczący, że pomijamy tego typu testy. Bezpiecznik SR orange to koszt 750zł i mocno zachęcamy do wymiany w różnych komponentach. Napisano o nim dużo, potwierdzamy te opinie. Farad był podłaczany kablem Level 2 Farada do Exogala, zasilacz DIY kablem neotech STD miedzinym (w przeciwieństwie do srebrnego przy Faradzie), na wtyku Weipu złoconym oraz oyaide złoconym. Za kabel zasilajacy posłużył wyższy Synergistic Research. Oba zasilacze posiadają gniazda IEC Furutech rodowane.

Istotne dla rzetelnej recenzji jest stwierdzenie faktu, że zasilacz DYI został zakończony w środę, a na testach już się znalazł w piątek zatem mówimy o sprzęcie średnio wygrzanym około 30-40h grania.

Szczegółowe pytania odnośnie sprzętu poproszę o komentarze ponizej, bo nie pamiętam wszystkih szczegółów, chętnie dopytam kolegę o sprzęt.

Konkluzja:

Farad Super 3 z ww. Akcesoriami to najlepszy zasilacz jaki udało się mi słuchać do tej pory. Zasilacz Farad wcześniej przerobił wszyskie zasilacze exogala – Keces P8 oraz oryginalny zasilacz Exogala impulsowy z bezpiecznikiem Synergistic Research Blue.

Stwierdzono, że DYI nieznacznie odbiega od poziomu Farada Super 3 na własną niekorzyść (przynajmniej w gustach testerów). Ponownie, trzeba stwierdzić, że zasilacz do końca sie nie wygrzał. Był również często zmieniany z Faradem, a z obserwacji wynika, że z uwagi na dużą pojemność, prawdopodobnie musi popracować w ciągu z 30 min (podobnie jak większość wzmacniaczy musi się nagrzać). Dodatkowo, Farad mógł mieć przewagę kabla srebrnego (200Euro) vs std Neotecha (ca. 150-200zł)

DYI charakteryzuje się odrobine lepszymi wybrzmieniami na górnych rejestrach, swoistym cykaniem instrymentów. Farad ma w stosunku do DIY lekko zaogrągloną górę. Stąd pojawia się różnica w pokazaniu wejścia w dźwięk. Jest bardziej wyraziście, ale nie ostro.

Z kolei odwrotnie wydaje się grać na dole. Bas czym niżej tym bardziej krawędzie w DIY wydają się zaokrąglane, a w Faradzie wyraźniej akcentowane (lubiana szorstkość basu).

Średnica jest najbardziej zbliżona między zasilaczami. Farad pokazuje więcej powietrza między wybrzmieniami. Nie można powiedzieć że DIY to zasilacz o brzmieniu analogowym, ale nie wyróżnia go natarczywy, wypchnięty i płaski character jak w tanich zasilaczach.

Oba zasilacze wzorowo pokazują lokalizację instrumentów, scena jest głęboka,  na korzyść Farada. Scena jest szeroka, tym razem na korzyść DIY.

Jeżeli chodzi o mikrodynamikę, to DYI również ustępuje Faradowi na granicy percepcji, ale na obu spokojnie można usłyszeć ustnik saksofonu.

Zasilacz DIY jest godnym rywalem Farad i warto go rozważyć, jak to w DIY trudno o recenzje a możliwości przetestowania... no cóż nie ma 🙂 zaleca się wymienie na lepszy bezpiecznik szczególnie użytkowników droższych zestawów, gdzie wpływ jest bardziej słyszalny.

Test prawdopodobnie zostanie powtórzony po dłuższym wygrzewaniu DIY.

Nadmienię, że testerzy nie mają żadnych korzyści z ww. Recenzji. Zachęcam do pytań i żywej dyskusji. Podważanie wpływu bezpieczników i kalbi będzie notyfikowane administratorom, jako temat niezwiązany z wątkiem 😊

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można prosić jakieś zdjęcia tego gotowego projektu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.