Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki DAC/AMP do AKG k361


Zocha
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Audiofile, proszę o poradę w wyborze DAC/AMP pod słuchawki AKG k361. Korzystałam dotąd z Dragonfly Red, ale chciałabym przesiąść się ciut wyżej (a Ważka zostanie do zastosowań mobilnych). W przyszłości myślę o rozbudowie toru. Źródło: laptop; muzyka zróżnicowana (dominuje folk, jazz, blues, etno, klasyka; trochę streamingu, trochę plików od MP3 do FLAC); upodobania brzmieniowe: lubię granie neutralne, bez podbijania skrajnych pasm, z dużą skłonnością do analitycznego, bez dociepleń, woali i kocyków. Priorytet: szczegółowość, dużo detali (zwłaszcza faktura wokalu); szerokość i głębia sceny - chętnie, ale na drugim miejscu. Budżet graniczny to na razie ok. 2k, choć fajnie byłoby na początek celować bliżej 1k (jeśli to wystarczy, by odczuć różnicę po przesiadce z czerwonej Ważki).

Rozważałam pójście w iFi Zen (DAC+CAN), ale trochę mnie powstrzymują opinie o jego docieplającym brzmieniu (choć może nie mam racji, biorąc pod uwagę raczej chłodne słuchawki? bo nawet jeśli wymienię je w przyszłości na wyższy model, to o zbliżonej charakterystyce). Co zamiast? Topping DX3 PRO+? A może raczej zerkać w stronę np. Aune X1s? Jak to widzicie pod kątem synergii z AKG k361? Będę wdzięczna za podpowiedzi osób z większą wiedzą i doświadczeniem - czyli pewnie wszystkich na tym forum 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 30.07.2022 o 23:07, Zocha napisał:

zwłaszcza faktura wokalu

Kup DX3+ albo ifi (oba fajne) i słuchawki Sennheiser HD6xx na drop.com. Najlepsze wokale w mieście 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iFi i AKG to bardzo fajna opcja. Od wielu osób już słyszałem o takim połączeniu. Szczególnie jak pójdziesz jeszcze w połączenie symetryczne w całym torze. Mamy nawet do tego odpowiedni

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Wtedy kwestia dobrania symetrycznego kabelka do AKG które wybierzesz i masz świetny komplet do słuchania wszystkiego :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.09.2022 o 19:56, Terrapin napisał:

Kup DX3+ albo ifi (oba fajne) i słuchawki Sennheiser HD6xx na drop.com. Najlepsze wokale w mieście 🙂

Kiedy zadawałam pytanie, byłam myślami daleko od jakichkolwiek Sennków, ale jakiś czas temu miałam okazję posłuchać na nich paru jazzowych kawałków, i w konsekwencji... już kolejny tydzień jadę na klasycznych, zrekablowanych HD600 🙂 Wokale naprawdę są obłędne! I dopiero teraz naprawdę słyszę, ile się traci na kompresji choćby w takim Spotify. AKG 361 pozostaje fajną opcją na podróże (są kompaktowe i wyraźnie wygodniejsze), ale w domowym fotelu królują teraz HD600. Docelowo chciałabym kiedyś dla kontrastu dołożyć jeszcze jedną, czysto analityczną i liniową parę słuchawek z wyższej, choć nie hi-endowej półki (HD600 są dość neutralne, ale jednak skoncentrowane na średnicy), i będzie full fun 🙂                                                                                                              

Co do DAC/AMP, wybór nadal przede mną i na razie wciąż gra Czerwona Ważka. Może to będzie iFi Zen; chwilowo po lekturach opinii i testów chyba jednak skłaniam się ku DX3+.

Dzięki za obie podpowiedzi 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Zocha napisał:

królują teraz HD600

HD 600 i 650 podobno najbardziej kochają wzmacniacze lampowe 🙂

3 godziny temu, Zocha napisał:

ile się traci na kompresji choćby w takim Spotify

Tidal w wersji "HiFi Plus" to dobra alternatywa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 30.07.2022 o 23:07, Zocha napisał:

Szanowni Audiofile, proszę o poradę w wyborze DAC/AMP pod słuchawki AKG k361. Korzystałam dotąd z Dragonfly Red, ale chciałabym przesiąść się ciut wyżej (a Ważka zostanie do zastosowań mobilnych). W przyszłości myślę o rozbudowie toru. Źródło: laptop; muzyka zróżnicowana (dominuje folk, jazz, blues, etno, klasyka; trochę streamingu, trochę plików od MP3 do FLAC); upodobania brzmieniowe: lubię granie neutralne, bez podbijania skrajnych pasm, z dużą skłonnością do analitycznego, bez dociepleń, woali i kocyków. Priorytet: szczegółowość, dużo detali (zwłaszcza faktura wokalu); szerokość i głębia sceny - chętnie, ale na drugim miejscu. Budżet graniczny to na razie ok. 2k, choć fajnie byłoby na początek celować bliżej 1k (jeśli to wystarczy, by odczuć różnicę po przesiadce z czerwonej Ważki).

Rozważałam pójście w iFi Zen (DAC+CAN), ale trochę mnie powstrzymują opinie o jego docieplającym brzmieniu (choć może nie mam racji, biorąc pod uwagę raczej chłodne słuchawki? bo nawet jeśli wymienię je w przyszłości na wyższy model, to o zbliżonej charakterystyce). Co zamiast? Topping DX3 PRO+? A może raczej zerkać w stronę np. Aune X1s? Jak to widzicie pod kątem synergii z AKG k361? Będę wdzięczna za podpowiedzi osób z większą wiedzą i doświadczeniem - czyli pewnie wszystkich na tym forum 🙂 

Dozbieraj do 2.4k i kup Chord Mojo 2 and your jaw will drop. Miałem iFi nano, czerwoną i czarną ważkę i jedynie iFi nano zbliżył się do Chord Mojo 2 ale nie na tyle abym odesłał mojo z powrotem do sklepu. Mojo po prostu jest czymś co przy tej cenie jest zjawiskiem mało spotykanym. 1wszy raz jak słuchałem mojo 2 po iFi powiedziałem "jakie to jest piękne". Jest to (mojo 2) produkt w mojej opinii warty tych 2.4 k zł ale to moje opinia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Terrapin napisał:

HD 600 i 650 podobno najbardziej kochają wzmacniacze lampowe 🙂

Tidal w wersji "HiFi Plus" to dobra alternatywa.

Taak, no właśnie; może kiedyś dojrzeję do przesiadki na lampy. Trochę się jednak - może niesłusznie - obawiam, że byłoby aż za ciepło i za analogowo...

Przesiadkę na Tidala w wersji premium rozważam, tylko trochę mi żal sporej biblioteki na spotifaju, a dokładaniu kolejnego abonamentu inflacja raczej nie sprzyja 😉 

38 minut temu, Piniu2906 napisał:

Dozbieraj do 2.4k i kup Chord Mojo 2 and your jaw will drop. Miałem iFi nano, czerwoną i czarną ważkę i jedynie iFi nano zbliżył się do Chord Mojo 2 ale nie na tyle abym odesłał mojo z powrotem do sklepu. Mojo po prostu jest czymś co przy tej cenie jest zjawiskiem mało spotykanym. 1wszy raz jak słuchałem mojo 2 po iFi powiedziałem "jakie to jest piękne". Jest to (mojo 2) produkt w mojej opinii warty tych 2.4 k zł ale to moje opinia

Dzięki, ciekawa opcja, choć to już jest finansowa półka np. Bursona Playmate... Spróbuję gdzieś próbnie posłuchać HD600 z tym Mojo, bo jeśli miałby nastąpić opad szczęki, to faktycznie lepiej poczekać i dozbierać niż zadowalać się półśrodkiem. Trochę się właśnie obawiam, że zmiana Czerwonej Ważki na DX3+ to nie będzie jeszcze taki efekt wow, na jaki miałabym ochotę. Ech, im dłużej gonisz tego audio-króliczka, tym szybciej ucieka 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Zocha napisał:

żal sporej biblioteki na spotifaju

Można ją przenieść: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

5 godzin temu, Zocha napisał:

zmiana Czerwonej Ważki na DX3+ to nie będzie jeszcze taki efekt wow, na jaki miałabym ochotę

Czord Moho to już inna liga niż budżetowy Topping. Ale czy „wow”, to nie wiem. Miałem pierwszą wersję i szybko mnie znudził. Ale ja słuchawek za bardzo nie kocham, to się szybko nudzę 🙂 I przyznam, że grał lepiej od wszystkiego, czego wcześniej słuchałem.

Dwójka podobno znacznie lepsza i ma korektor parametryczny. W dzisiejszych czasach używanie słuchawek bez PEQ trąci średniowieczem. Tylko obsługa tymi kuleczkami chyba frustrująca…

5 godzin temu, Zocha napisał:

im dłużej gonisz tego audio-króliczka, tym szybciej ucieka

Dlatego w jakimś momencie trzeba powiedzieć dość i zacząć znów słuchać muzyki. Przynajmniej na jakiś czas… Ze słuchawkami o tyle problem, że się to gonienie rzadko kończy na jednej parze 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

“That which can be asserted without evidence can be dismissed without evidence.” (Christopher Hitchens).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Terrapin napisał:

Można ją przenieść: 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

O, tego jeszcze nie zwęszyłam. Dzięki!

8 godzin temu, Terrapin napisał:

 

Dwójka podobno znacznie lepsza i ma korektor parametryczny. W dzisiejszych czasach używanie słuchawek bez PEQ trąci średniowieczem. Tylko obsługa tymi kuleczkami chyba frustrująca…

 

No właśnie, testy jedynki czymś mnie zniechęciły i kompletnie przegapiłam tegoroczny hype na dwójkę, tymczasem w testach i opiniach na świecie widzę prawie same zachwyty. Obsługa ( i design 😉 )stanowczo na minus; plusów chyba sporo, w tym zachwalana uniwersalna synergia, zwłaszcza że... 

8 godzin temu, Terrapin napisał:

Ze słuchawkami o tyle problem, że się to gonienie rzadko kończy na jednej parze 😉 

8 godzin temu, Terrapin napisał:

Dlatego w jakimś momencie trzeba powiedzieć dość i zacząć znów słuchać muzyki. Przynajmniej na jakiś czas… 

Złote słowa. Znam paradoks; im nowsza lornetka, tym rzadziej w terenie; im więcej piór, tym mniej pisania etc. Ludzie są dziwni 😉 Idę czegoś posłuchać 🙂 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.