Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  802 członków

Dynaudio Klub
IGNORED

Aktywne Dynaudio


Przem77
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

czy ktoś z Was miał okazję słuchać nowszych (lub ewentualnie starszych) XEO, szczególnie 20 ale również Focusy XD i inne aktywne Dynie (poza tym to chyba tylko studyjne).

Spotykam się z różnymi opiniami w ogóle na temat kolumn aktywnych (odpowiedników "zwykłych") jak Kefy LS 50 i inne.

Że pomijając poszczególne modele to, że generalnie jest to niby zupełnie inne granie.

Ponieważ XEO i nie tylko ciężko jest bardzo odsłuchać (w przeciwieństwie do tych Kefów, które są wszędzie ale mnie za bardzo nie interesują), to proszę o jakiekolwiek info jak XEO czy Focusy XD grają w porównaniu do zwykłych, pasywnych "starych dobrych" lub nowszych Dynaudio.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Przem77 napisał:

Spotykam się z różnymi opiniami w ogóle na temat kolumn aktywnych (odpowiedników "zwykłych") jak Kefy LS 50 i inne.

Buchardt A500 czy A700 grają świetnie. KEF LS50 Wireless II z subem KC62 też znakomicie. 

A kosztują połowę ceny Dynek. 

Edytowane przez Piopio

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Przem77 napisał:

Ok, ale nie połowę ceny XEO 20. Jestem mocno ciekawy opinii kogoś kto ich słuchał i najlepiej ma do tego porównanie do "zwykłych" Dynaudio.

Czy Xeo czy innych aktywnych D.

Ja bym w stare modele nie wchodził. Technika poszła do przodu. Teraz są lepsze wzmacniacze, streamery itd. 

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Cześć. Jestem absolutnym miłośnikiem aktywnych Dynaudio. Znam  bezprzewodowe Xeo 3, kupiłem dla kolegi. Na codzień 

używam Dynaudio Air 6 z subem i Air 12. Używane są w najlepszych studiach na świecie do masteringu końcowego.

Kupisz aktywne Dynaudio i nic Ci się potem nie będzie podobało.Tylko to ma jedną wadę- pozbawisz się uroków(wątpliwych moim zdaniem) zabawy w kabelkologię, wymianę wzmacniaczy itp, itd.Dodam,że używam tych urządzeń tylko do słuchania muzyki.Pozdrawiam , słuchaj tych ,którzy słyszeli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie Dynaudio grają podobnie z zastrzeżeniem ,że bierne głośniki  napędzane są odpowiednim wzmacniaczem.

Xeo grają pięknym zrównoważonym dżwiękiem. Choć  małe, to dżwięki są "duże"i bardzo spokojne , niemęczące. Piękne granie.Nie wiem czy nowsze są lepsze. Nowsze nie zawsze znaczy lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Update może się należy.

Jakiś czas już temu słuchałem i niestety nie kupiłem LYD 7. 

Powiem tylko krótko: to są najprawdziwsze Dynaudio w najlepszym rozumieniu stylu tej marki dla mnie.

Dźwięk  ciepły, z masą, wypełnieniem, naprawdę bardziej jak Audience, Focus niż np. Excite.

Do tego monitorowa rozdzelczość, palce lizać w podsumowaniu.

Ceny używek są śmieszne, zresztą nówki biorąc pod uwagę wzmacniacz na pokładzie...

To jest prawdziwy best buy, zupełnie nie opłaca się kupować XEO 20. Myślę, że to mniej więcej to samo, tam jest bardziej lifestylowo i tyle. chociaż LYD są też w białej wersji ;).

Jeżeli komuś nie przeszkadza brak maskownic - tylko brać. Ja żałuję, że przepadła mi okazja.

 

A, jeszcze przy okazji,  spójrzcie, czy to możliwe, że monitory z poniższego linku to podróbki?

Dziwne logo a nawet opakowania.

https://www.olx.pl/d/oferta/dynaudio-bm5amkii-proffesional-near-field-monitor-CID99-IDTwxGh.html

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Na stronie Dynaudio wyglądają tak samo:  https://dynaudio.com/professional-audio-discontinued/bm-series/bm5a-mkii

W dniu 24.04.2023 o 14:15, Przem77 napisał:

Update może się należy.

Jakiś czas już temu słuchałem i niestety nie kupiłem LYD 7. 

Powiem tylko krótko: to są najprawdziwsze Dynaudio w najlepszym rozumieniu stylu tej marki dla mnie.

Dźwięk  ciepły, z masą, wypełnieniem, naprawdę bardziej jak Audience, Focus niż np. Excite.

Do tego monitorowa rozdzelczość, palce lizać w podsumowaniu.

Ceny używek są śmieszne, zresztą nówki biorąc pod uwagę wzmacniacz na pokładzie...

To jest prawdziwy best buy, zupełnie nie opłaca się kupować XEO 20. Myślę, że to mniej więcej to samo, tam jest bardziej lifestylowo i tyle. chociaż LYD są też w białej wersji ;).

Jeżeli komuś nie przeszkadza brak maskownic - tylko brać. Ja żałuję, że przepadła mi okazja.

 

A, jeszcze przy okazji,  spójrzcie, czy to możliwe, że monitory z poniższego linku to podróbki?

Dziwne logo a nawet opakowania.

https://www.olx.pl/d/oferta/dynaudio-bm5amkii-proffesional-near-field-monitor-CID99-IDTwxGh.html

 

Ja słuchałem poprzednika BM5 mk III w bez pośrednim porównaniu z Excite X14 i odczucia mam zdecydowanie odmienne.. grają bardzo ciepło, ciemno powoli i niestety bez detalu i średnicy. Stare DM stawiały na bardzo ciepłą ale dzwięczną i namiętną średnicę i wysokie z misiowatym sporym basem -- to jest moim zdaniem szkoła Dynek. Excite trochę poszedł do przodu - wysokie są chłodniejsze i bas bardziej szybszy.. ale dalej tłusty ciepły.

 

Jak piszesz że LYD7 mają dużo więcej detalu i średnicy to chyba muszę je sprawdzić u siebie.

BM6mkIII.thumb.jpg.c98e844160b106719755956919c3fc4e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Używałem kilka lat XEO 5, jeśli dobrze pamiętam, to była pierwsza seria. Po latach zrobiłem znaczący upgrade do Focus 60 xd. Z odsłuchaniem XEO a nawet z wypożyczenie do domu nie ma problemu, ale we Wrocławiu 😉  Chyba mimo wszystko zdecydowana większość posiadaczy sprzętu woli zmieniać, testować, kupować, przestawiać itd. bo ciężko znaleźć posiadaczy Xeo lub Focus i coś się dowiedzieć. Ale może to tylko moje doświadczenia? Chętnie bym się dowiedział jakiego transportu używają posiadacze Focus?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.