Skocz do zawartości
IGNORED

Firma Creek


Gość Paweł G.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio kupowalem kolumny, ktore odsluchiwalem na creeku 4330 i wiem ze go kupie (jak bedzie sianko), wzmacniacz ten ma niesamowitą przestrzen i powietrze, słuchalem z NADEM 320, CA 500, wygrał crek, najlepiej idz do sklepu i sluchaj nada a pozniej przelacz na creeka, roznica poraza, gwarantuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem creek 4330 i pewnie miałbym go nadal gdybym nie usłyszał lampy. Creek jest z pewnością wart swoich pieniędzy. Jesli ma grać ze skutecznymi głośnikami i w pomieszczeniu do ok. 20 m2 i nie wymagasz potężnego łomotu który ma zagłuszyć wszystko , a zwłaszcza muzykę, to będziesz zadowolony. Jest wrażliwy na kable. Ja wymieniałem trzy razy i było coraz lepiej. Ktoś mi powiedział, że ten wzmacniacz jest wart kabli droższych od niego.Coś w tym jest. Ograniczenia są w potędze brzmienia lub raczej w jej braku, Ja to stwierdziłem u siebie, w pomieszczeniu ok. 45 m2. W mniejszym będzie zupełnie inaczej.Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę się tylko podpisać pod powyższą opinią obiema ręcyma i nogyma. Używany można kupić za 1200. Brać, słuchać i się cieszyć. Chyba niecałe 2000 za nowy. Do 3200 zł (baltlab epoca) nic lepszego nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ulega watpliwości, że Creek to dobry wzmak, jednak nie dla każdego. W muzyce rokowej zdecydowanie brakuje wykopu, dynamiki, uderzenia.

4330 najlepiej sprawdzi się w pomieszczeniach do 25m z kolumnami o dużej skuteczności, najlepiej dobrymi podstawkowcami. W sumie słucha się go przyjemnie, ale mi brakowało w dźwięku przede wszystkim dynamiki i szybkości, brakowało mi też emocji-czegoś co rzuciłoby mnie na kolana-słuchałem z B&W 602 S3 i CD CA 500-do 2000 to dobry wzmak, ale powyżej tej kwoty można lepiej, szczególnie gdy ktoś lubi mocne uderzenie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam 4330 z Cabasse Caprera. To co da sie w nim zauważyć to potężna muzykalność. NIestety nie sprawdza się przy ostrzejszej i bardziej dynamicznej muzyce, potrafi ją trochę spowolnić. Dobrze jest go podłaczyć do kolumn o wysokiej efektywności - słuchałem na nim już różnych kolumn i jak na razie najlepiej wypadł z Trianglami ZAYS kolegi (niestety stosunek ceny kolumn do wzmacniacza przekroczył magiczną liczbę 4). Z Cabassami też sobie radzi bardzo dobrze. Problematyczny jest gdy podłaczy się do niego kolumny o niskiej efektywności. DYnaudio Audience 72 i 62 - to niestety była porażka. Zachowała się górna średnica i wysokie tony. Ale dolna średnica i basy były jak nie z tej bajki - zupełnie nieprzystające do reszty. Całkiem nieźle Creek radził sobie z Tannoyami M2 - ale to są IMHO trochę za słabe głośniki do tego wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

hififreak.wordpress.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4330 jest b.dobry ale nie jest uniwersalny

akustyczny jazz w styalu Diany Krall, muzyka kameralna, tam gdzie najważniejsze są barwy, klimat powietrze - jest bardzo dobry

ostrzejsza muzyka - dynamiczny rock, elektryczny jazz, duża symfonika, dynamiczna muza filmowa - brakuje dynamiki, uderzenia, basu, żywiołowości

lepiej posłuchac i sparwdzić czy pasuje do własnych preferencji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze o Creeku 4330

Kolega słuchał w Warszawie w salonie AudioSystemu - kolumny Avance Epsilon 910, CD Creek43, wzmacniacz najpierw NADC340, potem Creek - wrażenia miał praktycznie takie same jak w pierwszych wpisach tego watku

Ale on słucha spokojnej kameralnej muzyki i akustycznych ballad, i dynamika i rozmach NADa jemu nie odpowiadały - za to klimat, barwy, przestrzen i ciepełko Creeka go zauroczyły

W AudioSystemie do Creeka polecają okablowanie Fadela

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł G.

(Konto usunięte)

Zamieszczałem ten wpis dość dawno i zapomniałem o nim zupełnie. Nieczekając na opinie i odpowiedzi kupiłem Nad'a C350 i widzę że to był dobry wybór bo ja właśnie słucham czegoś z wykopem a koledzy odradzaja Creek'a 4330 do takiej muzy. A tak wogóle to ten Nad'zik to piękna sprawa np. do muzy Vai'a, Satrianiego, Death metalu, na poziomie jakościowym większości metalowych kapelek daje wspaniałą przejrzystość w swojej kategori cenowej. Za te piniadze trafiłem w dziesiątkę. Zupełnie w moim guście. Co prawda Nad przegina z górą ale to można rozwiazać odpowiednimi kolumnami. Dlamnie jak na razie wzmak taki jaki miał byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli masz za duzo gory kup DNM Reson, kabelek ten ma gladka gore i dobry basik do rocka jak znalazł, kliknij jakie masz kolumny,

pozdrow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość cezzar

(Konto usunięte)

Słuchałem creeka 4330 w połączeniu z Avance Omega 509 (chyba) i z jakims dennym odtwarzaczem philipsa i podzielam opinię ze do dynamicznej muzyki on się nie bardzo nadaje. odniosłem wrażenie ze jest jakby troche przytłumiony, muzzyka wydobywala się jak zza mgły. jednak była bardzo przestrzenna i plastyczna. Bardzo łatwo można było wychwycić różnice w jakości nagrania. Te odczucia mogą być jednak błędne ze względu na fatalne ustawienie kolumn w pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł G. do marcin'a

(Konto usunięte)

Aktualnie używam kabelków Sonic link AST75 i moim zdaniem za 14zł za metr bierzący to ten kabel jest naprawde powalający.... A co do kolumn to skomplikowana sprawa bo to skrzynki robione na zamówienie przez pewnego hobbistę i właśnie aktualnie będą podane tunningowi ( a dokładnie wymieniona będzie zwrotnica).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Marek do maleo

(Konto usunięte)

Pamiętam ten wstępniak i dlatego pytałem, czy są jakieś różnice. Tuner Creeka otrzymał kilka nagród i dobre recenzje, zaś Cambridge - dość dobrą ocenę w HI-FI i muzyka 6/2001 oraz złą w Audio 6/2002 (brzmienie przyciemnione, flegmatyczne, nieciekawe, zamulone...). Zastanawiające jest to, że pomimo zaledwie dostatecznej oceny za brzmienie i dost+ za funkcjonalność, przy db+ za wygląd i wykonanie, ogólna ocena była "dobra"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównałem dane techniczne tych dwóch tunerów - różnice są i to dość zaskakujące. Tuner C.A. ma pasmo przenoszenia (+0.5 -2dB) od 20Hz do 12,5 kHz(!). Znaczne stłumienie wysokich tonów jest chyba przyczyną "zaciemnionego" brzmienia. Dla porównania tuner Creeka ma spadek tylko 1dB przy 16 kHz. Z kolei Cambridge ma lepszą separację kanałów (40dB) w porównaniu z 30 dB Creeka... Wewnętrzna budowa obu urządzeń jest bardzo podobna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam tuner Denona tu-235rd. Dzwiek jest bardzo realistyczny. Urzadzenie ma dosc szerokie pasmo przenoszenia, co tez slychac. Zdaje sie, ze dokladnie ten sam klocek, tyle ze pod innym oznaczeniem wygrywa na Wyspach rankingi, jesli chodzi o sprzet z nizszej polki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.