Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  115 członków

Simaudio Klub
IGNORED

Moon 340i X gasnąca dioda potencjometra siły głosu....


viggen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowy na forum Simaudio dzięki moon 340i x, a swoją przygodę z muzyką rozpocząłem o  ZK 120T (dla młodszych audiofili to taki szpulowiec tranzystorowo/lampowy). To wyznanie zdradza trochę mój wiek, wierzę jednak, że miłość do muzyki łączy ludzi!

Moje pytanie brzmi: Czy szanowni koledzy z forum moona spotkali się z taką sytuacją jak moja?

Zmieniając położenie potencjometra siły głosu w górę lub w dół czerwona dioda gaśnie na godzinie 9.00 po to, aby po jakimś czasie zapalić się samoczynnie......Jaka jest przyczyna takiego stanu rzeczy?

z gry dziękuję za podpowiedz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, viggen napisał:

Jestem nowy na forum Simaudio dzięki moon 340i x, a swoją przygodę z muzyką rozpocząłem o  ZK 120T (dla młodszych audiofili to taki szpulowiec tranzystorowo/lampowy). To wyznanie zdradza trochę mój wiek, wierzę jednak, że miłość do muzyki łączy ludzi!

Moje pytanie brzmi: Czy szanowni koledzy z forum moona spotkali się z taką sytuacją jak moja?

Zmieniając położenie potencjometra siły głosu w górę lub w dół czerwona dioda gaśnie na godzinie 9.00 po to, aby po jakimś czasie zapalić się samoczynnie......Jaka jest przyczyna takiego stanu rzeczy?

z gry dziękuję za podpowiedz!

Czołem Viggen, mam 340i d3px. Przygasajaca dioda na potencjometrze to standardowa przypadłość tego modelu. Zapewne można to serwisować w ramach długiej gwarancji oferowanej przez Moon jednak, z tego co mi wiadomo, po naprawie problem wraca po jakimś czasie. Przy obecnej cenie za ten klocek 25-30tys. ten feler jest przejawem lekkiej fuszerki ale chyba jedynym rozwiązaniem jest przymykanie oka i skupienie na muzyce. Co sam czynię. 

Lubię sobie pogrywać ... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Pantaleon za odpowiedz i pozdrawiam! Zostało mi 7lat gwarancji, ale tak jak napisałeś, jest to kwestia estetyczna bez wpływu na muzykę....W kwesti muzycznej moon gra naprawdę swietnie w każdym aspekcie porównując go do długiej listy wzmacniaczy, które wcześniej "przerobiłem"....No cóż może tylko Krell S300i grał szerszą sceną wychodzącą poza głośniki i emitował trochę więcej powietrza między instrumentami, ale już odszedł do krainy wiecznych tranzystorów....Może to i dobrze, bo zawsze podobało mi się brzmienie wzm. Moona, a teraz mam okazję słuchać 340i x w systemie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.