Skocz do zawartości
IGNORED

ACOUSTIC ZEN


izapat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem o Satori lub tańszy Epoch. Satori wypożyczę.
Podobają mi się , solidne i wydaje się , że dobrze wycenione.

Nie miałem. Mam też interkonekty RCA i XLR fajne kable . Warto polować na używane


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i posłuchałem Satori. Porównałem Z Tellurium Q black ll.

Tak krótko . Satori , to przede wszystkim głęboki bas i ładnie naświetlona góra , gładka i czysta.

środek trochę wycofany , ale bardzo przyjemny. Tellurium przy nim jest matowy i szary.

I nie są to małe różnice. Tyle , że Black kosztuje trzy razy mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie głośnikowe, a zasilający acoustic zen krakatoa posiadam od dawna. Sygnatura podobna do tego co opisujesz w Satori. Choć środek nie jest jakoś specjalnie wycofany. Po prostu nie robi takiego wow na początku, jak skraje pasma. 

Miałem jeszcze RCA Absolute Copper. Pożyczony co prawda, ale brał bym w ciemno 😉

Edytowane przez hudykot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ten akjustik zen to z tego, co pamietam to sa druty neotech.

Tak ale ... To są często druty na zamówione AZ wg projektu dla nich robionego. Nie wiem czy robią 1:1 tylko w innej odsłonie i wtykami ? Ja np nie znalazłem w Neotech odpowiednika Matrix II identycznego w budowie.

Nie wiem co wy tam wysledziliscie ale ja z powodów jak powyżej nie kupiłem AZ absolute silver tylko Neotech Nemoi 1220 i jest zaje fajny za ułamek ceny AZ


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, electro napisał:

Ten akjustik zen to z tego, co pamietam to sa druty neotech.

Tak to prawda. Były kiedyś dyskusje w klubie Neotecha. Ale diabeł tkwi w szczegółach. Mam IC 3001 i 1220 i nie udało mi się dopasować do żadnego Zena. 

1 minutę temu, Marcin Wielgus napisał:


Tak ale ... To są często druty na zamówione AZ wg projektu dla nich robionego. Nie wiem czy robią 1:1 tylko w innej odsłonie i wtykami ? Ja np nie znalazłem w Neotech odpowiednika Matrix II identycznego w budowie.

Nie wiem co wy tam wysledziliscie ale ja z powodów jak powyżej nie kupiłem AZ absolute silver tylko Neotech Nemoi 1220 i jest zaje fajny za ułamek ceny AZ


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Heh, pisaliśmy jednocześnie 😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.05.2023 o 13:38, electro napisał:

Sprzedajcie to i weźcie Black Cat, szczegolnie sygnałowe, cyfrowe nie maja konkurencji.

 Zgadzam się. Tylko, że Black Cat już chyba tylko z drugiej ręki, a trudno dostępne. Moja sugestia to testować kable Tiglon.

Chario Nobile + Lector ZXT-70 + Lector Digitube S-192 + Lector PSU-Z + Lector Edison 230 + Innuos Zen + UpTone EtherRegen + Qobuz/Tidal +  Tiglon

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 15.05.2023 o 14:30, izapat napisał:

Neotech czy inny diabeł . satori zostaje u mnie. Super kabelek.

Wymieniłem jakiś czas temu całe okablowanie na AZ i JEST MIODZIO !!! Dają takie wrażenie jak byś wyczyścił cały brud jaki zalegał  w dzwieku. Jest czyściutko, krystalicznie wręcz ale w dobrym tego słowa znaczeniu, naprawdę bardzo wysoki poziom prezentacji. Po wymianie kabelków miałem wrażenie że przesiadłem z mojego stereo do dużo droższego i o wiele lepiej grającego zestawu, wraznie pozytywne na tyle namacalne że aż nieprawdopodobne.

W dniu 13.05.2023 o 13:38, electro napisał:

Sprzedajcie to i weźcie Black Cat, szczegolnie sygnałowe, cyfrowe nie maja konkurencji.

A przeleciał mi przed nosem ich najwyższy cyfrowy w okazyjnej cenie.... teraz raczej nie do trafienia.

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.05.2023 o 02:06, Marcin Wielgus napisał:


Jak złapiesz w dobrej cenie interkonekt Matrix II to niecznie posłuchaj. Pożyczyłem 2 kolegom i już kupili, ale nie mojego emoji1.png


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Wypróbuję Matrix albo Wow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, izapat napisał:

Wypróbuję Matrix albo Wow.

Jak będziesz miał możliwość to Matrix

2 godziny temu, Marcin Wielgus napisał:

Mam jeszcze AZ Silver reference ale to inne granie.

U mnie XLR Absolute Reference - cudo 🙂

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj porównanie kabli Acoustic Zen z Tara Labs, ktore zrobilismy 3 lata temu.

Z Acoustic Zen były testowane  połączeniowe RCA Studio One i WOW, głośnikowe EPOCH i SATORI. Z Tara Labs połączeniowe i głośnikowe APOLLO i APOLLO EXTREME.

https://sklep.htaudio.pl/blog/porownanie-kabli-z-usa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
U mnie XLR Absolute Reference - cudo

co ci powiem to że bym posłuchał bardzo chętnie bo i nawet gdzies widziałem do kupienia tylko cena zabija moje zapendy a i posiadłem Neotech Nemoi 1220 XLR który też mi dał sporo radości. Ciekaw jestem jak by wypadlo porównanie bo słuchy chodzą po necie że Neotech robi druty dla AZ.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Tutaj porównanie kabli Acoustic Zen z Tara Labs, ktore zrobilismy 3 lata temu.
Z Acoustic Zen były testowane  połączeniowe RCA Studio One i WOW, głośnikowe EPOCH i SATORI. Z Tara Labs połączeniowe i głośnikowe APOLLO i APOLLO EXTREME.
https://sklep.htaudio.pl/blog/porownanie-kabli-z-usa

Ja osobiście mam jeszcze głośnikowy Acoustic Zen Hologram i szczerze to "jestem w domu"


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, Marcin Wielgus napisał:


co ci powiem to że bym posłuchał bardzo chętnie bo i nawet gdzies widziałem do kupienia tylko cena zabija moje zapendy a i posiadłem Neotech Nemoi 1220 XLR który też mi dał sporo radości. Ciekaw jestem jak by wypadlo porównanie bo słuchy chodzą po necie że Neotech robi druty dla AZ.

Neotech robi na 100% dla AZ według ich specyfikacji, 1220 miałem kupować ale trafił się w okazyjnej cenie ten absolut i grzech było nie skorzystać, sam jestem ciekaw bezpośredniego porównania, ale teraz już pewnie neotecha nie zakupie.

 

32 minuty temu, Marcin Wielgus napisał:

Ja osobiście mam jeszcze głośnikowy Acoustic Zen Hologram i szczerze to "jestem w domu"

Hologramy II wpięty w tor już od jakiegoś czasu i i mam dokładnie takie samo wrażenie, nawet bał bym się zmienić na inny kabelek bo mało prawdopodobne że bardziej mi się będzie podobał niż mój obecny...

„Nie ma drogi do szczęścia, to szczęście jest drogą”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.