Skocz do zawartości
IGNORED

Używany amplituner do 1000


Salata
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czesc, doszczetnie padl mi AVR-255. Najpierw objawialo sie to problemami z przelaczaniem HDMI ostatnio sub przestal dzialac. Po 15 latach mogl odejec. Dzialal i brzmial calkiem ladnie z malymi pierdziawkami z zestawu HKTS16. Potrzebuje jednak czegos w zamian. Sprzet dziala sporadycznie, bo w miejscu gdzie odbywaja sie glowne seanse mam topowa grajbelke Samsunga z ktorej jestem zadowolony.

Do stereo mam nadal stara integre Yamahy fronty od Cabasse.

Pokoj ma 16m^2. Glosniki pozostana bez zmian. Moze dorzuce jakies podstawkowce lub male wolnostojace na front (Mission LX / Klipsch RP / Polk R), ale to w przyszlosci obecnie potrzebuje jednostke centralna. Wiekszosc to filmy, muzyka ze Spotify, zrodlo filmow to glownie streaming, ale mam plexa i kodi, wiec geste formaty tez wchodza w rachube. TV to 1080p 65". Bez eArc. Sprzet podpinany: Konsole 3szt. Odtwarzacz sieciowy, chromecast audio przez toslink. Minimum to 4 wejscia HDMI i moze 2 anlogowe. . Budzet jak w temacie okolo 1000K i raczej nie +50%. Sprzet uzywany. Mam na oku HK 270 za 800. Oglnie preferuje brzmienie i dynamike HK. Fajnie, aby mogl odwarzac ze streamingow bezposrednio, ale zdaje sobie sprawe, ze sprzet w tej cenie uzywany, moze nie byc tak rozwijany. Macie jakies pomysly?

Pozdr

Salata

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra zrobilem troche wiecej badan i patrze na nastepujace oferty:

  • HK AVR 270 - 800 pln
  • Marantz NR1510 - 1000 pln
  • Onkyo TXNR686 - 1250 pln
  • Pioneer VSX-933 - 1200 pln

Ktory z tych modeli oferuje najwiecej w stosunku do ceny. Wiem, kwestie brzmieniowe sa subiektywne, ale swojego czasu sprzetu tych firm nich sluchalem i pozytywnie je odebralem. Onkyo miewalo problemy z plytkami HDMI, czy obenie ryzyko sie zmniejszylo? Pioneer ZTCP ma niezle wsparcie dla streamingow. Denon w tym zakresie cenowym i sprzecie uzywanym wypada slabiej i oferty sa drozsze i gorsze.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Salata napisał:

Dobra zrobilem troche wiecej badan i patrze na nastepujace oferty:

  • HK AVR 270 - 800 pln
  • Marantz NR1510 - 1000 pln
  • Onkyo TXNR686 - 1250 pln
  • Pioneer VSX-933 - 1200 pln

Ktory z tych modeli oferuje najwiecej w stosunku do ceny. Wiem, kwestie brzmieniowe sa subiektywne, ale swojego czasu sprzetu tych firm nich sluchalem i pozytywnie je odebralem. Onkyo miewalo problemy z plytkami HDMI, czy obenie ryzyko sie zmniejszylo? Pioneer ZTCP ma niezle wsparcie dla streamingow. Denon w tym zakresie cenowym i sprzecie uzywanym wypada slabiej i oferty sa drozsze i gorsze.

 

Obserwuję Twój wpis i byłem pewien, że będzie co poczytać w temacie a tu niestety cisza.
Sam poszukuję dobry amplituner i myślałem nad HK, ale AVR-256 lub 355 ? Co o tych modelach myślisz ??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 255, która niestety padła. Czy teraz bym kupił 255 - raczej nie, bo amplitunery się niestety starzeją bardziej niż integry. Sprzęt może popracować rok, dwa lub miesiąc. W moim wszystkie kondensatory zdrowe, ale same układy scalone nie wytrzymały czasu i temperatury. Jak bardzo lubię HK tak właśnie to mnie najbardziej niepokoi przed zakupem używanego sprzętu. Harmana najbardziej lubię ze względu na rozmach brzmieniowy, ale z kolumnami o niskiej efektywności musi się napracować, przez co grzeje się sporo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 hours ago, Salata said:

Czy teraz bym kupił 255 - raczej nie, bo amplitunery się niestety starzeją bardziej niż integry

...i myslisz Kolego, ze kupując sprzęt do 1000, uzywany około 10-letni to on podziała niewiadomo ile? Sam dostrzegłeś, ze moze się zepsuc w kazdej chwili.  Wspomniany przez Ciebie wcześniej AVR270 ma juz około 10 lat. Moze się zdarzyć, ze przepracował w swoim zyciu więcej niz ten, który padł.. z zakipem uzywanych sprzętów to niestety loteria. Unikaj kupowania od allegrowych handlarzy, którzy wystawiają po kilka sprzętów jednoczesnie. Oni sprzedadzą g.. w ładnym papierku, byle zarobic 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęty sprzed epoki HDMI potrafią grać do dziś. Sony serii STR-DB za śmieszną w stosunku do brzmienia i możliwości cenę to jeden z przykładów. Niestety ponad Dolby Digital i DTS 24/96 nie podskoczą. Jeśli jednak gęste formaty dźwięku jak i złącza HDMI są zbędne to jest to moim zdaniem jako posiadacza dwóch takich sprzętów (starszy jest z 1999 r.) opcja warta rozważenia. Szczególnie polecam STR-DB 1080QS ze względu na m.in brak zmotoryzowanego potencjometra głośności (jest impulsator).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minutes ago, przmor said:

Sprzęty sprzed epoki HDMI potrafią grać do dziś.

Zgadzam się. A dokładniej to sprzed epoki planowanego postarzania produktów. W roku 2006 wprowadzono dyrektywę RoHS, ktora zakazała uzywania stopów lutowniczych z zawartoscią ołowiu w sprzęcie powszechnego uzytku. W teorii chodziło o srodowisko, a w praktyce spowodowało to drastyczny spadek trwałosci urządzen. Srodowisko na tym cierpi, bo produkuje się masę urządzen, ktore psują się po gwarancji i ich naprawa jest nieopłacalna. Wiele z tych urządzen nie trafia do utylizacji i recyklingu. 

Dawne sprzęty słuzyły po 20-30 lat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Cała pseudo ekologia to jest rak naszych czasów. Bardzo często jej skutki są odwrotne od zamierzonych, a przykład z lutami bez ołowiu to jeden z wielu... ogólnie temat rzeka, ale raczej nie na to forum.

A co do sprzętów za 1000 zł to miałem pisać to samo. Nie lepiej kupić coś solidniejszego i wydajniejszego mocowo i nieć spokój na lata? Może i teraz wydacie mniejszą kasę, ale nie ma żadnej gwarancji, że taki sprzęt nie padnie po miesiącu lub będzie trzeba ponosić kolejne koszty, żeby to doprowadzić do używalności.

Najlepszą drogą byłoby pójście w procesor+końcówkę, ale szczególnie w przypadku procesora to jest droga przez mękę, żeby znaleźć coś sensownego i nie stracić majątku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

projektor: Epson LS10000; procesor/blu-ray: Cambridge CXU; końcówka mocy: Arcam FMJ P7; kolumny: Polk Reserve R700 + Paradigm CC-590 v4 + Studio 10 v5; sub: Paradigm Seismic 110; DAC stereo: Loxjie D40 pro; wzm. słuchawkowy: Schiit Asgard 3; słuchawki: AQ NightOwl, AKG K550

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W koncu cos sie ruszylo w dyskusji. Wlozylem trcohe kij  w mrowisko. Jak pisalem ja rozumiem ryzyko i je akceptuje, ale tez chce je zminimalizowac. Ampli ma trafic do "zapasowej" lokalizacji, gdzie raczej nieregularnie przebywam. Dlatego nie chce kupowac nowego sprzetu, bo to strata srodkow. Ampli musi miec HDMI. 

Wloze drugi kij w mrowisko i pogmeram. Jakbym mial kupowac cos nowego w kwocie do 5tys to tylko grajbelke bym wybral. Postep w tym segmenie audio jest wrecz niesamowiity, a jakosc dzwieku przestrzennego jest conajmniej zadowalajaca. Szczegolnie jak piszemy o sprzetach z przedzialu 4-5 tys zl. Kiedy moj HK zaczynal odmawiac wspolpracy (2020/21), ceny amplitunerow byly kosmiczne, a za topowy soundbar zaplacilem ponizej 4 tys. W seansach filmowych pokonal starego harmana znacznie. Do plumkania ze spotifytez sie swietnie nadaje.

Do **sluchania** muzyki nadal mam integre i fronty stereo, odtwrzacz CD i hifiberry do streamowania flaczkow z domowego serwera. 

Wracajac do tematu, to sprzet bedzie kupowany od prywatnej osoby i pochodzic bedzie z niemieckiego rynku. Poluje na niego na niemieckim serwisie z lokalnymi ogloszeniami. Moze sie zepsuc zaraz po zakupie i dlatego zaplacic chce <1/3 kwoty z jakas tam gwarancja rozruchowa. Szukam wiec sprzetu z miare solidna konstrukcja, ktory spelni wymagania wystarczajaco dobrze zapewniajac najlepsz mozliwy stosunek jakosci do ceny w okreslonym budzecie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, qbakos said:

Cała pseudo ekologia to jest rak naszych czasów. Bardzo często jej skutki są odwrotne od zamierzonych, a przykład z lutami bez ołowiu to jeden z wielu...

No pewnie. Tych "na górze" akurat srodowisko najmniej interesuje. Liczą się zyski i nakręcanie sprzedazy. Podobnie "ekologiczne" były swietlowki kompaktowe, niby energooszczędne ale wypełnione oparami rtęci, zawierające elektronikę, ktora zalega na wysypiskach. Ile z tych swietlowek się na swiecie stłukło uwalniając rtęć do atmosfery..? Poza tym spektrum swiatła takich swietlowek jest daleki od zwykłej konwencjonalnej zarowki i to swiatło jest szkodliwe dla oczu ale kogo to obchodzi..

Wracając do tematu. Kolego @Salata ja bym na Twoim miejscu kupił sprzęt, który najbardziej będzie odpowiadac funkcjonalnoscią skoro to ma byc sprzęt w dodatkowej lokalizacji, uzywany sporadycznie.

Kazdy z wymienionych jakos zagra jesli jest sprawny. Spojrzałem na tego Pioneera i cena 1200 to chyba sporo, skoro ten sprzęt kosztował jakis czas temu 1700zł nowy. Masa 9.6kg tez nie sugeruje jakiejs powaznej konstrukcji przy 7 kanałowym wzmacniaczu.

Wygląda to na budzetówkę i jako taką nalezy go traktowac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie z tego zestawienia poszedłbym w Onkyo ewentualnie Pioneera ze względu na to ze jest to nowsza konstrukcja od Harmana. Marantz jako urządzenie "slim" nie budzi we mnie zaufania 😉

Onkyo wygląda na tle pozostałych na najsensowniejszą konstrukcję ale ze starszymi Onkyo bywały problemy z HDMI. Pisałes ze akceptujesz ryzyko więc sam zdecyduj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nad czym pomyśleć. Ten marantz w wersji slim gra wyjątkowo dobrze i napędzić potrafi bardziej wymagajace kolumny mimo że ma 50w na kanał w stereo. Onkyo i Pioneer kuszą ze względu na wiek. Harman to sentyment.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Salata btw, jak Tys się uchował przez tyle lat obecnosci na forum mając kilka postów na koncie? 😉 ponad 18 lat temu zarejestrowane konto, a tylko 11 postów, przy czym az 5 w tym wątku 😄

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 hours ago, przmor said:

Onkyo 686 za 1250zl? Uszkodzone?

Autor tematu poszukuje na rynku niemieckim. Tam te amplitunery chodzą inaczej niz u nas. Ja nie analizowałem cen, tylko uznałem, ze @Salata moze za tyle kupic dany sprzęt, zakladając ze jest sprawny. Napisalem tez, ze pioneer wygląda drogo przy cenie 1200 za uzywany skoro jako nowy byl do wyrwania za 1700.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 hours ago, brewka87 said:

Kolego @Salata btw, jak Tys się uchował przez tyle lat obecnosci na forum mając kilka postów na koncie? 😉 ponad 18 lat temu zarejestrowane konto, a tylko 11 postów, przy czym az 5 w tym wątku 😄

 

Musialem sie wyleczyc z audioholizmu. 😉 i ciaglym lataniem za 'lepszym' sprzetem. Poza tym czasu za wiele nie mialem i nadal mam malo. Nie liczac, ze zwykle nie odkrywam kola na nowo. Jednak czasami nawet szukajka na forum nie pomaga.

Koncentruje sie tez bardziej na "tresci" niz na sprzecie i akceptuje wiecej kompromisow.

PS. zostalo mi jedno zboczenienie: sluchawki

 

9 hours ago, przmor said:

Onkyo 686 za 1250zl? Uszkodzone?

Znalazlem jeden za 300 euro, kilka ponizej 350. Jak ponegocjuje to gdzies za 270-280 uda mi sie kupic.

 

7 hours ago, brewka87 said:

Napisalem tez, ze pioneer wygląda drogo przy cenie 1200 za uzywany skoro jako nowy byl do wyrwania za 1700.

Onkyo tez kiedys bylo w podobnej cenie. Ceny sprzetu uzywanego tez poszly w gore i zostaly wyzej. VSX-933 i NR-686 nie sa podobnej klasy sprzetem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 hours ago, Salata said:

Ceny sprzetu uzywanego tez poszly w gore i zostaly wyzej

To fakt. Niektorzy za uzywane kilka lat wołają tyle, co zapłacili za nowe 😂 wiadomo wartosc pieniądza spada ale niektórym po prostu poprzestawiało się pod kopułą 😆

4 hours ago, Salata said:

VSX-933 i NR-686 nie sa podobnej klasy sprzetem?

No w sumie to chyba są. Kup ten ktory np będzie miał zachowany oryginalny karton, papiery. Wiem ze nie jest to potrzebne ale dla mnie zawsze swiadczy to o tym, ze ktos szanował sprzęt. Jesli mam do wyboru dwa egzemplarze tego samego modelu od roznych sprzedających wolę kupic od tego, ktory zachował wszystkie papierki, pudełko itp. Poza tym zawsze wygodniej w transporcie ☺

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kolumny frontowe: Heco Celan XT701, Wzmacniacz: Yamaha AX900 - pracuje jako końcówka mocy, Amplituner: Marantz SR7010, Transport: Squeezebox Classic, Media player: Zidoo Z1000 Pro, Subwoofer: 2x Velodyne EQ-MAX12, Projektor: JVC DLA-X90R, Kolumny efektowe w konfiguracji 7.2.4: satelity 2×Quadral TSA300 (centralny) 4×Quadral TSA500 (surround) 4×Quadral TSA300 (atmos).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.