Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  98 członków

Lumin Klub
IGNORED

Lumin t2 vs t3


PiotrA1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Różnica jest spora, T3 nie jest już tak cieply, zagęszczony jak T2, poprawiła się rozdzielczość i przestrzeń. Według mnie, zdecydowanie lepszy produkt od poprzednika, bo to nadal granie po cieplejszej stronie, ale ze zdecydowanie lepsza rozdzielczością.

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.07.2023 o 16:31, PiotrA1 napisał:

Zastanawiam się nad zakupem Lumina i tu mam pytanie do użytkowników. Duża jeet różnica w dźwięku pomiędzy t2 i t3? 

Jeśli tak to na czym polega? Czytałem wiele testów, ale bardziej wierzę w rekomendacje użytkownikow:) 

Dla wielu zabrzmi to pewnie jak herezja. Porównywałem bezpośrednio D2 z T3,  różnicy poza ceną nie było i nie byłem sam w tej ocenie… Ze spokojem zostałem przy D2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brak różnicy miedzy D2 i T3?

To kompletnie różne urządzenia, na diametralnie różnych kościach DAC. Jak złą akustykę, lub źle poskładany system trzeba mieć, aby nie usłyszeć różnicy miedzy tymi urządzeniami... 

Niestety, ale to kompletny absurd i jestem to w stanie pokazać na dowolnym systemie w naszym salonie.

Kto słucha, nie błądzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę ani bronić branży ani krytykować czyjegoś systemu.

Miałem okazję porównać u siebie bezpośrednio D2 i T2. To dwa zupełnie inaczej brzmiące odtwarzacze: D2 gra ciepłą średnicą ale bez zamulenia, T2 jest dużo bardziej rozdzielczy i detaliczny. Zależy co komu pasuje.

W moje potrzeby lepiej wpisał się D2, którego wybrałem i jestem zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 4 miesiące temu...

Czesć! Jestem szcześiwym użytkownikiemlymuna T3 od 2 miesięcy. Lumin w moich porównaniach był bezkonkurencyjny. Im lepsza jakość plików tym dystans do lumina T2 się zwiekszał. Dodatkowo przetestowałem produkty Auralic, Eversolo ( poza dmp8 czego trochę żałuje) oraz Rose. T3 ma bardzo dużo energii, jest muzykalny z masą i przestzenią jednocześnie. Jedynym problemem jaki mam to wybór kalbi xlr i zasilającego. Wciaż szukam. Macie jakieś swoje typy. Zaczynałem od Ortofona Reference, a obecnie testuję Oyade. Ortofon ma dużo cieplejszą barwę. Natomiast Oyade dużą kulturę brzmienia inselektywność. Szukam czegoś pośrodku. Dodam, że mam hegla i b&w 804d4.  Będę wdzieczny za pomoc. Pozdrawiam, Marek

Edytowane przez Marek Marecki1313
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 3.08.2023 o 20:40, Manic69 napisał:

jasne, zły system, akustyka, ignorancja, kompletny brak wiedzy i doświadczenia, No i jeszcze trzeba iść do laryngologa… Smutne, co bardzo często branża myśli o swoich klientach

Przykro mi ale to prawda. Jak nie slyszy sie takiej roznicy, to jeszcze dluga droga przed toba, zaczalbym od akustyki bo moze sie okazac ze tu jest pogrzebany pies, albo jakied 60% tego psa 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Mikelas76 napisał:

Przykro mi ale to prawda. Jak nie slyszy sie takiej roznicy, to jeszcze dluga droga przed toba, zaczalbym od akustyki bo moze sie okazac ze tu jest pogrzebany pies, albo jakied 60% tego psa 😉

Też mi przykro bo w tej ocenie jest nas trzech, w tym kolega pracujacy w branży od wielu lat 🙂. Za nami szmat drogi w temacie audio, może kiedyś się na niej spotkamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.