Skocz do zawartości
IGNORED

PREAMP Z AVT (1023)


conri

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś ma doświadczenie z Kit'em AVT 1023 Pre-amp gramofonowy Dla wkładek MM

Jaka jest możliwość dorobienia zmiennych charakterystyk wejścia.Czy układ jest bardzo wrażliwy na złabo filtrowane zasilanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten był drugi którego zrobiłem. Pierwszym był kit Jabel'a na tranzystorach. 1023 zagrał o wiele ciszej (można to zmienić) , dość sucho ze słabym basem, płasko. O wiele lepszym z kitów jest o nr AVT2680. Jak chcesz takie coś wykonać to zamów sobie samą płytkę z dokumentacją (elementy które dodają są podłej jakości), kup elementy lepszej jakości. Sam z powodzeniem gram na preampie - projekt RJM (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ) z dwoma opa552 (wcześniej 637).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>> ahaja

 

Czy mógłbys mi wyjaśnić o jakie kondensatory4,7mikroF , Bi-polarne chodzi w tym schemacie Pre na 0PA2134.Elektrolity bez polaryzacji 8-D??

Zmontowałes juz ten układ ?

Czy napiecie 12V nie jest za niskie- WO pracuje od _+5do_+18V,Narazie zamówiłem OPA "BB"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conri

 

Mam czysta plytke avt 2680. Moge ci wyslac jesli chcesz. Ja jednak polecam projekt RJM o ktorym pisze ahaja. Mialem 1023 i 2680 i RJM. Moge cie zapewnic zez RJM gra najlepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Conri

Jeśli chcesz się uczyć na własnych błędach ... to zrób sobie kity avt.

Lepiej jednak zrobić tak jak pisze Krystian: projekt RJM - jest świetny za małe pieniadze. Jeszcze lepiej gra tzw dual mono czyli każdy kanał osobno na pojedyńczym opa. Sandartowe opa z reguły bez kłopotu można zasilać z symetrycznego napięcia 2x15V co razem daje 30V. Wyjątkiem jest np opa552 któremu można przyłożyc 24-28VDC (czyli razem 48-56V - max wytrzymuje 60V). Tak jak fachowcy pisali w innych wątkach o preampach przy układach na opa warto dać wyższe napięcie.

Jeśli chodzi o kondensatory to zawsze daję zamiast elektrolitów - w torze sygnału - polipropyleny albo foliowe - elektrolity są nieporządane.

Pozdrawiam Krzysztof

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam !

 

A może ktoś z Szanownych Kolegów robił preamp do MM na lampach. Przymierzam się do tego, poszukuję dobrych układów, oraz opinii.

 

pzdr apasio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Temat preampa phono pojawia się dosyć systematycznie i pewnie jeszcze będzie się pojawiał.

Byłbym za przeniesieniem tematu do działu DIY i rozprawieniem się z zagadnieniem w sposób podobny do „akcji” z GC.

Sądzę, iż wiele by dało, gdyby istniała osoba dysponująca (lub mogąca dysponować) dobrej jakości PCB (mój faworyt w tej kwestii , wiadomo – Veteran, tylko czy znalazłby czas i chęci?). Jeżeli o mnie chodzi to b. interesuje mnie pre o którym wyżej wspominał ahaja tj. na opa552 z zasilaniem aku. Później można by rozważać rodzaj podzespołów ... itd.

Rozmarzyłem się, ale może jednak ...

 

czy cdn?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dudivan, w którymś temacie Stożek kręcił nosem na pająki w preampach phono;

ja nie budowałem preampa phono, więc szanuję wiedzę np. Stożka.

Ale może tu i pająk byłby dobry? Ty tak masz?

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem jakiś miesiąc temu preampa na tzw pająka - z braku płytki. Po uruchomieniu wywaliłem do kosza - tak buczało. Nie jestem na tyle fachowcem żebym sobie poradził z czymś takim - wrócilem wobec tego do płytek uniwersalnych i jest ok - tyle że nie wygląda najlepiej.

Tak jak ktoś napisał fajnie byłoby zrobic jakąś płytkę do dobrego układu (temat np GC). Może ktos z Was zna osobe, która ze schematu moze zrobic płytki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popla, ja to nawet jeszcze nie mielbym do czego przylaczyc. Ale juz za pare dni...

ahaja, zrobiles i sie nie udalo - widocznie zle zrobiles. Nawet na PCB mozna zle poprowadzic mase i nie dac sobie z tym rady - poczytaj na DIY. Mnostwo wzmacniaczy i przedwzmacniaczy jest wspolczesnie lutowanych kabelkami i na podstawkach a dawniej to juz 100%. Plytek drukowanych nie znali !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie upieram się przy PCB, jednak czy trzeba odkrywać Amerykę przy prowadzeniu masy, jeżeli ktoś dysponowałby sprawdzoną wersją PCB?

Temat wykonania można też załatwić np. tak:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

tylko chyba trzeba by mieć rysunek PCB (tak sądzę).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schematów to ja mam mnóstwo - chodzi o to, żeby ktoś zrobił płytkę ze schematu. Jak napisałem wcześniej robię swoję preampy na uniwersalnych płytkach z punktami lutowniczymi i tam nie mam kłopotów z buczeniem. Jak ktoś napisał w innym wątku fajnie byłoby zrobić jakąś hybrydę lampowo/tranzystorową.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

No i zbudowałem pre z OPA2134 (jak w podanym na górze wątku linku) :-0

Budowałem w sporym pośpiechu. Montaż na płytce uniwersalnej; kond. 1nF MKT, 330 pF tylko ceramiczny - nie zdążyłem jeszcze z polipropylenami ale mimo obaw i tak pre pracuje całkiem fajnie. Ciekawe jak będzie z polipropylenowymi kondensatorami?

Z obudową też nie ma finezji – wykorzystałem obudowę ze starego samochodowego korektora graf. Boki – radiatory aluminiowe ale reszta stalowa! Darkul odradzał stal na obudowy, więc mocno się bałem jednak nic ewidentnie złego nie stwierdziłem. W dalszym upgreadzie przewiduję jednak pokrywy dolną i górną aluminiowe, ponadto zastosuję chyba kond. WIMA FKP2 (normalnie są dostępne 2,5% ale może będą lepsze?) a docelowo to chyba pre na OPA522.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alexander,

wiele stron RJM nie jest dostępnych natychmiast.

Czy masz może na myśli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ?

Ja miam zamiar budować na dwóch OPA552 dla każdego kanału osobno, chociaż w jednej obudowie. Zasilanie = akumulatory żelowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z linku jest jeszcze lepszy, ale bardziej skomplikowany ma dwa stopnie (OP37 i LT1056) na kanał. Natomiast faktycznie nie widzę już "monobloków" na pojedynczym stopniu, ale w/g schematu VSPS mozna takie coś zrobić bez wiekszego problemu wykorzystując pojedyncze wzmacniacze operacyjne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

=> Alexander, Krystian Majer,

dziękuję za pomoc, uwagi i zainteresowanie;

 

w przyszłości chciałem budować pre właśnie w oparciu o schemat VSPS jednak porównywałem go ze schematem który uprzejmie prezentuje na swojej stronie Darkul; zastanawiają mnie róznice na wyjściu i na wejściu (oczywista jest różnica w pętli RIAA ale tą chciałem robić prościej – jak VSPS); natomiast nie wiem jaką funkcję pełni na wejściu pre Darkula kondensator „x pF” – jaką pojemność dla mojej wkładki ew. winno się stosować (wkładka Goldring Electra); w pre Darkula na wejściu jest kond. 4,7 uF w pre VSPS w ogóle na wejściu takiego kondensatora nie ma; jako wyjściowy kond. Darkul proponuje 47 uF a

VSPS przewiduje tylko 4,7 uF - chcąc stosować te kondensatory wyłącznie polipropylenowe, mam dostęp do SCR, ta pojemność jest istotna z uwagi na rozmiary no i cenę ;-)

A może warto popróbować z ruskimi olejowymi na wyjściu – czy będą lepsze od SCR-ów ?

 

 

Ps. wysłałem też do Was emalie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.