Skocz do zawartości
IGNORED

Akustyka - styropian czy sufit podwiesza


mike27

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam zrobiony podwieszany sufit i wylozony jest 5 cm welna mineralna.Robilem to z mysla o audio wlasnie. Efekt jest rewelacyjny. Jesli masz troche kaski do zainwestowania to zrob powieszany sufit i napchaj go welna mineralna. Efekt estetyczny jest niezly, pozatym mozesz zrobic tez swiatelka punktowe i wogole jest mnowstwo pomyslow robiac podwieszany sufit:)

 

Milej zabawy:) hehe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Efekt estetyczny jest niezly, pozatym mozesz zrobic tez swiatelka punktowe (...)" - ciekawy bajer, bardzo żałuje że nie moge u siebie takiego czegoś zamontować, szczerze polecam jeśli ma ktoś taką możliwość, zresztą atmosfera jakie stworzy nam ów śiwatełko będzię potęgowałć przyjemniość słuchania :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baq85

 

Te swiatelka to bajer cholernie drogi jak sie okazalo. Robiac sufit nie starczylo mi niestety kasy na takie swiatelka. Mozna tez zrobic zwyklymi takimi plaskimi zarowkami ale to juz nie to samo. Za to te na 12 V kosztuja jak za zloto.

 

Kupilem za to badzo lady i fikusny zyrandol i lapmke:) tez daje to troche klimatu:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wyłożyłem sufit watoliną 4cm taką jaką używa się do wygłuszania subwooferów. Estetycznie jest poprawnie natomiast dźwiękowo nawet super, tylko trzeba do tego popracować nad rozpraszaczami na ścianach-u mnie wytłaczanki-wersja ekonomiczna ale wyglądają nieźle bo mam fajny patent na ich wieszanie:) zabiegi takie jak u mnie nie mają jednak sensu w normalnym pokoju mieszkalnym bo wtedy estetyka może ucierpieć-na szczęście mam salkę tylko do audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mike27

 

Styropian przede wszystkim jest izolatorem, i tlumienia po nim sie nie spodziewaj zbytniego (pomijam jakies bardzo miekkie odmiany, mowie o typowych sklepowych). Wiec jesli tlumienie, to styropian zlym wyborem jest.

 

Pozdrowka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mike27

Podeslij mi swoj email, jesli jestes zainteresowany pewnym dokumentem po angielsku, ze wskazowkami jak budowac pokoje "akustyczne". Wielu z prezentowanych rozwiazan, w naszych warunkach i tak sie nie zastosuje, ale moze cos bedzie wartego uwagi dla Ciebie ;).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karton Gips jest generalnie do dupy jezeli chodzi o swoje właściwości akustyczne. Jeżeli musisz juz go stosować, to przykręć przynajmniej 3 wartswy do siebie (taki sandwich).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....zastosowanie gipsu (czytaj regipsu) odczuwam na własnej skórze codziennie, gdyż tym materiałem mam wyłożony cały pokój, z regipsami za którymi znajduje się cegła (albo jakiś tam bloczek budowlany) jest wmiare ok, najgorzej jest jednak ze ścianką która odgradza 2 pokoje, między regipsami jest wełna mineralna i nic więcej, ściana poprostu skacze, chłonie cały dźwięk - z akustyki swojego pokoju nie moge być dumny, może trzeba by to jakimiś 'ustrojstwami' poprawić ale brak kasy bo to wiąże się z przemeblowaniem no i czasu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem kiedys knajpe w budynku gdzie nad nami mieszkali ludzie i skarzyli sie na halas

zorbilismy nowy sufit konstrukcja stalowa miedzy gips a sufit sporo waty jakies 20 cm >do konstrukcji byla przymocowana plyta gipsowa ale nie na calej powierzni sufitu!!! wyldadalo to esketycznie i spelnialo sowoja role.

zostalo zrobione kilka poziomow aby dziek wpadal w przestrzen miedzy sufit i mate i gubil sie.

Efekt byl taki ze mimo ze pomiesczenie dosc sporo owilele mniejsze dobicia od scian !!! a sasiedzi przestali sie skarzyc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! a jesli zamierzam wytlumic swoj pokoj (podloga sufit sciany) tak zeby inni wspolmieszkancy nie slyszeli to moglibyscie cos polecic?? co zastosowac zeby polepszyc akustyke pokoju (prosze o jakies zdjecia jesli macie)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że sufit podwieszany z wypełnieniem w srodku wełną mineralną gr 5 cm bedzie miał lepsze tłumienie niż wyłożenie sufitu kasetonami styropianowymi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mike27

Jeżeli konstrukcja ma być metalowa, to pamiętaj o tym, aby użyto gumowych podkładek między łączeniami profili poziomych i pionowych. Chodzi o tłumienie drgań na sztywnych profilach i nie przenoszenie ich na powierzchnię stropu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baq85 - możesz przykręcić do tej ściany 2 kolejne warstwy z KG, powinno być o niebo lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>Elberoth

 

...już o tym myślałem, zastanawiałem się nawet o wsadzeniu klejnej warstwy waty mineralnej w ścianke działową między pokojami, tylko zależy mi na tym aby nie zmiejszać powierzchni pokoju bo moje 17 m idealnie mi pasuje. Myślałem o tym żeby właśnie dołożyć warstwe KG (mam rozumieć ze to chodzi o płyte regipsową?) od strony 2 pokoju czyli patrząc od mojego pokoju przekrój ścianki przedstawiał by się mniej więcej tak: regips, wolna1->wełna mineralna->regpis2->regips3->regips4. Z bocznymi ściankami nic nie zrobie chociaż z nimi nie ma potrzeby co kolwiek robić. A jeśli chodzi o mój sufit to mam go z regpisu->wełnamineralna->belki drewniane na strop i na nich podłoga z desek na strychu. Podłoga raczej klasyczna panele podłogowe typu kronopol ;) i strp betonowy dość gruby o ile pamietam to jakies 50/60 cm ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baq85 -> wełna mineralna praktycznie nic nie daje, z jednego prostego powodu - nie ma MASY. Równie dobrze, mogło by więc jej tam wcale nie być. to co ci potrzebne do zapewnienia dźwiekoszczelności to właśnie masa, a tą uzyskasz dokręcając kolejne 2 warstwy KG do już istniejącej. oczywiście od strony pokoju odsłuchowego. tak się to robi np. w studiach nagraniowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mike -> jeżeli chodzi ci o "soundproofing" to zdecydowanie lepszy jest sufit podwieszany. najlepiej, tak jam pisałem wcześniej, aby miał do tego nie 1, ale ze 2-3 warstwy KG i to najlepiej na stelazu drewnianym a nie metalowym. Styropian na suficie nie da absolutnie NIC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wygłusznia podwieszanego sufitu czy innych ścianek polecam aku-mat isovera.

Do niedawna mój sasiad z góry myślał, że w innym pokoju słucham muzyki niż to ma miejsce w rzeczywistości :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak są takie możliwości lokalowe -osobny pokój-wykończyć go jak komorę bezechową. Efekt jest porażający.

Muzyka nabiera innych kształtów i prawdziwego realizmu nawet z niezbyt drogich urządzeń. Słuchanie staje się rajem dla uszu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> marekzawa

 

Na fantazjowanie ci się zabrało? Byłeś kiedykolwiek w komorze bezechowej dłużej niż minutę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.