Skocz do zawartości
IGNORED

Linn classik - T / K / music / movie


JJ3171
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Obserwuje mało informacji o starym już urządzeniu all in one marki Linn, mowa o modelach opisywanych zależnie od wersji jako: 

classik

classik t

classik k

classik music

classik movie

dysponuje ktoś jakąś szerszą wiedzą techniczną o wykonaniu tego brzydactwa? Jaki tam napęd CD? Co odpowiada za stopień mocy? Jak z zasilaniem? Może jakiś schemat? 
 

Poszukuje też uczciwego porównania do innych konstrukcji z podobnych lat, bo nie ukrywam że sam gustuję w starych sprzętach. Znalazłem dosłownie 2 pozytywne opinie że mimo ok 75W /4ohm radzi on sobie dobrze i gra z klasą. 
Jak to się ma do: Nad c355? Accuphase e206? Audiolab 8000s? Marantz pm 68/7000? Albo Grundiga a9000 czy lukxmana l430? 
 

Sytuacja życiowa podpowiada mi zakup takiego cudaka, gdyż nie wygląda na wzmacniacz, a dodatkowo są to 3 urządzenia z czego 2 dla mnie istotne (CD i wzmacniacz). Opcja dołożenia końcówki też nastraja optymizmem. 
Cena nowego linn classik była chyba w okolicach 7500pln w latach 1999 - 2007, więc sporo. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na pierwsze końcowe to lm3886, cd gra nieźle może nawet lepiej niż cedek CA  640v2 , resztę bym musiał odświeżyć bo nie słuchałem z trzy lata , za 1000-1400 zl spoko grajek 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
59 minut temu, jarekb napisał:

Tak na pierwsze końcowe to lm3886, cd gra nieźle może nawet lepiej niż cedek CA  640v2 , resztę bym musiał odświeżyć bo nie słuchałem z trzy lata , za 1000-1400 zl spoko grajek 

Niech Ci w słuchu wynagrodzi dobry człowieku! 
Rozumiem że byłeś posiadaczem, czy nadal jesteś? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

, leży w szafie  dawno nie sprawdzałem nawet czy jeszcze działa ,kupiłem tak  na próbę niestety powypadkowy ,pęknięty front i uszkodzone gniazdo sluchawkowe , bez pilota , nawet  tanio 5-6 lat temu ? , w pełni grający trochę pograłem mam inne sprzęty trochę ''lepsze'' 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, jarekb napisał:

, leży w szafie  dawno nie sprawdzałem nawet czy jeszcze działa ,kupiłem tak  na próbę niestety powypadkowy ,pęknięty front i uszkodzone gniazdo sluchawkowe , bez pilota , nawet  tanio 5-6 lat temu ? , w pełni grający trochę pograłem mam inne sprzęty trochę ''lepsze'' 

 

Jakbyś chciał się pozbyć to podeślij foty, może nie będzie  tragedii dla mnie. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam doswiadczenie tylko z Classic Movie. Transport DSL-710a dosyc czesto siada ale wciaz dostepny za okolo $100. Powierzchniowo montowane kondensatory nagminnie wysychaja i jest to w duzej mierze sprzet jednorazowy z ok 10 letnim okresem uzywalnosci. Zasilacz impulsowy i dosyc awaryjny. Linn nie serwisuje niczego i filozofia tej firmy to "Zepsulo sie? Czas kupic nowe" Jesli chodzi o brzmienie to dobry sprzet 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 zapomniałem :) mój to classik music taki model 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, limono napisał:

Mam doswiadczenie tylko z Classic Movie. Transport DSL-710a dosyc czesto siada ale wciaz dostepny za okolo $100. Powierzchniowo montowane kondensatory nagminnie wysychaja i jest to w duzej mierze sprzet jednorazowy z ok 10 letnim okresem uzywalnosci. Zasilacz impulsowy i dosyc awaryjny. Linn nie serwisuje niczego i filozofia tej firmy to "Zepsulo sie? Czas kupic nowe" Jesli chodzi o brzmienie to dobry sprzet 

Dzięki za kolejne info. W innych wersjach też zastosowano ten transport? 

Co do filozofii firmy, to mam wrażenie że dziś jest jeszcze gorzej z większością uznany co firm. Przykładów które  rozwalił mi system myślowy są moje ostatnie chęci zmiany wzmacniacza i co zakup tranzystorowego typu Marantz pm7000, NAD c375bee, Audiolab 8000s - we wszystkich nierównomierne wzmocnienie kanałów, szczególnie nieakceptowalne w pm7000. Do tego dołóżmy problemy z selektorami i wybiórczo z innymi switchami. Pół biedy jak znajdzie się nowy element. Ale z tego co czytałem nowe potencjometry można trafić z taką samą wadą jak obecny w sprzęcie. 
 

Miałem grundiga a9000, Luxmana l430, Sony 670es i naprawdę nie myślałem nawet że potencjometry można zrobić tak źle. Wiadomo, selektory itd w niektórych z nich wymagały czyszczenia, ale działały mimo wszystko. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem zwolennikiem teorii spiskowych wiec sprawa wyglada tak, ze sprzet jest produkowany z " zaprogramowanym " okresem uzywalnosci , zeby ludzie zachodu mieli prace I wszystko sie krecilo. Moj bratanek udowadnia mi ze jego telefon gra lepiej wiec sprawa kiepskiej jakosci chinskich potencjometrow wogole nie gra roli w tym segmecie sprzetu. I tak jest o niebo lepiej niz 60 lat temu 

.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj , nie szukaj ''odkrycia'' to jest do grania z przeciętnymi kolumnami używanymi ? ok2000zł, nie jakimiś kolubrynami , nie powiem z jakimi fabrycznymi kolumnami zagra , po prostu używam od dawna kolumn dłubanych ,DIY mniej lub bardziej udanych raczej mniej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc po dzisiejszych cenach cudu nie oczekuję, kusi mnie spróbować czegoś bardziej „cyfrowego”, ale też i przeraża… 

Czytałem że dość fajnie się steruje pilotem, przyjemnie ustawia się głośność  przez duży zakres - to też jest irytujące w niektórych konstrukcjach. Pewnie kojarzycie, pyknięcie na pilocie głośniej i za głośno, przyciszycie i za cicho, albo nierówno wzmacnia kanały 😂🤪

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno mieszkasz gdzieś daleko :) ? ode mnie, a nie chce mi się wysyłać bo różnie bywa jak jeszcze by  w nim zepsuli transport CD to całkiem do śmietnika by był ,  Węgorzyno zachodniopomorskie ? ,  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, jarekb napisał:

Na pewno mieszkasz gdzieś daleko 🙂 ? ode mnie, a nie chce mi się wysyłać bo różnie bywa jak jeszcze by  w nim zepsuli transport CD to całkiem do śmietnika by był ,  Węgorzyno zachodniopomorskie ? ,  

No, kawałek jest - łódzkie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sieci jest film gdzie Pan trochę wyjaśnia jakie są wady urządzenia po latach i daje prostą wskazówkę napraw -  podobno dużo problemów generują kondensatory smd. Na zagranicznych forach wymiana jest to określane nawet jako must-do. 
Dla mnie nie powinien to być problem. 

Odezwał się właściciel jednego egzemplarza z wadą CD - połamane tryby wysuwu tacki itd. 
posiada ktoś tu takie części? 
 

Wracając do konstrukcji.
Dobrze widzę że obudowa robi jako radiator? 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Mały update.

Jakiś czas posiadam już Linn Classik.

Początkowo brzmienie wydało się bardzo szczupłe i techniczne do bólu, jednak mocniej analizując i porównując stwierdzam, że po pierwsze mocno zadziwia jak takie maleństwo all in one małej mocy trzyma w ryzach dźwięk, szczególnie bas - nie ma żadnego buczenia, przeciągnięć, fakt że nie jest go dużo może być dla niektórych minusem. W porównaniu z pm68 marantza jest obecny można powiedzieć punktowo. Średnica absolutnie neutralna, nic nie dodaje, nic nie zaciemnia, wysokie podobnie bez żadnych podbarwień. Za to należy się szacun temu urządzonku. Obawiałem się trochę jakiegoś bum boxa w dźwięku, a tu taka kultura. Przy Linn, Marantz pm68 to ciepłe kluchy i misio, a Yamaha ax900 ostro grający sprzęt. 
Uważam że Linn źle zagra z małymi kolumnami. Niskie mogą być wtedy mocno w niedostatku. Ładnie potrafi zejść z uderzeniem i szkoda byłoby to tracić przez jakieś monitorki. 
Do CD nie mam żadnych zastrzeżeń, gra, wczytuje bez problemu, podłóg Grundig cd7550 jest znacznie bardziej przejrzyste. Tunera nawet nie używam więc nie opiszę. 
Sterowanie z pilota jest za to genialnej chyba pierwszy sprzęt gdzie tak prezyzyjnie mogę ustawić wzmocnienie, mistrzostwo. Brak nierówności między kanałami zapewne przez brak wątpliwej jakości potencjometrów. Ustawienia basu i wysokich też dobrze zrealizowane. Szereg ustawień i timerów pomogą uatrakcyjnić całość. Przełączanie źródeł z wyciszeniem to wisienka na torcie!

 

Przy codziennych odsłuchach grzeje się do 28 stopni. Głośne granie osiągamy 43 stopnie w najcieplejszym miejscu. Bardzo bezpieczne wartości choć dziwne że nie ma wentylacji wnętrza. Trafo absolutnie ciche. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.