Skocz do zawartości
IGNORED

Ciężkie życie miłośnika audio. Co dalej. Kupiłem Logany 60xti


fkzetor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Siemanko.

Niedawno szukałem wzmacniacza do wafli linton. W zasadzie siadając już do odsłuchów, mając palec na spuście, sprawy przyjęły inny obrót.

Widząc ofertę wyprzedażową na martin logan motion z poprzedniej serii.. kupiłem 60XTI 🙂 

Rezultatem. Jestem zachwycony brzmieniem tych kolumn a daleko im do wygrzania. Niemniej tym większy mam mezalians teraz w domu, zasilając je Marantzem 6006.

Wiem, że teraz ruchy będą szybsze. Marantz musi odejść. I tutaj potrzebuję Waszej pomocy, Waszego doświadczenia.

Na czym się skupiam:

Coś co pozwoli kolmnom się wykazać. Lekkie dogrzanie średnicy na plus

Dynamika, detale. Te kolumnny dają czadu i nie chcę ich przygasić/uspokoić. Nie są krzykliwe nawet w tej konfiguracji.

Scena, holografia, znikanie. Co robi 60xti to się w głowie nie mieści. Dźwięk spójny jak z monitorków. Postawione niedable jeszcze bez właściwego pozycjonowania, po prostu zniknęły.

Klasa, wiem bardzo ogólnie.

Granie tylko po cyfrze - DAC który oferuje jakość, która zniechęci mnie do szukania innego, może być usb optyk whateva. Gram tylko z windows media center.

Łączność z telefonami - na plus. Streamingi, niekoniecznie. Mogę je przecież obsłużyć z PC.

Kolumny 4ohm

 

Do Wafli miałem wytypowanego arcama sa30, który wydaje się kompletny, o ile zagra. Teraz pytam czy w ogóle ma sens z tymi kolumnami? Wskaże ktoś kierunek?

Pytanko bonusowe kablarskie nr1.

Jakieś listwy filtrujące typu podstawowa Taga, lepszy kabel zasilający, grają, sens mają? Kabel bym prędzej sobie wyprodukował niż kupował 😉

Pytanko bonusowe nr2

Wasze doświadczenia z kolcami. Tak czy nie. Granit pod spód. Tak czy nie. Kolumny i tak są wysokie z tweeterem na samej górze.

W torze tylko wzmacniacz, kable na teraz QED revelation signature 5mm, optyk jakiś "audiofilski" za stówkę.

btw, Lintony obecnie się sprzedają i odsłuchują. Posłuchałem ich z zacną lapmą. Wow. Tyle grania w tej cenie. Linton to jest hit przy ich cenie.

Wspaniałej niedzieli!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fkzetor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • fkzetor zmienił(a) tytuł na Ciężkie życie miłośnika audio. Co dalej. Kupiłem Logany 60xti
7 minut temu, fkzetor napisał:

Jakieś listwy filtrujące typu podstawowa Taga, lepszy kabel zasilający, grają, sens mają?

 Nie. Być może coś wnoszą, ale lepiej wyjdziesz jak kasę dołożysz do wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Gratuluje nowego zakupu 🙂

Z tymi wzmacniaczami to nie jest taka prosta sprawa :/. Marantz 6006 moim zdaniem gra dużo przyjemniej od Marantza 8005, który fakt ma poprawioną rozdzielczość i napowietrzenie ale gubi balans tonalny na rzecz wysuszenia i podjaskrawienia. Więc drożej nie znaczy lepiej.

Moim zdaniem powinieneś iść w używki... ale NIGDY nie uzyskasz średnicy takiej jaka jest w Lintonach. Ja nie mam dużego doświadczenia ze wzmacniaczami ale to co wiem na pewno to to że lepiej kupić używany do 5k niż nowy do 10k. Trzeba sobie powiedzieć uczciwie że ceny poszybowały do góry a jakość spadła.

Jeżeli zależy Ci na podgrzaniu średnicy to może Denon PMA 2000 - ten faworyzuje średnicę, gra mocno dynamicznie tak kinowo.

Z tych wzmacniaczy co miałem w domu to najmilej wspominam Cambridga 740, on miał też trochę średnicę faworyzowaną - ale to może raczej przez ocieplenie wysokich.

 

Ja bym zdecydowanie szedł w używane: jak nowsze to -> Yamaha AS 2000, Yamaha AS 1000, Denon 2000 (podobno tutaj gra dopiero od 2020). Zobacz sobie, masz na miejscu w Lublinie Atolla IN 2000 - ten gra w stylu lampy i moim zdaniem zrobi najbardziej średnicę w stylu Lintona..

W tophifi maja też cyfrowe NADY to nie są złe wzmacniacze na średnicy grają gęsto.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pdpowiedź. Są kierunki.

Co do średnicy. Tutaj logany grają lekko cofniętym "zwiewniejszym" wokalem ale uważam, że z marszu jest lepiej niż na lintonie. Wczoraj pół dnia leciała Sade i nigdy nie było to aż tak wciągające granie. Mógłbym dorzucić trochę cukru ale też nie ma potrzeby na "totalne" cukrownie. Na pewno nie chciałbym odchudzać/schładzać.

Robotę robi "rozdzielczość" nieosiągalna na lintonach. Holografia i przestrzeń. Na podstawowym marantzu. Te rzeczy chcę podbić jakościowo, na pewno nie przymulić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry za drugi post - nie mogę uzupełnić poprzedniego

Co do używek - problemem jest wypożyczenie i odsłuchanie. Zrobiłbym to tylko przy bardzo mocnej rekomendacji konkretnej pary do tych kolumn, od osoby z forum a nie prasy 😉

Z Denon, 2500ne (nowe nie są dostępne), 110 (zapytam o realną cenę ale pewnie zabije). 30 kilo dual mono obiecuje wszechmocność ale nie że sie zgra 😉

Wciąż. Jest Arcam. Realnie za 7k. Model topowy producenta. Klasa A przy cichym słuchaniu a gram głównie cicho. 90db to dla mnie już za głośno. Nie często rozkręcę do 85 w piku. Obiecuje też dobrą cyfrę + korekty pomieszczenia. Tylko. Jak z tymi kolumnami zagra.

Jeśli "branża" słucha to oferty na PW na 110 + SA30 bardzo chętnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fkzetor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.01.2024 o 11:23, fkzetor napisał:

Jeśli "branża" słucha to oferty na PW na 110 + SA30 bardzo chętnie.

Podesłałem prośbę o ofertę do chłopaków z salonu, na dniach powinni ją przygotować i podesłać 🙂

Poza Arcamem SA30 i PMA-A110 sprawdziłbym też Regę Elicit MK5, może ładnie zaczarować ze średnicą. Ciekawymi opcjami mogą też być Musical Fidelity M6si, Vincenta SV-237 MKII, Marantz Model 40n. Ogółem z Arcamem może być już problem z dostępnością, ale resztę mamy na salonie do odsłuchu, więc w razie czego zapraszam do kontaktu 🙂 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.