Skocz do zawartości
IGNORED

Denon AVC-X4800H - rozszerzenie o końcówkę mocy lub wzmacniacz stereo.


Rafaello_666
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 31.03.2024 o 21:33, Rafaello_666 napisał:

Ja się, niestety, dość łatwo wkręcam na maksa w pewne rzeczy. Już mi żona zaczyna delikatnie przypominać, że w ciągu trzech miesięcy poszła fura kasy na sprzęt i cały czas idzie na płyty. Dobrze, że jest ktoś z boku, kto potrafi czasem wylać kubełek wody na głowę, bo ja bym pewnie popłynął z prądem, że hej... Wesołych Świąt 🙂

A to prawda. Też tak mam. Walczę z tym ale nadal tak mam. No i także wszystkiego dobrego 🙂 co prawda po świętach ale zawsze się przyda 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam ampli i CD 🙂 plus PMA A110 . 

Muza u mnie gra mocna i dobrze pokręcona.  Idź w Denona dalej , jakiś wyższy model wzmacniacza i porównaj.  Do ciężkiej muzyki jak znalazł. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 77Mariusz77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, 77Mariusz77 napisał:

Mam ten sam ampli i CD 🙂 plus PMA A110 . 

Muza u mnie gra mocna i dobrze pokręcona.  Idź w Denona dalej , jakiś wyższy model wzmacniacza i porównaj.  Do ciężkiej muzyki jak znalazł. 

Fajny zestaw. O wyższym modelu wzmacniacza Denona też myślę. Aczkolwiek, na razie odkładam kasę. Może zdecyduję się na jakąś używkę. A tak z Ciekawości, z jakimi kolumnami masz to zestawione?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.03.2024 o 07:44, Rafaello_666 napisał:

Dzięki, ale w tym kierunku się nie udam. Moja "audiofilskość" dobija do pewnego limitu, gdzie jestem w stanie rozważyć kabel za kilkaset złotych (za cały, nie za metr).

I słusznie.

W dniu 25.03.2024 o 07:44, Rafaello_666 napisał:

Kolumny kupiłem trzy miesiące temu i są bardzo ok. Oczywiście, pewnie jest sporo lepszych, ale jak kupię lepsze, to okaże się, że mogłem dokupić jeszcze lepsze, a potem jeszcze.

Pisałeś słuchasz rock-a i słuchasz cicho - jakoś MA nie kojarzą mi się z takim graniem. Na Twoim miejscu wypożyczył bym na testy coś grającego bardziej "soczyście", bo z "mulastych" kolumn nigdy nie wyciągniesz efektownego grania.

-----

W dniu 19.03.2024 o 07:01, Rafaello_666 napisał:

AVC4800

 

W dniu 20.03.2024 o 06:24, Rafaello_666 napisał:

W stosunku, do wcześniej posiadanego X2300W, jest znaczny upgrade jakościowy.

A co miałeś przed X2300? Jak w muzyce oceniasz przejście ze stereo na KD?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, że posiadam  MA 300 Silver 7G i coś w tym jest co Szymon napisał. 

Nie grają tak jak te kolumny które mam podpięte.

Odczuwałem w nich braki przy ciężkiej muzyce , akustyczne granie było w porządku i wszelkie plumkania. 

Zmieniłem je z tego powodu a MA wstawiłem córce do pokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 77Mariusz77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, szymon1977 napisał:

I słusznie.

Pisałeś słuchasz rock-a i słuchasz cicho - jakoś MA nie kojarzą mi się z takim graniem. Na Twoim miejscu wypożyczył bym na testy coś grającego bardziej "soczyście", bo z "mulastych" kolumn nigdy nie wyciągniesz efektownego grania.

-----

 

A co miałeś przed X2300? Jak w muzyce oceniasz przejście ze stereo na KD?

Te monitory grają bardzo rozrywkowo w moim odczuciu. Są dość detaliczne, ale bas zadziwiająco wydajny, jak  na nieduże paczki. Poza tym, zależało mi bardzo na kolumnach o wysokości nie większej niż 94 cm, a te MA akurat się wpisują. Nie będę ich zmieniał, bo dopiero je kupiłem. To by było bez sensu. Jak pisałem wcześniej, nie jestem do tego stopnia audiofilem, żeby po krótkim użytkowaniu sprzedać coś ze stratą i poszukiwać dalej. Zmieniłem z czegoś znacznie słabszego i jest sporo lepiej, więc nie drążę.

Przed X2300W miałem jeszcze amplituner Harmana AVR260, a jeszcze wcześniej amplituner Denona, bodajże AVR-2106. Ostatni wzmacniacz, stricte stereo miałem w 2005 roku i był to też Denon. PMA-7xx (nie pamiętam już dokładnie który). Trzymam się tych amplitunerów, czy też wzmacniaczy wielkokanałowych (AVC4800 już właściwie nie jest amplitunerem), bo oglądam też sporo koncertów, czy filmów z Bluraya.

Jakbym miał to jakoś rankingowo poukładać, to po przesiadce na AVR2106 nie czułem żadnej różnicy, w stosunku do wcześniej posiadanego wzmacniacza PMA-7xx. Później dałem się namówić na Harmana AVR260. Miałem wrażenie, że brzmi on bardziej dynamicznie, jednak Harman był dla mnie nieporozumieniem. Bluray z zestawu, który kosztował wtedy około 2000 zł czytał co chciał i jak chciał, a amplituner miał jakieś zwały. Np. po wciśnięciu pauzy na Blurayu, dźwięk wracał po 2-3 sekundach, od ponownego włączenia. Ogólnie - fajne brzmienie i design, marna funkcjonalność.

Kolejny był Denon X2300W. Trochę krok w tył, ale wtedy nie miałem kasy na wyższą serię. Funkcjonalny i dopracowany. Brzmienie dość neutralne. Czuło się zadyszkę przy dużych wzmocnieniach. Jakoś środek walił po uszach, a bas się cofał.

Zmiana na 4800 była dobrym kierunkiem. To zupełnie inna klasa sprzętu. Brzmienie jest bardzo przyjemnie i określiłbym je mianem - soczyste. Po prostu dobrze się słucha i można dać głośniej bez obawy o zadyszkę. 

Nie mam porównania ze wzmacniaczem stereo w tym samym pomieszczeniu, bo nie próbowałem. Miałem okazję posłuchać tego u kogoś, w konfrontacji z jakimś średnim wzmacniaczem Marantza. Dla mnie, Denon AVC4800 zagrał lepiej. 

No i jest wyjście Pre Out, więc potencjalna rozbudowa jest pewnie kwestią czasu, ale jak pisałem wcześniej, jeszcze to przemyślę i na pewno zrobię odsłuch. Wiem co mówią zatwardziali audiofile, ale sporo ludzi nie słyszy różnicy uzasadniającej wydanie 6-8 tys. na dodatkowy klocek stereo. Jeśli mam wydać kasę i wmawiać sobie, że jest wow, a nie będzie, to wolę kupić lepszy gramofon, albo streamer.  Może faktycznie używka, np. jakiś wyższym model Denona, albo wspominany wcześniej Atoll będzie dobrym pomysłem.  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Rafaello_666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Rafaello_666 napisał:

Nie będę ich zmieniał, bo dopiero je kupiłem.

Nie mówię, żeby od razu zmieniać. Po prostu warto poznać coś innego aby wiedzieć, w jakim iść kierunku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, 77Mariusz77 napisał:

Dodam jeszcze, że posiadam  MA 300 Silver 7G i coś w tym jest co Szymon napisał. 

Nie grają tak jak te kolumny które mam podpięte.

Odczuwałem w nich braki przy ciężkiej muzyce , akustyczne granie było w porządku i wszelkie plumkania. 

Zmieniłem je z tego powodu a MA wstawiłem córce do pokoju.

Ciężko jest porównywać kolumny za ponad 20 tys (Demand 17), z kolumnami za 6,4 tys (tyle płaciłem za MA Silver 200). Te Demandy, z definicji powinny grać lepiej.   

3 minuty temu, szymon1977 napisał:

Nie mówię, żeby od razu zmieniać. Po prostu warto poznać coś innego aby wiedzieć, w jakim iść kierunku.

Poprzednie Infinity miałem od 1998 roku, to grudnia zeszłego roku. 😁 Może, jeśli będę miał okazję coś podłączyć, np. jeśli ktoś znajomy coś kupi, to sprawdzę. Nie chcę nawet za mocno drążyć, bo jak znajdę coś lepszego, i dwa razy droższego, to zacznę się nakręcać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Rafaello_666 napisał:

Nie chcę nawet za mocno drążyć, bo jak znajdę coś lepszego, i dwa razy droższego, to zacznę się nakręcać.

Nie mówię o droższym i lepszym a innym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, max720 napisał:

Może lepiej pomyśleć o akustyce ?

Akustyka jest "zastana". Innej nie będzie. Pokój pełni funkcję salonu i tak jest dostosowany. Stereo stoi jak stać może i tutaj nic nie powalczę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Rafaello_666 napisał:

Przed X2300W miałem jeszcze

Dzięki za opinię, ja właśnie rozważam połączenie 2.0 (właściwie to 2.1) i 5.1 w jednym systemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, szymon1977 napisał:

Dzięki za opinię, ja właśnie rozważam połączenie 2.0 (właściwie to 2.1) i 5.1 w jednym systemie.

Ja masz pre out w 5.1, to chyba tylko kwestia wzmacniacza, który może być końcówką mocy. Napisz o wrażeniach, jak to skonfigurujesz. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.04.2024 o 11:42, Rafaello_666 napisał:

Ja masz pre out w 5.1, to chyba tylko kwestia wzmacniacza, który może być końcówką mocy. Napisz o wrażeniach, jak to skonfigurujesz. 

No to jest najlepsze wyjście. Ale widzę w tamtym wątku że wzmacniacz już wylądował gdzie indziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.