Skocz do zawartości
IGNORED

Heco aurora 700 + Cambridge audio CXA61 - zmiana na coś lepszego (krok muzyczny na level wyżej) - porady, sugestie.


tocolubie
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!
Mój set:
CA CXA61 + heco aurora 700 + do filmów włączam subwoofer HECO phalanx 203. 
Mimo, że dźwięk jest dobry, to po niemal 3 latach, szukam skoku do przodu.
Dodam, że już troszkę porozmawiałem z branżą, krótkie wiadomości, ale może Wy mi coś zasugerujcie.
Pokój około 18m2, 3m odległość kanapy do głośników. budżet +- 5.000 PLN. Rozważam używane. Chociaż wolę nowe.
Na początku myślałem nad zmianą na amplituner do filmów, bo zacząłem oglądać ich dużo więcej nim robiłem zakup stereo. Jednak niemal wszyscy odradzają amplituner w takiej kasie, że odsłuch stereo mocno spadnie.
Dlatego pomyślałem zmienić może wzmacniacz i głośniki na inne.
Dźwięk mojego zestawu zaczął mnie trochę męczyć ( pewnie już przyzwyczajenie i czas na coś nowego), w tym zestawie jest dużo dołu, a zaczęło brakować mi szczegółów w  utworach, dynamiki, brak poweru na górze i środku, chciałbym w dźwięku teraz więcej cykania i jakości talerzy, więcej przestrzeni w dźwięku, ale żeby bas utrzymywał się na dobrym poziomie. To takie odczucia po ponad 2 latach słuchania, na moim zestawie.
O to moje pytania:
1. Jeżeli zmiana wzmacniacza, to chętnie z podobnymi funkcjami sieciowymi. 
Jestem otwarty również na zmianę heco, mogą być również monitory.
Możecie coś zasugerować? Czy może jakaś zmiana wzmacniacz pod heco? Czy odwrotnie wzmacniacz zostawić, a inne kolumny? A może kompletnie zmiana wzmacniacza i kolum?. Chodzi mi generalnie o progres w dźwięku, żeby zrobić krok do przodu.
Czekam na sugestie i podpowiedzi. Oczywiście przed zakupem ustawię się na odsłuch.
Pozdrawiam Jakub 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze bo temat dla ciebie ciężki. Dlaczego? Bo to nie będzie na pewno skok do przodu a w bok. Bardziej pod kątem zmiany dźwięku. 

Jeśli idziesz w kino to za 5 k amplituner kinowy i reszta do kina. No będzie to średnio grać w stereo. Regres. Spory. Ale masz kino.

Wymienić fronty? Ok zostaje Cambridge więc kolumny ciemniejsze ale z lepsza góra od heco.

Używane elac Carina, vela, używane kef seria R. 

Wymienić wzmacniacz pod heco?

One potrafią zagrać na prawdę spoko. Wyższy cxa,81 będzie lepiej ale czy to jest to?

Używane szybkie, rozdzielcze

Primare i25, Yamaha as2000, Cambridge 851a, Onkyo 9000, 

Opcji jest wiele. Moim zdaniem idź do 3 salonów. Masz popularne klocki będą wszędzie.

 

Posłuchaj z kolumnami lub wzmacniaczem czegoś innego nowego do 10k. Zobacz czy jest coś co na prawdę cię porwało. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sam temat w dziale Start i HI-fI.

Tu pominełeś tylko to że słuchasz ze Spotify i YouTube, oraz że robisz to po Bluetooth.

W pierwszym rzędzie to trze3ba zmienić, a i muzyka zacznie brzmieć lepiej.

Dobrze też Piotr radzi w sprawie tych Elac Carina, i one chyba są teraz w promocji coś koło 4700zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez treinerek

Arcam SA30,Canton Reference 8k,Neotech NES 3004mk2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za duble postu, jeżeli jest możliwość proszę admina o usunięcie z tego działu, a jeżeli jest możliwe, podpiąć wypowiedzi użytkowników pod mój ten sam post w dziale " start " . Nawet nie miałem świadomości, że poszedł w 2 działach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, tocolubie napisał:

Przepraszam za duble postu, jeżeli jest możliwość proszę admina o usunięcie z tego działu, a jeżeli jest możliwe, podpiąć wypowiedzi użytkowników pod mój ten sam post w dziale " start " . Nawet nie miałem świadomości, że poszedł w 2 działach.

Witam, miałem ten sam set no może prawie bo cxa 80, grało to bardzo dobrze,moja rada zostawić Aurory bo mają potencjał i kupić używany dobry wzmacniacz,tutaj polecę Yamahę as 2000, powinieneś być miło zaskoczony, pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiej muzyki słuchasz @tocolubie ? Tak jak wyżej pisał Piotr to i Aurory to całkiem dobre kolumny i ten CA zlym wzmacniaczem nie jest. Może problem leży po stronie akustyki i Aurory są zbyt basowe w Twoim metrażu. Zauważyłem też w nich przypadłość że kiedy połączy się je z wzmacniaczem z mocną wyższą średnicą to robi się męcząco i krzykliwie. Aurory nie mają natomiast na pewno cykających wysokich. Nie będzie tu łatwo coś doradzić  w tym budżecie 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Łukasz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jego problem leży w kiepskim zródle.

Spotify po bluetooth puszczane z telefonu nie zagra nawet z dużo lepszym sprzętem.

Po pierwsze niech kupi fajny streamer i może inny serwis streamingowy , a od razu będzie miał inny dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Arcam SA30,Canton Reference 8k,Neotech NES 3004mk2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmiana wzmacniacza na amplituner dla muzyki będzie krokiem do tyłu, niestety. Kolumny mają potencjał, pomimo stosunkowo niewysokiej ceny. Mają też swój wyraźny charakter i wymagają wzmacniacza szybkiego, przestrzennego i takiego z dobrze kontrolowanym basem. Można wtedy wyciągnąć z nich naprawdę dobre brzmienie bo same w sobie są barwne i nasycone, analogowe. Kierunki typu Primare, Arcam czy Atoll - takie brałbym pod uwagę Wypożycz wzmacniacze daj jeszcze szanse kolumnom 🙂 Cambridge teoretycznie też pasuje ale jakościowo poszedłbym jednak półkę wyżej. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, jak koledzy wyżej napisali — na pewno warto rozważyć przejście na Tidala. W kwestii zmian sprzętowych to zostawiłbym wzmacniacz i pobawił się raczej kolumnami, ale też w tym budżecie nie będzie to gigantyczny przeskok. Na pewno warto sprawdzić Monitor Audio Bronze 500, może Wharfedale Evo 4.3, Fyne Audio F501. Polecałbym też spojrzeć na kolumny podstawkowe, jak Pylon Diamond Monitor 18, Monitor Audio Silver 100, Fyne F500SP, KEF R3 Meta, Wharfedale Linton 🙂 Jest sporo opcji, w razie czego zapraszam na odsłuch. 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie najpierw źródło a potem wymiany dalej.

Wharfedale Evo , fyne f500sp gigantyczny przeskok? Gdzie? W sensie wiadomo pewne pasma zagrają inaczej ale moim zdaniem to nie jest droga którą chcę iść kolega.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedzi.
Chciałbym jeszcze raz przeprosić, nieświadomie dałem dwa te same posty w 2 działach " START" i "HIFI"

PROSIŁBYM O WYPOWIADANIE SIĘ NA TEN TEMAT W DZIALE " START" 
Nie chce spamować.
Dziękuję i jeszcze raz przepraszam za zamieszanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.