Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  85 członków

Copland Klub
IGNORED

CTA-408 prąd podkładu KT150


tourteau
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie szanownych klubowiczów, to mój pierwszy post na tym forum.

Czy któryś z szanownych kolegów się orientuje jakie napięcie biasu jest rekomendowane dla lamp KT150 w 408-ce?

Ewentualnie jak zadzwonić do Ole Mollera? 😉 albo skąd wziąć service manual..

Padła mi jedna z lamp i przy okazji bezpiecznik dla lewego kanału. Lampy zamówić nie sztuka, ale potem je trzeba ustawić - wydaje mi się że bias mogę ustawić osobiście bez kosztownych i długotrwałych przygód serwisowych, punkt kontrolny i potencjometr znaleźć nietrudno. Chciałbym też to zrobić od czasu do czasu również po usunięciu awarii. Będę wdzięczny za wszelkie pomocne sugestie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

To sam sobie odpowiem, może komuś się przyda.. 🙂

Po konsultacji telefonicznej z bardzo uprzejmym panem z autoryzowanego serwisu, rekomendowane napięcie biasu KT150 w CTA-408 to 420mV (0,42V). Procedura ustawiania z tego co widzę, jest identyczna jak dla CTA 405 https://copland.dk/cta405a - proszę pamiętać o redukcji do zera tak jak tam nadmieniono. Dobrze jest dać trochę się lampom pogrzać i skontrolować po kilkunastu minutach jeszcze raz. Potem sprawdzać co kilka miesięcy czy się nie zmieniło, podregulować wg potrzeb. 

Na marginesie, to świetny wzmacniacz, jestem mimo upływu miesięcy niezmiennie zadowolony z zakupu i serdecznie polecam 😉 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
 Udostępnij



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.