Skocz do zawartości
IGNORED

Rotel 1592mk2 czy musical fidelity m6si czy nad c298?


Sylwekcz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, Sylwekcz napisał:

Znalazłem roczne sprzęty prywatnie NADa w Polsce a po MF jadę do Berlina w środę. Wychodzi jakieś 55-60% cen sklepowych. WG mnie warto poszukać i się przejechać.

Fakt. Musical jest tam dużo tańszy.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.04.2024 o 14:14, Marcin Wielgus napisał:


Zdecydowanie. Choć zawsze czas i benzyna .
Czekamy na wieści jak zagrało i oczywiście zapraszam do klubu MF żebyś podzielił się wrażeniami.

Niewiele osób ma ta końcówkę mocy więc chętnie poczytają. Większość ma integre M6si


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

No więc mam i gram od wczoraj... Chyba za wcześnie na wnioski jakieś ostateczne, na pewno to moje dotychczasowe zestawienie nadc388+ b&w 703 S2 było dobrze trafione i teraz nie tak łatwo je przebić, po pierwszym podłączeniu nad c658 + musical fidelity m6 prx wyszło tak trochę za sucho, przytłumiony dźwięk... Dzisiaj jest chyba nieco lepiej... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 3.04.2024 o 20:32, piotrek7 napisał:

A co powiesz na temat problemów z obsługą tego dziadostwa? Jest na tym forum temat poświęcony temu urządzeniu gdzie ze 145 stron spora część to narzekanie i opisywanie ciągłych problemów szczęśliwych nabywców. Wybacz ale jeśli ktoś poleca takie gówno, ma w moich oczach zerową wiarygodność. O wiele lepiej kupić mini pc i zoptymalizować go pod audio. 

Ja mam Ifi Zen Streama od około dwóch lat i zupełnie nie potwierdzam tego, że to "gó...". Owszem, zwierzątko ma swoje kaprysy, ale łatwo go poskromić i opanować. Natomiast w tej cenie gra baaardzo dobrze. Osoby, które narzekają  na jego nieużywalność najczęściej dały sobie za mało czasu aby go opanować albo poprostu nie umiały tego zrobić. Powtórzę,  ma swoje kaprysy, najczesciej których powodem jest Tidal Connect, ale jest w pełni używalne i świetnie grające. Aplikacja na Androida działa bezproblemowo u mnie na Samsung S20 FE. Na PC również. 

Z tych zestawów które podałeś w #1 poście, wybrałbym Rotela. NAD i MF to urządzenia bardzo trudno serwisowalne, wykonane ze średniej jakości komponentów. Za kilka lat może  być problem z naprawami. Rotela naprawisz zawsze, nawet za kilka/kilkanaście lat. Jakość komponentów o klasę lepsza niż w NAD I MF.

Oczywiście ten aspekt nie dla każdego jest istotny, ale nadmieniam o tym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.04.2024 o 14:05, Sylwekcz napisał:

No więc mam i gram od wczoraj... Chyba za wcześnie na wnioski jakieś ostateczne, na pewno to moje dotychczasowe zestawienie nadc388+ b&w 703 S2 było dobrze trafione i teraz nie tak łatwo je przebić, po pierwszym podłączeniu nad c658 + musical fidelity m6 prx wyszło tak trochę za sucho, przytłumiony dźwięk... Dzisiaj jest chyba nieco lepiej... 

Przytłumiony dźwięk to mogę się zgodzić i właśnie taka jest charakterystyka góry w urządzeniach musical. Ale sucho?

To też bym jeszcze zaakceptował w odniesieniu do bowersów. Ale w porównaniu do nada?

A uruchomiłeś Dirac?

6 godzin temu, StachMuszel napisał:

Ja mam Ifi Zen Streama od około dwóch lat i zupełnie nie potwierdzam tego, że to "gó...". Owszem, zwierzątko ma swoje kaprysy, ale łatwo go poskromić i opanować. Natomiast w tej cenie gra baaardzo dobrze. Osoby, które narzekają  na jego nieużywalność najczęściej dały sobie za mało czasu aby go opanować albo poprostu nie umiały tego zrobić. Powtórzę,  ma swoje kaprysy, najczesciej których powodem jest Tidal Connect, ale jest w pełni używalne i świetnie grające. Aplikacja na Androida działa bezproblemowo u mnie na Samsung S20 FE. Na PC również. 

Z tych zestawów które podałeś w #1 poście, wybrałbym Rotela. NAD i MF to urządzenia bardzo trudno serwisowalne, wykonane ze średniej jakości komponentów. Za kilka lat może  być problem z naprawami. Rotela naprawisz zawsze, nawet za kilka/kilkanaście lat. Jakość komponentów o klasę lepsza niż w NAD I MF.

Oczywiście ten aspekt nie dla każdego jest istotny, ale nadmieniam o tym.

U mnie aplikacja słownie włączyła się raz na około 2 miesiące użytkowania tego urządzenia za każdym razem później widzę tylko że coś się otwiera i natychmiast zamyka sprawdzane na trzech telefonach w tym także dwa Samsungi. 

Ale także nie uważam że jest to kompletne G. 

Urządzenie jeśli już gra to gra zdecydowanie lepiej niż kosztuje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
U mnie aplikacja słownie włączyła się raz na około 2 miesiące użytkowania tego urządzenia za każdym razem później widzę tylko że coś się otwiera i natychmiast zamyka sprawdzane na trzech telefonach w tym także dwa Samsungi. 
Ale także nie uważam że jest to kompletne G. 
Urządzenie jeśli już gra to gra zdecydowanie lepiej niż kosztuje

U mnie aplikacja słownie włączyła się raz na około 2 miesiące użytkowania tego urządzenia za każdym razem później widzę tylko że coś się otwiera i natychmiast zamyka sprawdzane na trzech telefonach w tym także dwa Samsungi. 
Ale także nie uważam że jest to kompletne G. 
Urządzenie jeśli już gra to gra zdecydowanie lepiej niż kosztuje

Co system to inne odczucia. Spojrzycie do klubu MF - niedawno jeden z posiadaczy M6si napisał że góra " ostra" co mnie też dziwi ale jak napisałem co system to inaczej i do tego każdy z nas ma inną wrażliwość.
Ja bym powiedział że MF jest "łagodny" na górze i za to go lubię ale to w moim systemie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Marcin Wielgus napisał:

 


Co system to inne odczucia. Spojrzycie do klubu MF - niedawno jeden z posiadaczy M6si napisał że góra " ostra" co mnie też dziwi ale jak napisałem co system to inaczej i do tego każdy z nas ma inną wrażliwość.
Ja bym powiedział że MF jest "łagodny" na górze i za to go lubię ale to w moim systemie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Może do tej pory miał uszkodzony wzmacniacz albo inne kolumny w których zapomniał włożyć zworki. Powiem ci szczerze że przez lata mojej sprzedaży widziałem już takie sytuacje więc w tym momencie nie jest to dla mnie śmieszne. Chociaż nie! Jest:):)! Ale przypadki autentyczne. 

Jeśli słuchałeś przez rok kolumn opartych tylko o głośnik średniotonowy i niskotonowy a potem nagle ktoś cię podłącza inny wzmacniacz i naprawia także zworki okazuje się że każde kolumny grają ostro. No albo wzmacniacz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Piotr Sonido napisał:

Przytłumiony dźwięk to mogę się zgodzić i właśnie taka jest charakterystyka góry w urządzeniach musical. Ale sucho?

To też bym jeszcze zaakceptował w odniesieniu do bowersów. Ale w porównaniu do nada?

A uruchomiłeś Dirac?

Zauważyłem że nad nie był aktualizowany więc to zrobiłem, generalnie jest lepiej. Ale do nad-a dodałem właśnie musical dla "zmiękczenia" - bo jak pożyczyłem nafc399 to wydał mi się za ostry w porównaniu do c388, i zakładałem że c658 też będzie ostrzejszy, ale to na pewno nie to co c399..

Z dirac.mam taki problem, że jak już zrobię pomiar i mam zapisany profil to jak chcę nim grać to bardzo mi ścisza... Nie wiem czym to jest spowodowane ( na ten moment bawiłem się tylko opcją bezpłatną - ale nie zachęcanie.ona do zakupienia pełnej licencji) może coś źle robię, w weekend powalczę jeszcze 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No na pewno robisz coś źle w takim razie. Poczytaj jakiś poradnik na necie.

No a gdzie ta suchość? Bo nie zrozumiałem tego za bardzo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.04.2024 o 18:41, Piotr Sonido napisał:

No na pewno robisz coś źle w takim razie. Poczytaj jakiś poradnik na necie.

Użyłem Dirac na laptopie, cholera robi różnicę, a wiesz może Piotrze czy ta pełna licencja daje dodatkowe możliwości oprócz pełnego zakresu dźwięku (ja mam tylko tą darmową do 500 Hz)? Ale wygląda to ciekawie... Nie myślałem, że Dirac tyle potrafi zmienić, jakby dwa różne zestawy grały...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I gra mi to wszystko zupełnie inaczej niż na początku... Zaczynam być zadowolony, Dirac do NADa jest jak najbardziej ok ( jeszcze muszę popróbować ale można sobie fajne profile poustawiać), uff bo już miałem sprzedawać to co właśnie kupiłem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 20.04.2024 o 10:02, Sylwekcz napisał:

Użyłem Dirac na laptopie, cholera robi różnicę, a wiesz może Piotrze czy ta pełna licencja daje dodatkowe możliwości oprócz pełnego zakresu dźwięku (ja mam tylko tą darmową do 500 Hz)? Ale wygląda to ciekawie... Nie myślałem, że Dirac tyle potrafi zmienić, jakby dwa różne zestawy grały...

No daje pełne pasmo właśnie. Sporo osób ma problemy z rezonansem niskich częstotliwości wówczas warto dokładać. Jeśli uważasz że niskie tony są u ciebie ok to nie.

16 godzin temu, Sylwekcz napisał:

I gra mi to wszystko zupełnie inaczej niż na początku... Zaczynam być zadowolony, Dirac do NADa jest jak najbardziej ok ( jeszcze muszę popróbować ale można sobie fajne profile poustawiać), uff bo już miałem sprzedawać to co właśnie kupiłem...

Ciesz się że siadło 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.