Skocz do zawartości
IGNORED

Używany gramofon?


g0_black

Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem ostatnio NAD'a 314, głośniki B&W 601.

Mam zamiar dokupić jeszcze jakiś niedrogi (do 250pln) gramofon, będzie mi służył (tylko) do słuchania (głównie Wyscocki, Kaczmarski, troszkę muzyki filmowej i powaznej).

 

Przeglądam najróżniejsze gramofony na Allegro i w zasadzie nic mi nie mówiące symbole modeli... zwracam się więc z prośbą o radę do mistrzów dziedziny zmysłu słuchu.

 

Zależy mi na dobrej jakości dźwięku i poszanowaniu dla płyt...

 

Powiedzcie czym się sugerować, czego szukać, w co celować?

 

Dziękuję i przepraszam za wtórność.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisz do wyszukiwarki hasła Adam, Daniel, Fryderyk, Fonomaster i ewentualnie Bernard (niezbyt polecany). To z polskich. Z obcych Dual, Elac, CEC, Lenco, może Thorens (może, bo raczej przekroczy budżet).

 

Niecały rok jak stałem przed tym samym wyborem. Długo myślałem, że będzie to któryś z polskich czyli najprawdopodobniej uchodzący za najlepszy z nich Adam. Skończyło się na japonskim CEC'u i jestem zeń zadowolony. Więcej nie mam co pisać, bo jak wpiszesz te hasła do wyszukiwarki wyskoczy Ci dość na bardzo, bardzo długa lekturę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

czasami na allego mozna coś upolować od ludzi jadących na zachód

miałem adama, dual 503-2, natomiast obecnie 505-4, jest lepszy od tamtych wkładka standardowo omb10 ortofona

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasami na allego mozna coś upolować od ludzi jadących na zachód

miałem adama, dual 503-2, natomiast obecnie 505-4, jest lepszy od tamtych wkładka standardowo omb10 ortofona_ kłopot z paskami nie można kupić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W żadnym wypadku nie polecam tej drogi ! Ci, którzy przywożą sprzęt grający z zachodu, robią to (w 99%)

bez jakiegokolwiek poszanowania dla precyzyjnej mechaniki, w tragicznych wręcz warunkach- to z doświadczenia znajomego, który też chciał kupić w ten sposób gramofon. Sprzęt był przywieziony bez rozmontowania (zdjęcie talerza, przeciwwagi, paska ,itp, co skutkowało zniszczeniem ułożyskowania ramienia.

To stanowczo zbyt delikatny towar, by przewóz powierzyć niekompetentnym osobom !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gO_black

 

Kup jakiegoś Technicsa z tych starszych ,porządnych.Jak nie będiesz zadowolony to zawsze łatwo "odskoczysz" z niego.A jak Ci się spodoba to będziesz miał odnośnik jakościowy do szukania lepszego gramofonu ( co nie będzie łatwe) bo te sprzęty grają dobrze.Allegro to chyba jedyna mozliwość zakupu,w sklepach takich rzeczy nie ma.Nie mozna też uogólniać że wszystkie gramofony są uszkodzone i przywiezione z niemiec w złych warunkach.Ja kiedyś kupiłem taki sprzęt i było wszystko cacy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tej rady już udzielalem - sam z niej skorzystałem na własny użytek. Niezależnie skąd kupujesz postaraj się, by odebrać sprzęt osobiście i umów się, że sprawdzisz go przed odbiorem. To najlepszy i najprostszy sposób unikniecia przykrych niespodzianek. Do tego poczta, a nawet kurier załatwić mogą i w 100% sprawny gramofon. Przy tańszym zaś sprzęcie zresztą i koszt kuriera wcale nie jest pomijalny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.