Jump to content
IGNORED

[GDZIE] żarowka do tunera Marantza?

lama999

Recommended Posts

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Hidden Content

Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Niestety, Piekarz nie ma. TME tez musi sprowadzac - 2 tygodnie. Nim zaatakuje w niedziele Wolumen badz zamowie w TME - moze ktos zna jeszcze jakies miejsce w Warszawie ktore warto sprawdzic pod tym katem?

Jeszcze jedno pytanie: w TME sa 250mA/8V - to zamiast 0,2 mA/8V raczej problemu nie sprawi. A czy ktos eksperymentowal ze 150 mA/8V?

• 1 month later...
  • 3 months later...

odgrzebuje temat - moze ktos wie czy zamiast tych malych zaroweczek mozna wsadzic diody (LED? czy mi sie cos pomylilo?) zaroweczki oryginalne okazaly sie byc barwione, a ja nie chce stracic slicznego niebieskiego posiwetlenia wiec moze diodki zagraja?

pozdrawiam

paulina

Diody można zastosować, ale efekt nie zawsze jest dobry.

Diody mają dość wąski kąt świecenia (w porównaniu z żarówką).

Jeżeli żarówki są bardzo blisko np. skali czy wskaźnika, to LED-y raczej się nie nadają.

Oczywiście można pokombinować.

paulinko ja w swoim wzmacniaczu mialem zaroweczki i poniewaz nie moglem dostac takich samych zaroweczek postanowilem wstawic diody, na orginalnych zaroweczkach ktore rowniez sie spalily byly naciagniete niebieskie kadoniki wiec wybor padl na niebieskie diody, wybor diod w tej chwili jest bardzo duzy wiec mozna do woli wybierac, jesli zdecydujesz sie na diody to trzeba ograniczyc im prad i ustawic sobie pasujaca jasnosc swiecenia, pozdrawiam

Panowie, mam wielka prosbe - ponoc stosowne zaroweczki mozna kupic na warszawskim Wolumenie. W Krakowie NIGDZIE ich nie ma, obdzwonilam wszystki sklepy elektroniczne i nic. Czy ktorys z kolegow bylby na tyle mily by zakupic mi 5 takich zaroweczek przy okazji wizyty na Wolumenie?? Naturalnie zwracam koszty, wysylke itp. Bylabym bardzo zobowiazana, w tme.com nie ma ich w tej chwili, beda pozniej, nie do konca wiadomo kiedy.

Licze na dobre checi, jezeli ktos oczywiscie sie na Woumen w najblizszym czasie wybiera.

Pozdrawiam

Paulina

Kochani nie wiem jakie są gabaryty żarówek Marantza ale w Pionierach też są żarówki 8v 0.2 wsuwane -dokładnie takie jak żarówki samochodowe 12 V 5W z zagietymi drucikami służące do podświetlenia. Przy napięciu 8V pobieraja też ok 0.22 A i mają już moc ok 2 W. Jeśli geometria będzie inna to można je po prostu na tych drucikach wlutować w podstawkę-/zarówka ma bardziej ludzką barwę świecenia /a jest ich mase w każdym motoryzacyjnym- tylko 5watowe będą miały 2 W bo sa jeszcze 3 W ale one przy 8V cienko przędą..Powodzenia

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.