Skocz do zawartości
IGNORED

Jak poznać która wersja :?


josef

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi mi o paradigm'y monitory 3 - jak rozpoznać wersję pierwszą od drugiej (trzecia to wiadomo że inna z wyglądu) - podobno róźnią się maskownicami ale nie wiem - czy to powinno gdzieś pisać (z tyłu kolumny np.)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, w serii 1 maskownice były u góry zupełnie płaskie. W seriach 2 i 3 są wykończone w kształcie łuku. Niestety nie wiem, jak szybko wizualnie rozpoznać v.2 od v.3. Tak na marignesie, to chyba wszystkie serie mają z tyłu przyklejone tabliczki informacyjne ze stosownym oznaczeniem (przynajmniej tak mi się wydaje), więc to powinna być najpewniejsza metoda...

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wersja 1 i 2 ma z przodu bas refleks, 3 z tyłu i jest niższa - to wiem

 

cenna uwaga z tą zaokrągloną maskownicą - przynajmiej ver.3 tak ma - może 2 też - THX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jeden mały szczegół, w v2 maskownice mają wystające bolce do mocowania na kolumnie. Maskownice od v1 mają dziurki bo owe bolce są na kolumnie.

:P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paradigm Monitor 3 v.2 to były moje pierwsze "audiofilskie" kolumny. Słuchałem ich przez kilka miesięcy (tak się jakoś potem złożyło, że co kilka kolejnych zmieniałem kolumny na inne). Ogólne wrażenia bardzo mieszane. Zacznę może od negatywów:

- wysokie tony jakby w nadmiarze i "zapiaszczone",

- bas rozciągnięty dosyć mocno, ale raczej z mizerną kontrolą i brakiem konturów - ja bym go nazwał "przepływającym, przetaczającym się pomrukiem",

- średnica - niejako wynikająca z dwóch poprzednich zastrzeżeń - trochę wycofana.

 

Podsumowując - jeśli lubisz dźwięk, który płynie, przelewa się i nie zależy Ci na konkretnym konturze brzmień, to warto się zainteresować Monitorami, bo z pozytywnych stron pamiętam, że przestrzeń robiła na nich całkiem przyjemne wrażenie.

Pamiętaj, że moja opinia jest subiektywna i sam powinieneś posłuchać zanim zdecydujesz się na zakup. Ponadto, powyższe spostrzeżenia nie uwzględniają konkretnej grupy cenowej, w której mieszczą się te monitory, bo w odniesieniu do produktów za przybliżoną kwotę mają one wiele zalet, tyle że wykazują również swój specyficzny charakter.

 

Pozdrawiam, życzę trafnych decyzji i późniejszej satysfakcji... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P M 3 V.2 grały u mnie na podstawkach firmy bodajże Premiere (nazwę mogłem przekręcić, gdyż nie pamiętam dokładnie) i elektronice CA - komplet z serii 500. Interkonet to Sound Project Special 3, głośnikowy Cable Talk Concert 2.1. Jeśli chodzi o kable, to testowałem również i inne modele różnych firm i ogólna, opisana przeze mnie wcześniej tendencja brzmienia kolumn pozostała.

 

P.S.

Przepraszam ale mam remont na głowie i nie niestety nie mam czasu, aby odwiedzać to forum z taką regularnością, jakbym sobie tego życzył ;)

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.