Skocz do zawartości
IGNORED

Spendor ale jaki


Sajmon

Rekomendowane odpowiedzi

chcial bym kupic monitory spendora, po zorientowaniu sie w cenach okazalo sie ze spendor sp1/2 strasznie podrorzal od ostatniego czasu kiedy sie nimi interesowalem. Teraz mysle o spendor sp2/3.Czy ktos z was sluchal tych monitorow, jaka jest ruznica i czy warto wydac te 4000zl wiecej na sp1/2

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Hi hi. Rasizm z powodu ortografii. Ludziom sie w glowach przewrocilo. Kawalki nieortograficzne po prostu trudniej sie czyta, nie oczekuj entuzjazmu. Natomiast co do Spendorow 2/3 - gdybym tylko na nie trafil... Nie mialem okazji posluchac ich dluzej (tylko kiedys w sklepie), ale to co o nich wiadomo zaostrza apetyt. Obecnie mam ProAc Studio 100, druga legende z podobnej ligi. Powiem tylko, ze bralem pod uwage mozliwosc zakupu albo ProAca, albo Spendora, ale ProAc pierwszy mi sie trafil za ludzka cene. Spendory to spore kolumny, w porownaniu z 1/2 bedziesz mial zapewne mniej tego czy owego, ale basu wciaz powinno byc niemalo. Na gorze masz tego samego ScanSpeaka, na dole wlasny glosnik Spendora. Dobra konstrukcja, i podobno niezbyt wymagajaca pradowa, zagra i z lampa i tranzystorem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki. Nie orientujesz sie gdzie znajde aktualne, wiarygodne ceny spendora. Rozbierznisci w roznych zrodlach modelu sp1/2 dochozda do 4000zl. A chyba zachorowalem na zbudowanie systemu w oparciu o te monitory. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sajmon, jak chcesz, podam Ci namiary do faceta, który chce sprzedać używane 1/2. Z tego, co pamiętam, chce za nie 7kzł, ale pewnie można się potargować. To zdaje się i tak połowa ceny nowych Spendorów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

naj bardziej aktualne ceny znajdzierz w polskiego dystrybótora -> Decibel (022) 847 04 61 (Warszawa) lub www.decibel.kom.pl

 

polecam tesz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

zdaje mi sie rze gdzies w ogloszeniach ostatnio widzialem w ofercie spendory 1/2. Gdybys byl zainteresowany, pżeszukaj znane witryny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za posty. Narazie mam straszne zamieszanie co do ceny SP1/2. Na stronie Audio jest zdecydowanie atrakcyjniejsza cena a nirzeli w ostatnim numwrze Hi-Fi i muzyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to odnoszę wrażenie, że w Decibelu "aktualizują" ceny z dnia na dzień. Zatrudniają chyba faceta, który na bieżąco śledzi kurs funta na giełdzie, ze szczególnym uwzględnieniem tendencji zwyżkowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasluchalem sie Spendorow sporo. Zdecydowanie kup uzywane 1/2. To roznica kilku klas w stosunku do 2/3. Pamietaj, ze Spendor robi wlasne glosniki na srodek. Pamietaj tez, ze najlepsza kolumna Spendora jest SP100 - warto dlozyc - dostaniesz uzywane za ok 7kzl (nowe po podwyzkach kosztuja 19k). W Lazurze (second-hand) byla wersja z najdrozszym fornirem rozanym, za 9k). Nie sluchaj bredni o Pro-Ac Studio 100 - to dwie klasy nizej od 2/3 - choc dobry budzetowy glosnik - jego kopie mozna zrobic bardzo latwo (np.firma Puzon lub Kornell w Katowicach - koszt ok 2k). Pozdrawiam - nie rezygnuj z poszukiwan.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość CałkiemNowy

(Konto usunięte)

Używałem 2/3 przez 2 lata są to kolumny bardzo trudne do wysterowania np. Kraken nie dawał rady. Polecane w prasie "tanie" zestawienie z tranzystorowym Copland-em to moim zdaniem pomyłka - dźwięk nie miał barwy (nazwijmy ją higieniczną ) i odpowiedniej masy. Z AN Soro Se (18W) było ok. i ten zestaw używałem najdłużej pomimo że miałem świadomość, że z dobą końcówką mocy 2/3 dopiero pokażą pełnie możliwości. Dlatego spodziewaj się, że droższe Spendor-y będą miały większe wymagania. SP 1/2 nie słuchałem za to setek z BAT tak - rzucają na kolana (i cena wzmacniaczy niestety też ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość procomp

(Konto usunięte)

Potwierdzam, ze 2/3 sa trudne do wysterowania - szczegolnie przez tranzstorowce o malo wydajnym zasilaniu (np. prezentowane w Elektr. Pom. z MF graly KOSZMARNIE pomimo najdrozszego okablowania Nordosta). SP100 wysterowac duzo latwiej - graly juz swietnie z Romulusem, Talkiem czy najprostrzymi Naimami. Najlepiej w bardzo bliskim polu - daleko od scian. Magia. Szukaj i doplac!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje wam bardzo za te cenne wypowiedzi dla mnie, i prosze piszcie dalej. To mnie troche studzi i pozwala logiczniej myslec. Kolejne posty sprawdze dopiero za tydzien bo udaje sie w teren i bede ich oczekiwal z niecierpliwoscia. A tak w ogule to jestescie w porzo. Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.