Skocz do zawartości
IGNORED

Upgrade tunera


Gość FM_maniak

Rekomendowane odpowiedzi

Zabieg taki jest bezsensowny. Dlatego, że radio ma szereg ograniczeń. Ograniczone jest te pasmo przenoszenia by na słabych modelach i w samochodach uniknać pewnych zniekształceń. Problem jest też z radiową transmisją sygnału. Teoretycznie po przeróbce powinno być lepiej ale z powodu tych ograniczeń i tak nic nie usłyszysz ponosząc koszty. Przez parę lat byłem prezenterem i wiesz mi że szkoda forsy.

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/207-upgrade-tunera/#findComment-1109
Udostępnij na innych stronach
Gość FM_maniak

(Konto usunięte)

Dzięki, może rzeczywiście nie warto. Chodziło mi przede wszystkim o złagodzenie/ uspokojenie brzmienia skądinąd całkiem dobrego tunera Sony ES. Może pomogłoby użycie interkonektów filtrujących zakłócenia (MIT, Transparent)???

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/207-upgrade-tunera/#findComment-1112
Udostępnij na innych stronach

wg mnie największy problem to sztuczne podrasowywanie dzwieku przez stacje, zwłaszcza komercyjne - nie moge sie oprzec wrażeniu, ze korektory mają ustawione na "jaskółkę" - czyli ekspozycja "średniej" góry i "sredniego" basu, tak aby było wrazenie dużego a zarazem szczegółowego dzwięku w samochodzie i na małych głośnikach. Z audiofilskim puryzmem i dażeniem do naturalności nie ma to nic wspólnego

Nawet na budzetowym, ale przyzwoitym tunerze i w takim samym systemie hifi nie da sie zbyt długo wytrzymac takich atrakcji.

O kompresji dynamiki juz nie wspomne, ale to już ograniczenie techniczne FMu którego nikt nie przeskoczy

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/207-upgrade-tunera/#findComment-1124
Udostępnij na innych stronach
Gość pawiowy doArka

(Konto usunięte)

w rzeczy samej tak jest , nic dodać nic ująć.Nie rozumiem tylko , dlaczego ONI to robią??? Przecież tych programów nie daję się słuchać . Przez te ich wynalazki praktycznie ich nie słucham. Jedynym radiem wyróżniającym się na tle RMF czy ZET-ki ( ogólnopolskie ) jest program III Polskiego Radia , oczywiście jeśli idzie o jakość techniczną. Po przejściu na tą stację dźwięk staje się spokojny wręcz analogowy!! w porównaniu z tamtymi stacjami !!!!!

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/207-upgrade-tunera/#findComment-1126
Udostępnij na innych stronach
Gość Arek do Pawiowego (i do innych t

(Konto usunięte)

myślę że tak robią bo wychodzą z założenia że po pierwsze większość słuchaczy ma kiepski sprzęt lub słucha w samochodzie więc trzeba im "pomóc", a po drugie - liczą że takim efekciarstwem przyciągną więcej słuchaczy.

Masz rację że Trójka jest jedynym chlubnym wyjatkiem od tego procederu, czaem także Dwójka ma świetne transmisje koncertów symfonicznych

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/207-upgrade-tunera/#findComment-1127
Udostępnij na innych stronach

w trójce w niedziele ok 15 Marcin KydryNski prowadzi audycje w której dźwięk jest wyjatkowo dobrej jakości .myśle, że zależy to także od nośnika-przynosi pewnie swoje CD do studia.

Natomiast zetka czy rmf itp. stacje chyba nadaja muzyke z PC może nawet z mp3?

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/207-upgrade-tunera/#findComment-1138
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego tak nadają?! Rozmawiałem dzis z technikiem z rozgłosni radiowej. Dlatego by nie wprowadzać intermodulacji na słabym sprzecie. Krótko mówiac w celu takim by na słabym i b. słabym sprzecie odbiór był poprawny. Istnirje bowiem mozliwosc nadawania w lepszej jakosci ale ograniczyłaby ilosc słuchaczy do tych posiadających lepsze urzadzenia. Naqsza szkoda!

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/207-upgrade-tunera/#findComment-1142
Udostępnij na innych stronach

Ta audycja Marcina Kydryńskiego w Trójce, o której wspomniał Mateo, ma chyba tytuł "Siesta" i jest nadawana co niedzielę od g 14 do 17.

Muzyka to przeważnie lżejsze odmiany jazzu i tzw. okolice, obok znanych postaci pojawia się dużo mało znanych (przynajmniej u nas) wykonawców

W podobnym, ale jeszcze lżejszym stylu jest audycja "Blue jazz cafe", która prowadzi co sobote Niedźwiedź, chyba o godz. 19.

A tak przy okazji - czy ktoś wie, czy nadawany jest jeszcze Minimax Piotra Kaczkowskiego - w jaki dzień i o której godzinie ??

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/207-upgrade-tunera/#findComment-1153
Udostępnij na innych stronach
Gość merle

(Konto usunięte)

wracajac do tunerow - nic nie przerabiac, natomiast kupic analogowy tuner sprzed 20 lat (albo wiecej jak sie da), np. Marantza, albo jakis japonski. Jakosc dzwieku, czulosc, i do tego te swiecace skale... To taka skromna rada.

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/207-upgrade-tunera/#findComment-1235
Udostępnij na innych stronach
  • 33 lat później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Biuletyn

    Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
    Zapisz się
  • KONTO PREMIUM


  • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

    Ostatnio dodane opinie o albumach

  • Najnowsze wpisy na blogu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.