Skocz do zawartości
IGNORED

niskotonowy???


Gość Seul

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Seul

(Konto usunięte)

Witam.

Z góry przepraszam za wszelkie lajkonickie określenia.

Oddziedziczyłem stare kolumny. Składają się one z dwóch głośników. Główny to tonsil 30W / 8 ohm, drugi to taki malutki głośniczek (z zewnętrz plastikowy czy metalowy) od wysokich tonów. Ten główny głośnik ma prawie całkowicie wykruszony materiał (perścień z takiej sztywnej gąbki) wokól membrany, w związku z tym postanowiłem wymienić ten głośnik. Pierwsze pytanie jest takie: czy ten główny głośnik to głośnik niskotonowy, czy średniotonowy i jaki powinienem kupić jako zamiennik?

Drugie pytanie. Po wyjęciu głośnika okazało się że w środku kolumny jest foliowa torebka z jakimś materiałem (wygłuszającym?) wyglądającym jak wełna mineralna. Torebka nie jest przymocowana, tylko lata luzem po pudle. Może mi ktoś powiedzieć po co to jest?

pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykręć 4 wkręty, leć z głośnikiem do sklepu z elektroniką, poproś o 2 taki i po sprawie. No może jeszcze przykręć jak będziesz chciał słuchać. A to coś w środku to raczej potrzebne.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość KosmaF

(Konto usunięte)

Wyrzuć tę wełnę w folii, a zamiast tego napchaj ile wleźie tego czym wypychają tanie poduszki (tzw. jaśki), ew. gąbką czopkową lub podobnym materiałem. Sam miałem takie kolumny, dźwięk poleszył się o niebo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.