Jump to content
IGNORED

Tonsil Focus 240 SE czy Maestro II 130??


Qubric

Recommended Posts

e-gregor, 25 Paź 2005, 22:28

>do imageman:<

>Nie bardzo rozumiem, co masz na myśli z tymi eposami. przecież epos i tonsil to, o ile mi wiadomo dwie różne bajki. Czy mógłbyś "ujaśnić"?<

 

Głośniki Tonsila stosowane w Excellence (GDN 13/50/9 i GDWK 10/80/21) zostały wyprodukowane dla Eposa. Ten jednak splajtował a nowy właściciel firmy nie kupił produktu Tonsila. Więc zestawy skierowano do produkcji pod nazwą Tonsil Excellence.

Link to comment
Share on other sites

Byłem użytkownikiem Tonsil Focus 240SE przez 2 lata, porównywałem je z Maestro lecz w skepie;)

 

Jeśli chodzi o braki w basie w Focusach - racja- lecz nie mogę powiedzieć że wogłole basu nie mają. Są to kolumny dobre dla osób które nie szukaja brzmienia chodzby podobnego do "basowego" w zamian otrzymają dzwięk jasny, ciepły o dobrej kontroli a przy dobrym i raczej jasnym piecu potrafią zagrać naprawdę fajnym dzwiękiem :)Na brak basu w małych pomieszczeniach też nie można brakować:)

 

Co do Maestro- sama obudowa ( szersza ) niż w Focusach oraz głośniki niskotonowe umieszczone z przodu powodują dzwięk obszerniejszy basowo- lecz nie taki jasny i dokładny jak w Focusach:) Trzeba posłuchać i wybrac co odpowiada lepiej gustom:)

Link to comment
Share on other sites

Co do Focusów 240 cała seria Focus powstała chyba na rynek Francuski. Od początku z założeniem że będzie do zestaw do Kina Domowego. Zastosowano np. bardzo ciekawe głośniki średniotonowe (w Focus 180 działały dwa takie same jako niskotonowe) o bardzo małej średnicy z bardo sztywnymi membranami. Ciekawie tez wyglądały z czerwoną siateczką na wysokotonowym.

 

Czy ktoś wpadł na wykonanie częściowej aktywizacji? Dodanie wzmacniacza na subwoofer w kolumnie Fobos 240 mogło mu dać upragnionego kopa na basie. W końcu obecnie najmocniejszy subwoofer Tonsila jest właśnie na basowym głośniku średnicy 20cm.

 

Po aktywizacji Fosów 240 mielibyśmy dwa subwoofery w obudowach frontowych. Ma to jeszcze tę zaletę że nie trzeba nic kombinować z ustawianiem fazy i przemieszczaniem subwoofera bo jest on zawsze w tym samym położeniu względem głośników nisko-średniotonowych.

 

Wydawało mi się że Tonsil planował taką wersję rozwojową. Jednak nic na ten temat teraz nie mogę znaleźć.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.