Skocz do zawartości
IGNORED

Prosze doradzcie !


Wiesiu

Rekomendowane odpowiedzi

Nabylem sobie statnio wzmacniacz i cd-player Denona kolejno PMA - 655R i 755AR. Mam ogromny dylemat jakie glosniki do tego zestawienia dobrac jak rowniez kable laczace ze wzmacniaczem. Mam okolo 2000 - 2500 zl i mam zamiar sluchac na nich tylko muzyki. Jesli ktos testowal kiedys koumny na tych modelach i moze cos o nich waznego powiedziec lub ogolnie zna sie na rzeczy to bylbym naprawde wdzieczny za rade i pomoc !!, Chodzi mi glownie o konkretne glosniki, kable ktore moga sie dobrze uzupelniac z tym ze zestawem. Za jakiekolwiek info z gory dziekuje !! Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muzyka jakiej slucham ?? w przewazajacej czesci to metal choc lubie tez bardzo posluchac muzyki klasycznej, sa zespoly co umiejetnie lacza te dwa gatunki i to jest wlasnie to co najbardziej kocham, pokojik mam nie duzy 15 m2 dosc umeblowany. Jesli ktos mial doswiadczenia z takimi konfiguracjami to nich da jak najszybciej znac !! za pomoc z gory dzieki !!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja do takiego zestawu miałem Dali 505+Kimber 4PR, ale pokój był trochę większy. Dali 505 nieźle zasuwały z dynamiczna muzą, ale Denon miał zasadniczą wadę - wycofany środek pasma - dlatego najpierw poleciał Denon, a za nim Dali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha 15 metrów dość umeblowane - znaczy może byc za ciasno? Do Denonów w każdym razie jakieś tzw. cieplej brzmiące głosniki, raczej nie JM Lab ani B&W.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie JM Lab ani B&W to jakie ??, chlopaki to moja 1 konfiguracja takze totalnie nie wiem co wybrac ?? Prosze podajcie jakies konkretne modele, z gory dzieki !!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po ciezkich analizach udalo mi sie dojsc do nastepujacych wnioskow i konkluzji, rozwazam kupno 4 rodzajow kolumn z dwoch przedzialow cenowych i tak: za ok 1600 zl mage kupic Audio Academy Phoebe, lub AVANCE Omega 503, za oklo 2100 zl moge kupic Audio Academy Hyperiony, badz AVANCE Omega 503 mk2, pieniazki znalazly by sie na to i na to, i teraz nie wiem co zrobic zeby niepotrzebnie nie przeplacac, konfiguracje wktorych owe kolumny beda dzialac znajdziecie powyzej, prosze doradzcie ostatecznie co wybrac bo nie mam za brdzo mozliwosc odsluchania tych kolumn dlatego zdam sie na wasze zdanie - starych wyjadaczy :) Nic czekam na info !! Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 15 metrów podłogówki? Ja jestem fanem monitorów i w takim pokoju ustawiłbym właśnie podstawkowce - na PODSTAWKACH oczywiście, a nie na półce z książkami - ostatnio przekonałem się, że różnica jest ogromna, w zależności od wrażliwości poszczególnych kolumn na takie własnie ustawienie. Szkoda, że niechętnie podchodzisz do samodzielnego odsłuchu, bo to zawsze się opłaca, nawet jeżeli miałbyś dać stówę na wycieczkę do stolicy:-) Rozumiem jednak twój ból i postaram się coś mądrego zaproponować:

1) B&W DM602 S3 - przeczytaj moją "opinię" w dziale pod takim właśnie tytułem, albo w wątku nr 1700. Jeżeli Denon gra dużym basem i ociepla dźwięk, to będzie to strzał w 10. Poza tym te kolumny mogą grać z droższą elektroniką i jeżeli będziesz chciał w przyszłości zmienić wzmacniacz, albo dodać końcówkę mocy, to droga wolna

2) Acoustic Energy Aegis Evo 1 - recenzja w "Hi-Fi i muzyce"

3) Avance Epsilon 910 mkII - może jeszcze załapiesz się na promocję.

 

Takie są moje typy. Jak narazie słuchałem tylko tych pierwszych, ale co do recenzji w "Hi-Fi i muzyce", to od niedawna nabrałem do nich 100-procentowego zaufania. Jeżeli jednak mają to być podłogówki - ja na Twoim miejscu wybrałbym "stare" omegi bez tego MkII - słuchałem zarówno 501, jak i 501 mkII i te pierwsze wydają mi się lepsze.

Może koledzy, którzy mają kolumny AA coś Ci o nich opowiedzą. Ja jednak zachęcam do samodzielnego odsłuchu:-) Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki kornik wkoncu jakis rzeczowy post !!, teraz przynajmniej wiem na czym stoje ja, i na czym moje kolumny beda stac :), moze faktycznie skocze na ten odsluch, jak by nie bylo duzo nie strace a moge wiele zyskac :P Jeszcze raz dzieki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Mam wrazenie ze porady na naszym forum zbyt czesto obracaja sie wokol kilku tylko firm, zwlaszcza jesli chodzi o sprzet budzetowy. W elektronice NAD i CA, w kolumnach B&W, Avance, ewentualnie AE. To sa wszystko dobre rzeczy, ale po co wszyscy maja uzywac tego samego? Z glosnikow rownie warte polecenia sa z pewnoscia konstrukcje Qba, oraz np. nowe Mordaunt Shorty. Proponowalbym jednak (o ile mozliwosci pozwalaja) rozgladanie sie nieco szerzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozwa masz racje. Troche przypominamy Pevex w ktorym mozna bylo kupic rozmaity sprzet jednej marki ( no moze czasami sie pojawial JVC czy Soniak). Ale z drugiej strony brakuje mi tutaj przejrzystej wiedzy co z czym gra a co z czym nie gra...dzial opinie ma zdecydowanie za malo wpisow o porownan ( to co miedzy innymi kornik bodajze raz robil) a artykulach juz nie wspomne

Ps ale i tak jest to swietne forum

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie troche to niepokojace zjawisko, mozna by rzec napedzamy reklame, a co za tym idzie budzet tylko ograniczonej grupie firm, a przeciez wiadomo ze jest mase dobrych produktow nie tylko z wymienianych w kolko przeciebiorstw. Wezcie sobie pod uwage przykladowo moja osobe, nie mialem wczesniej wiekszej stycznosci z systemami ten teraz to jest moj pierwszy, wchodze sobie na takie forum zeby zasiegnac porady i wyszukac co ludzie chwala, co okazuje sie w mire latwe, gdyz jest danych pare modeli, ktore maja mase recenzji i wiekszosc ludzi ma o nich pochlebne opinie (co moze sie wiazac tez z faktem ze wiele osob je ma, a wiadomo kazdy chwali swoje:), a o innych mozna uslyszec naprawde zadko, choc pewnie doruwnuja, a moze nawet przewyzszaja klasa te w kolko omawiane, z podobnego przedzialu cenowego. Troche to niesprawiedliwe i malo obiektywne, choc wiadomo tam gdzie wchodzi w rachube kwestia gustu, ukierunkowana dodatkowo populrnoscia nie mozna mowic o obiektywizmie, tak bylo i bedzie. Z drugiej zas strony nie mozna miec nikomu zazle ze kupuje sprawdzone produkty, w takim kraju, gdzie dostepnosc do sprzetu jest naprawde ograniczonai, gdzie dochody w wielu przypadkach nie przekraczaj 800 zl kupno drozszych rzeczy zawsze bedzie ukierunkowane w jedna strone, troche szkoda bo traci na tym finezja i piekno calej tej zabawy :) Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

weź coś co ma kilka lat - tylko sprawdź czy nie zdzierane. W zagranicznym necie znajdziesz rewelacje sprzed paru lat o których nikt już nie pamięta a które będą znacznie lepsze od tego ciągle nakręcanego reklamą badziewia w stylu hyperion a zwłaszcza omega. Ps. Moim zdaniem jak coś wyostrza dźwięk w sposób że bolą uszy to są to niemal zawsze badziewne kolumny a nie wzmacniacz czy kable.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, niekoniecznie. Kiedyś porównywałem kilka zestawów wzmacniacz+cd z jednej klasy cenowej na tych samych głosnikach i różnice były wyraźnie słyszalne natychmiast. Zaznaczam, ze nie mam rewelacyjnego słuchu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.