Skocz do zawartości
IGNORED

... osobneZASILANIE w H/K hd710 ???


szakunec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

 

Ostatnimi czasy zabrałem się za poprawę mojego Harmana hd 710

Powymieniałem prawie całe okablowanie wewnętrzne na kynarowe warkoczyki - i o dziwo poprawiły się wysokie i średnie tony - odsłoniły się i stały się bardziej klarowniejsze...

 

Następnym krokiem było wstawienie osobnego trafka dla sekcji analogowej - zabieg ten przeprowadziłem z pomocą mailowych konsultacji z innym forumowiczem, który już wcześniej to robił.....---> jednak efekty tejże operacji są znikome (nie chodzi już o klasę urządzenia) ....................... - świadczy o tym również fakt, że gdy na próbę odłączyłem zasilanie toroida od płyty głównej - niby z sekcji analogowej (patrz foto - 2 niebieskie kabelki) to w CD-ku zgasł tylko wyświetlacz zaś wszystko inne działało - odtwarzacz działał normalnie, leciał dźwięk - co powinno byc niemożliwe przy odłączeniu sekcji analogowej.......................

Reasumując - wychodzi na to, że wsadziłem nowe trafo dla osobnego zasilania wyświetlacza ; )))

 

 

Moje pytanie - czy ktoś wie jak poprawnie podłączyć osobne zasilanie sekcji analogowej w tym modelu CD ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-9508-100005155 1170287426_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj Panie ...:) o ile nie myli mnie wzrok zasilasz częśc analogową za pomocą jednego wtórnego uzwojenia ?? Cos jest schrzanione. Widze dwa przewody czerwone i 1 czarny do oryginalnego trafka EI i 2 kabelki niebieskie do uzw. wtornego toroida..sprawdz najpierw co faktycznie zasila kazdy z tych obwodów, bo tak trudno pomóc bez konkretniejszych informacji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widocznie do zasilania wyświtelacza potrzebne jest napięcie z osobnego uzwojenia, które jest np. podwajane i po wyprostowaniu uzyskuje się ok. 30-40V. Żeby rozdzielić zasialnie dla cz. analogowej potrzebujesz transformator z 2-ma symetrycznymi napięciami, z zerem (odczepem) po środku. Po wyprostowaniu i odfiltrowaniu można odłączyć w CD zasilanie toru analogowego od częsci wspólnej (od cz. cyfrowej i serwo) i podać tam z osobnego zasilacza nap. dodatnie i ujemne.

Tutajnie masz ich rozdzielonych - oryginalny transformator ma za mało uzwojeń i odczepów. Aktualnie zasilasz z toroidu pojedynczym napięciem osobno chyba tylko wyświetlacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...........faktycznie tak jest - jak już pisałem odłączenie toroida od płyty głównej powoduje tylko wygaszenie wyświetlacza............

 

......... PS. jak widać toroid ma pościagane zwoje --> specjalnie ażeby uzyskać 5V zamiast 12v jakie miał na początku................a wiec : 2 niebieskie kabelki to 5V, 2 czerwone to 10V, czarny zaś to ziemia (gdn).......

 

według mnie nie ma tu jakiegoś rozdzielenia na sekcje....... ono jest, ale następuje dopiero na płycie i nie da się tak zrobic, żeby bezpośrednio odpiąć stare trafo i w to miejsce podpiąć nowe.....

----> jak uważacie ? czy to jest możliwe? nie plote czasami jakiś bzdur? ; )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak chesz mam serwisówkę do tego CD,

jednak sam zabieg dołożenia trafa wydaje mi się tylko półśrodkiem. Zastanów się nad zrobieniem osobno całej sekcji zasilania dla części cyfrowej i analogowej. Z tego co się orientuje to część analogowa jest zasilana napięciem +12V,-12V

 

Orginalne trafo ma odczep 10V oraz 4,2V (zasilanie wyświetlacza)

pozdrawiam

Sebastian

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

serwisówka leci na maila...

co do zasilania zerkne na schemat i postaram sie zamieścić w tym wątku może będzie ktoś kto skoryguje moje myślenie i tak wspólnymi siłami da się coś zrobić sensownego ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey... myślę że niebawem sie ruszy... chwilowo mam urwanie głowy... i wszystkie prace stoją i czekają na chwile wolnego czasu... postaram się do piątku coś napisać OK

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Hey,

 

Dokładnie ten model posiada mój szfagier ;) zapalony elektronik i wiem że ostatnio coś zwolnił z pracami.

 

Miał jakieś drobne problemy z adaptacją zasilania do tego CD.

 

Maila masz „o mnie” jak będziesz miał chwilkę to napisz… tak będzie szybciej, ponieważ ostatnio mam drobne urwanie głowy i stoję z wszystkimi pracami, nazwijmy je hobbystycznymi. Liczę że długi weekend spowoduje, że wszystko nabierze tempa.

 

Pozdrawiam

Sebastian

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>> :) no extra -- > jak się ładnie złożyło ;) szfagier też ma........ :)))

 

--- jestem bardzo ciekawy na jakim etapie jest w polepszaniu Harmana.......??

 

 

 

Jak coś to będę pisał w weekend bo też mam urwanie........

 

POZDRAWIAM!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.