Skocz do zawartości
IGNORED

Prośba o pomoc


Obscurum

Rekomendowane odpowiedzi

CD, wzmacniacz jest gramofon pojawi się na dniach… pozostało jedno, chyba najważniejsze : kolumny. Po przeglądnięciu oferty sklepów w moim mieście, allegro a także przewertowaniu wątków na forach internetowych, doszedłem do wniosku że najlepszym dla mnie wyjściem jest DIY. Jestem kompletnie „zielony” w tym temacie więc zwracam się do Was z prośbą o pomoc w doborze części. Naturalnie, będę miał pomoc podczas samej konstrukcji – ale jeżeli chodzi o wnętrze kolumn, zdaje się na was.

 

Słucham ciężkiej muzyki metalowej, ale także rocka, odrobinę „muzyki z bitem” , szczególnie zależy mi na dobrym brzmieniu dwóch pierwszych gatunków. Co do rozmiaru kolumn myślałem o „małych podłogówkach albo dużych monitorach” (+/- 305 x 625 x 245 mm). Chciałbym aby była to konstrukcja trójdrożna. O mocy dopasowanej do możliwości mojego wzmacniacza:

moc znamionowa ciągła DIN: 2 x 100W (przy 4 Ohm)

2 x 80 (przy 8 Ohm)

 

Teraz sprawa najbardziej kłopotliwa - finanse. Chciałbym alby konstrukcja nie przekroczyła 800-100 zł bez „robocizny”, nie wiem co prawda na ile to jest realne.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/26134-pro%C5%9Bba-o-pomoc/
Udostępnij na innych stronach

poniewaz jestes jak napisales kompletnie zielony w tym temacie, to smiem twierdzic ze DIY nie jest najlepszym rozwiazaniem dla ciebie..... moze znajdz sobie gotowy kit do samodzielnego montazu jesli chcesz sie pobawic, sprawdz co ma w ofercie akkus.....

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/26134-pro%C5%9Bba-o-pomoc/#findComment-531773
Udostępnij na innych stronach

Obscurum:

 

W tej cenie trójdrożnej kolumny raczej nie zrobisz, dobre cewki i kondy to będzie spora część tej sumy (tak pod 300PLN albo i nawet więcej). Nie piszesz jaki masz pokój, ale tak czy siak biorąc pod uwage finanse pozostaje Ci raczej 2-way w rodzaju Ostinato 2000 - projekt sprawdzony, wykonany w wielu egzemplarzach i przedyskutowany na wszystkie strony chociażby na tym forum.

 

Gdybyś chciał coś mocniejszego, to może zestawienie 2-way na Seasach CA18RNX i 27TDFC albo 27TBFC/G mogłoby dać lepszego "kopa" - Seas CA18RNX ma cewkę o większej średnicy niż Vifa M18WH używana w Ostinato 2000, a tweetery które wymieniłem wygrały w dziedzinie zniekształceń z większością gwizdków o wiele droższych - ale w tym przypdku gotowej zwrotki nie ma. Dysponuję dobrymi pomiarami wszystkich 18cm Seasów z wyjątkiem W18NX oraz większości ich gwizdków (pliki dostałem prosto z labu Seasa), więc z łatwością mogę zaprojektować zwrotkę dla takiego zestawienia - z płaskim SPL i prawidłową fazą a także za darmo - w ramach pomocy rozpoczynającemu przygodę z DIY. "Brzmienia" oczywiście nie gwarantuję - to rzecz gustu. Mogę podać wskazówki jak ewentualnie dostrajać ilość wysokich "na ucho" do swoich preferencji. Nie obiecuję że taka konstrukcja zagra lepiej niż O2000 - choć z technicznego punktu widzenia ma szanse.

 

Głośniki i ich dostępność w rozsądnych cenach - polecam wątek "zamawiamy głośniki w audiocomponents"

 

Ostrzegam - po pierwszej konstrukcji przyjdzie chęć na drugą, przyplącze się jakiś system pomiarowy na SW i już wtopiłeś.

 

Pozdrawiam i połamania śrubokręta!

Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/26134-pro%C5%9Bba-o-pomoc/#findComment-531816
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Biuletyn

    Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
    Zapisz się
  • KONTO PREMIUM


  • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

    Ostatnio dodane opinie o albumach

  • Najnowsze wpisy na blogu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.