Skocz do zawartości
IGNORED

wzmacniacz TEAC A-1D


pq

Rekomendowane odpowiedzi

szukam czegos więcej (w szczególności opinii) na temat

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Z góry dziękuję

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
https://www.audiostereo.pl/topic/27181-wzmacniacz-teac-a-1d/
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem go w Saturn'ie podpiętego do "zimnych" Tannoy F4. Jako źródło chodził jakiś cd TEAC'a.

Wrażenia wizualne: kawałek solidnego klocka, niewysoki, gałki metalowe (troszkę wąska gałka wzmocnienia, ale mnie pasuje), bez świecących bajerów i innych wodotrysków czyli klasyka; cena lekko ponad 1000 PLN. Czyli coś pięknego i niedrogo.

 

Wrażenia odsłuchowe (UWAGA! marketowe kable + marketowe warunki odsłuchu + marketowa płyta + zimne TANNOY'e + przygłuchy juror): Średnica. Wszechobecna, gargantuiczna, przykładająca miecz do gardeł przemykającym się kanałami dźwiękom wysokim i niskim, pacyfikująca, ładująca w dyby i do lochu. Detale: są. Przestrzeń: jest (spory market). Niewysoka moc zestawu nie napędziła strachu ani kasjerkom ani Tannoy'om. Teac spokojnie zmiażdżył dowolne klockowe, metalowe ampy kina w przedziałach 3-9 kpln (innych klocków stereo nie było ;)).

 

Podsumowanie: Jeżeli taki Teac, w takich warunkach wykrzesał z takiego zestawu coś więcej niż umcy, umcy to uważam że po właściwym dobraniu zestawu/okablowania/warunków odsłuchu/słuchacza pokaże niezłą klasę. Uwaga: mówimy o cenie BUDŻETOWEJ! Chodzi o poprawność odsłuchu stereo a nie o stwierdzanie czy skrzypaczka z drugiego rzędu (trzecia z prawej) ma skrzywioną przegrodę nosową.

ouragan: dzięki

 

myślałem ewentualnie o popędzeniu nim Tannoyów Reveal 6 w nieduzym pomieszczeniu. To są monitory studyjne - raczej chłodnawe, precyzyjne, bardzo detaliczne i neutralne. Podoba mi się ich dźwięk (słuchałem z wzmaniaczem haflera i M-Audio Audiophile 192 jako źródło), i nie chciałbym ich ani zamulić, ani zepsuć przyjemności ostrością. Trochę się obawiam stosunkowo niewielkiej mocy - revealki powinny dostać od wzmacniacza ze 100 W w kanał. Mówiąc szczerze myslałem o kupieniu jakiegos niedużego wzmacniacza studyjnego, w rodzaju

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) czy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) (tu mocy trochę za dużo), bo wierzę w neutralność sprzetu studyjnego, a gałek barwy mi nie potrzeba. jednak wady studyjnych to niewygodne oddzielne gałki głośności dla kazdego kanału, wejście tylko z jednego źródła, i obudowa do montazu w racku, która w domu sie raczej nie sprawdzi estetycznie. Mimo nie najgorszego designu, przynajmniej w przypadku Alesisa.

A ten TEAC w tym sklepie co podałem ma bardzo uroczą cenę, i pewnie dlatego chwilowo sie niestety wyprzedał.

 

Jarzabek: dziekuję, poszukam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PS: Jarzabek, na pewno w AV?

 

Bo tu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nic nie ma

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
  • 4 tygodnie później...

mam tego Teac`ca od listopada zeszłego roku. To bardzo uniwersalna integra ie wymagajaca wygrzewania - lubi muzyke rokowa i duże składy . Brakuje mu troche wysokiego pasma ale z odpowiednimi kolumnami moze zagrac bardzo przyzwoicie. Kupiłem go na wysprzedazy w Top-Hifi za 1200 i jest nadal w tej cenie .Polecam

I jest jeszcze jeden argument za kupowaniem audio-systemów: w przypadku ewentualnego rozwodu rzadko się go traci na rzecz partnera: jacht przepadnie, dom przepadnie, dzieło sztuki przepadnie, prawa rodzicielskie przepadną - ale sprzęt na pewno będzie ci towarzyszył na nowej drodze życia. Nawet lichwiarz powinien to docenić.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Biuletyn

    Chcesz być na bieżąco ze wszystkimi naszymi najnowszymi wiadomościami i informacjami?
    Zapisz się
  • KONTO PREMIUM


  • Ostatnio dodane opinie o sprzęcie

    Ostatnio dodane opinie o albumach

  • Najnowsze wpisy na blogu

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat oraz na ukrycie połowy reklam wyświetlanych na forum.