Skocz do zawartości
IGNORED

Kłopot z regulacją wg szablonu RCM


lanuser

Rekomendowane odpowiedzi

lanuser

 

 

patrząc na zdjecie które zamieściłeś ( to z linijką) powiem Ci że niedobrze to wygląda,mozesz mieć kłopoty z ustawieniem geometri ramienia według szablonu ,a może w ogołe być to nieustawialne.W każdym razie jak nie planujesz zakupić wkładki za kilka setek $ to się nieprzejmuj.Na szczęście gramofon gra i to nawet dobrze jak nie jest ustawiony poprawnie,gdy ekploatujesz w dodatku używane płyty to nie ma wogóle problemu.To co napisałem to moja praktyka, a jak widzisz niektórzy wpisujący się w tym wątku też mają prawdopodobnie źle poregulowane gramofony i nawet niewiedzą o tym ,a cieszą sie z brzmienia vinyla i to jest najważniejsze :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lanuser

Do twojego wpisu z 25.07 2006, 22:24

Zerknąłem do 13577 aby obejrzeć rysunek Yaxy. Jest to rysunek poglądowy służący wyjaśnieniu pojęcia przesięgu, którego słowną definicję podałem w tymże wątku na chyba Yaxy usilne żądanie. Jest ten rysunek o tyle nieszczęśliwy, że w wiekszości chyba gramofonów (w każdym razie gramofonów z jakąś automatyką ramienia) takie ustawienie ramienia nie jest możliwe. Nie przewiduje sie tam możliwości grania płyt na promieniu mniejszym niż minimalny znormalizowany + pewien zapas, a co dopiero na promieniu zerowym. Nie ma to żądnego związku z regulacją położenia wkładki.

Domyślam się, że pragnienie twoje aby dało sie tak ustawić (obrócić) ramie bierze się z tego, że wówczas mozna by próbować bezpośrednio zmierzyć przesięg. No, ale nie ma tak dobrze.

Nie frasuj się brakiem w danych fabrycznych gramofonów polskich (i nie tylko) wartości określających geometrię . To sa rzeczy za trudne dla zwykłego uzytkownika, a także dla wielu "specjalistów" np. serwisowców czy żurnalistów. Podawanie takich rzeczy byłoby także odsłanianiem swojej kuchni konstrukcyjnej, zupełnie zbędnym, bo fachowa konkurencja i tak dowie się czego chce z analizy zakupionych egzemplarzy bez wielkiego trudu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Profee. Czyli wartość przesięgu jest wynikiem wyliczenia, a nie faktycznego ustawienia ramienia. Jak rozumiem, podszedłem do rysunku Yaxa zbyt dosłownie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmaitymi metodami ustawiamy tak jak ma być, ale to jak ma być (czyli wartości owych trzech parametrów geometrycznych- założyłem, że przeczytałeś pierwszy z podanych przez ciebie wątkow i wiesz mniej więcej co to za parametry) jest oczywiście wynikiem obliczeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.