Skocz do zawartości
IGNORED

CZy Lampa? czy tranzystor?Test Sparka710


nick102

Rekomendowane odpowiedzi

Nie moge czytac tych bzdur! Albo coś gra albo nie, jesli jest "nierozgrzane" to najwyzej brzmi gorzej w subtelnościach, ale nie spotkałem się z sytuacja, zeby wzmacniacz stracił "środek" po transporcie. To na 90% wina pomieszczenia. Znam przyzwoicie brzmiące systemy, które na niewytłumionym poddaszu potrafiły zagrać tragicznie. Popracujcie nad pokojami, a pozniej oceniajcie elektronikę i kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> houek,

A pamiętasz swoją zabawę z moimi EL34?? I co grało od razu dobrze i ładnie w MingDa?? Czy musiały się rozgrzać, i czy musiałeś poprawić dwukrotnie im bias... i wtedy zagrały, tak? ;-D Moim zdaniem, 12 godz. - tyle potrzebują zimne i nieużywane jakiś czas lampy od włączenia, żeby naprawdę dobrze zagrać;... Mówię tu o popularnych typach lampach - EL34, 6L6, 6P3S... I mówię o tym, co słyszę u siebie w domu, na moim systemie ;-D

k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba, że mu się lampy w podstawkach wytrząsły podczas transportu - ale to się innaczej objawia (brum, szum, jakieś delikatne przestery) - na pewno nie zanikiem średnicy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

houek ale popatrz.. pomieszczenie ok. 20 m troche sprzętów tu stoi.klaśniesz i echo jest...skoro gra lepiej na denonie 735 no to o co chodzi... to żę lamapa ma sie rozegrać niby po 24 h to bzdura. Nie rozegra tego właśnie środka który jeat podstawą. Mam nadzieję, ze właściciel się wypowie też

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> nick102

Możliwe jest wszystko z osobna i wszystko naraz, m.in.:

że wzmacniacz ów stracił dobre brzmienie od akustyki pomieszczenia, jak i awarii lamp, jak i trudów transportu - był zimny, niewygrzany, czy rozregulowany; a może nie mógł wysterować dobrze Twoich kolumn...

A może po prostu i zwyczajnie... nie wpasował się do Twojego systemu?? ;-D

k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> houek

Przepraszam, bardzo przepraszam... ;-D

Faktycznie - pomyliłem Cię z rafko; poznałem Was w tym samym czasie i po prostu pomieszały mi się Wasze nicki... Rrafko - Ciebie też przepraszam...! Co za wtopa, ale wstyd! ;-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafko - sorki także za przekręcenie nicka...

O rany, to wszystko z tego, że piszę w kilku wątkach naraz, czytam inne, piszę na PW, w mailu... No i można się czasem pogubić... ;-D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spark 710 był na Allegro za 3,5 tys. zł. Ale jużgo nie ma ;)

 

>nick102

Można by zdobyć kontakt do sprzedającego 710?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nie zakładaj nic z góry; bądź nieskazitelny w słowach; nie bierz nic do siebie; rób wszystko najlepiej jak potrafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>nick102

 

ty jestes glupszy niz moje buty do tenisa, ktore tez chodza na odsluchy. To jest maksymalna inwektywa, ktora moge rzucic.

 

daje ignora na wszystkie twoje posty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzych nr tel do sprzedającego Sparka 710 - Andrzej Podsiadło 606 855 757/ A TY Dartman się nie denerwuj (przepraszam) ALE WCZORAJ BYŁEM BARDZO ZDENERWOWANY. ŚNI MI SIĘ TEN SPARK- na prawdę fajny był. Bardzo szkoda, że nie zagrał. TYlko chodzi o To ze mówiłeś po 15 min. zagra w swoim pośćie a w odpoweidzi skwitowałeś, że po 24 godzinach. Stąd ta wypowiedź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś coś wie o wzmacniaczu Jungson Ja-88d ?oto link:http://www.jungson.com/content/product_pages/ja88d.htm

Ponoć świetnie to gra. Słyszałęm od gościa, który sprzedaje wzmacniacze w niemczech i ma duży kontakt. Za 925 euro z dowozem ten 40-0kilowy wzmak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> nick102

Dziękuję za nr telefonu... ale o namiary na kolegę sprzedającego Sparka prosił grzechniks ;-) Ja nie zmienię mojego Amplifona WL25 na Sparka 710, co najwyżej - na Amplifona WT30II ;-D

k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten spark 710 ma przecież wymione wszystkie lampy.

Cyt. "w stopniu końcowym znajdują się obecnie kt88 firmy JJ, sterujące to wysokiej jakości NOSy firm z USA (National), GB (Haltron) oraz ZSRR" Dlatego może grać zupełnie inaczej, niż spark 710 na oryginalnych lampach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nie zakładaj nic z góry; bądź nieskazitelny w słowach; nie bierz nic do siebie; rób wszystko najlepiej jak potrafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem. Ale sprzedający mówi, że gra nawet lepiej na tych zmienionych lampach. A jemu brakowało tylko basu, który z kolei usłyszał u mnie na vivace 3 które mają zresztą 2 basowe głośniki. Obecnie ma monobloki i tak zrozumiałem, że też nie jest do końca zadowolony. A ja bardzo jestem ciekaw tego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - JUNGSONA. Może to brzmieć. Gość napisał, że jest aksamitny i przepieknie buduje scenę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, czuję się wywołany do odpowiedzi!

 

To mój Spark był przedmiotem odsłuchu u szacownego nicka102.

 

Nie jest to, co prawda mój pierwszy wpis na tym forum, ale pierwszy mój głos w jakiejkolwiek tu dyskusji, więc pozwolę sobie przywitać wszystkich forumowiczów.

 

Najpierw bura... nick102 - chyba nikt, a już na pewno nie ja, nie upoważnił Ciebie do podawania publicznie mojego numeru telefonu, a tym bardziej osobistych danych personalnych. To, że przedstawiłem się imieniem i nazwiskiem w korespondencji prywatnej z Tobą, do niczego jeszcze nie upoważnia. Cóż stało się. Mam tylko nadzieję, że powyższy fakt przyczyni się wyłącznie do lepszego zapoznania się z szacownymi kolegami.

 

Ale do rzeczy...

Wzmacniacz nie zagrał... Ale czy miał szansę zagrać? Moim skromnym zdaniem nie! Dlaczego? Właściwie prawie wszystkie przyczyny (domysły) były podane już na forum, ale ja tam byłem..., słuchałem i widziałem, więc chyba mogę wyrazić swoją opinię.

 

Po pierwsze pokój odsłuchowy!

Sporych rozmiarów kwadrat (lub zbliżony kształt), prawie w ogóle nie posiadający elementów wytłumiających. Oprócz dywanu, który zresztą pokrywa podłogę na niewielkiej powierzchni i nowoczesnej sofy - NIC, co mogło by pochłonąć dźwięk, nawet firan, czy zasłon.

 

Po drugie głośniki, a właściwie ich ustawienie!

Konstrukcje 3-drożne, dość wysokie, Jeden z nich wciśnięty pomiędzy komodę ze sprzętem a szafę, drugi dostawiony do tejże komody z drugiej strony, obydwa dosunięte maksymalnie do ściany. Po kilku delikatnych sugestiach o ustawieniu udało mi się namówić gospodarza do lekkiego skręcenia głośników w kierunku środka.

 

Po trzecie pozostały sprzęt – z całym szacunkiem – albo nie, o tym elemencie się nie wypowiem.

 

Pomijam poruszaną już kwestię wygrzania wzmacniacza, który nie był użytkowany przeze mnie od około 4 tygodni, spakowany i przewieziony około 200 km oraz kwestię czasu trwania odsłuchu – ok. 1 godziny (po tym czasie, widząc rozczarowanie gospodarza i chęć zakończenia odsłuchu spakowałem wzmacniacz i udałem się w drogę powrotną).

 

Sami powiedzcie, czy w takich warunkach można powiedzieć coś o odsłuchiwanym wzmacniaczu?

 

A teraz o tym, co usłyszałem...

 

Już pierwsze dźwięki, jakie mnie dobiegły po odpaleniu całości nasunęły uwagę – to, tutaj, w tej konfiguracji i ustawieniu nie ma prawa grać.

Chaos, bałagan i kakofonia dźwięków. Nick102 pisze, że bas był wyśmienity. Rzeczywiście na tle pozostałego pasma był bardzo dobry, ale pomyślcie przez chwilkę... Bas jest tym zakresem częstotliwości, na które w pomieszczeniu wcale lub prawie wcale wpływu nie mają „domowe” sposoby aranżacji wnętrza odsłuchowego. Wszystkie „domowe” rozpraszacze i pochłaniacze „robią dobrze”, ale tylko w zakresie średnich i wysokich tonów – czyż nie?

Podłączenie na koniec Denona gospodarza dało dźwięk ogólnie bardziej strawny, równy, ale nijaki, bez szczególnych cech, którymi można by się zachwycić – doskonały do zapewnienia tła przy wykonywaniu innych czynności. Natomiast bas w tym zestawieniu – katastrofa. Efektów stereo niestety nie udało mi się usłyszeć w żadnym zestawieniu.

Tak sobie myślę, czy ten cały zgiełk i bałagan na średnicy oraz wysokich przy podłączeniu Sparka nie wynikał z faktu, że wzmacniacz właśnie próbował coś zagrać, zróżnicować, tylko w istniejącej akustyce pomieszczenia nie dało się tego usłyszeć, bo tego akurat, że Spark jest w stanie zagrać przepiękną średnicą i wysokimi, to akurat jestem pewien. I fakt wymiany lamp nie zaszkodził mu na pewno, zyskała na tym właśnie średnica, stając się bardziej płynną i melodyjną.

Tak na marginesie Kt100 to prawdopodobnie wyłącznie chiński wynalazek powstały z „rozwinięcia” Kt88, podobnie jak Kt90 w dawnej Jugosławii, i nigdzie w znanym mi świecie nieosiągalny. W późniejszych konstrukcjach zarzucony zresztą przez chińczyków na rzecz Kt88 właśnie.

 

I jeszcze jedna refleksja...

Nick102 mówił o jakimś dźwięku, który gdzieś w salonie kiedyś słyszał, który utkwił mu w pamięci i który chce uzyskać w domu – nick102, sorry za szczerość – zastanów się tylko proszę, czy w takim ustawieniu i konfiguracji będzie to możliwe z jakimkolwiek wzmacniaczem?

 

Przepraszam za dość długi wywód, ale to wątek nicka102, a dla niego to ponoć ważna sprawa.

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, jeżeli Spark stał niepodłączony i nieużywany przez miesiąc, to nie miał prawa zagrać. Wiele znanych mi wzmacniaczy lampowych zachowywało sie w ten sposób po dłuższym okresie nieużywania. Po ponownym podłączeniu grały do dupy, dopiero po 24-72 godzin wszystko wracało do normy. Tak więc AP1PA, jeżeli chcesz sprzedać ten wzmacniacz, to sugerowałbym odpalać go na godzinkę tak ze dwa razy w tygodniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też to pisałem wyżej, to co poniektórzy się śmiali...

A lampowce potrzebują wygrzania, żeby dobrze zagrać... Nie wyobrażam sobie, jak zagrałby mój Ampplifon po "miesięcznych wakacjach" - pewnie jak nowy, dopiero co wyjęty z pudła... ;-)

k.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie zjawisko rozgrzewania również zaobserwowałem w przypadku Sparka, pełnię możliwości brzmieniowych osiąga po ok 30 - 60 minutach od włączenia, niemniej nie ono determinuje charakter brzmienia tego wzmacniacza. Wzmacniacz podłączony po powrocie do domu do mojego systemu, nawet bez długiej rozgrzewki zagrał jak zwykle bardzo płynną, czytelną i melodyjną średnicą i wspaniałymi, mieniącymi się wysokimi. Za to, co stało sie u nick102, wg mnie odpowiada akustyka pomieszczenia i ustawienie głośników.

 

Nick102, jeśli będziesz kiedyś w mojej okolicy, zapraszam na odsłuch Sparka w moim systemie (tak z czystej, audiofilskiej ciekawości). Zobaczysz ten wzmacniacz może bardzo pozytywnie zadziwić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WSZYSTKIE CHŁOPAKI A W SZCZEGÓLNOŚCI DROGI AP1PA- polubiłem cię chłopaku. I rzeczywiście sporo rzeczy nie zagrało. Ale tak mówisz o tym basie, który tak ci się podobał, że jak mówiłeś go nie uzyskujesz w swoim systemie. Ale wiesz staraliśmy się być mili. I masz rację nic nie zagrało. Ale poza tym teraz stoi u mnie sprzęt od p. Józefa z Torunia (namiar dostałem od jednego z forumowiczów), który jest konstruktorem tego sprżętu. Po prostu lampowiec. Ale zagrał piękną scenę i brzmi super. I rzeczywiście potwierdzam, że potrzebował trochę więcej czasu do rozegrania, być może po przywiezieniu go ok. 15 min. trochę się rozregulował a teraz gra pięknie. Jednak scenę budował od początku niezłą. więc dziwne, może zgryzł się z kolumnami ten spark . No nie wiem ale także Ciebie AP1AP zapraszam na odsłuch do mnie. I ciekawi mnie czemu spark zagrał tak chropowato, może mu czegoś brakuje jednak po tej kalibracji po wymianie lamp. Ale masz rację musiał bym posłuchać u Ciebie- to przecież zupełnie inny system. A poza tym chłopaki mówili na forum, że funkcja stand bye jest ważna - i wydaje mi się że to prawda. a w Sparku tego brakuje. lampy muszą czuwać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ap1pa

 

jakie dokładnie lampy zamienne zostały zastosowane w stosunku do oryginalnych w tej 710?

będę bardzo rad za odpowiedź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nie zakładaj nic z góry; bądź nieskazitelny w słowach; nie bierz nic do siebie; rób wszystko najlepiej jak potrafisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>grzechniks<

Sorry za zwłokę, ale dopiero teraz mam dostęp do netu.

 

Lampy sterujące, to identyczne lampy, jak w oryginale tylko innych firm. Zastosowałem NOS-y takich firm National (USA), Haltron (GB) i jakieś ruskie, nie pamiętam teraz ich nazwy, a jestem poza zasięgiem wzmacniacza, więc sprawdzić nie mogę.

Lampy końcowe to parowane Kt88 słowackiego JJ'a. Próbowałem znaleźć Kt100, ale okazało sie to zadaniem niewykonalnym. Zresztą nie ma co rozpaczać, Kt88 według mine grają lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.