Skocz do zawartości
IGNORED

Brum we wzmacniaczu lampowym AVT2744


marcinw899

Rekomendowane odpowiedzi

włokno żarzenia mogło odsunąc się troche od katody i jest dobrze.Ale nie musi trwać wiecznie.A spróbuj poprzez gumke do mazania albo coś miekkiego obstukać lampe delikatnie ze wszystkich stron.Lampa niech sie zarzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

dałem ekranowane kabla do potka, zaekranowałem blachą trafo (blacha tez umasionna), obudowa potka trez umasiona--> brum jest w jednym kanale (zamieniałem lampy- tez nic- brum cąły czas w tym samym kanale), i nie wiem czemu ale w jednym kanale (tym dobrym, nie brumiacym) potek przepuszcza cały sygnał :/ - gdy siu eporusza kablem od potka wrca do normy- problem w tym ze potek nowy i kable dobrze polutoane, bez zwarc itp :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odlacz na chwile zarzenie jak brum ustanie to bedziemy wiedzieli ze to od niego. Zaradczo to daj mostek prostowniczy na zarzenie z diod shotky 5A i kondensator z 4700/10V podlacz to nowe napeiecie stale zamiast dotychczasowego zarzenia i czesc. Po sprawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w takim razie daj wiekszy kondensator np. 10000uF ale powinienes tez sprawdzic obwod drukowany. Moze jest gdzies przejscie z zarzenia na obwody wejsciowe. Ten druk nie wygladal na super ladny w projekcie wiec prawie napewno jest przejscie - moze niedotrawona sciezka lub cieniutka warstwa? oczysc sciezki zarzenia i sprawdz czy nie ma tam gdzies przejscia nawet kilkaset omow? oczywiscie uwzgkledniajac ew. rezystrory symetryzujce. najlepeij usun je i sprawdz omomierzem czy nie ma przejscia z zarzenia na reszte ukladu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasil żarzenie napięciem stałym, wyfiltrowanym za stabilizatorem 7806 (+ radiator) pojemnością do 10,000uF, masy obu zasilaczy, anodowego i żarzenia muszą być połączone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nad tym wzmacniaczem chyba ciązy jakas klątwa

obudowe, potek, ekran trafa z blachy umasiłem - brum jest w jednym kanale (bez znaczenia jak włoze lampy- brum tylko w jednym tym samym kanale). teraz doszedł drugi problem- kable od potka dałem ekranowane (ekran oczywiscie do masy) + zastosowałem porade od osiedlowego serwisanta (wejscie z chinchy poprowadziłem bezposrednio do potka- w oryginale było do płytki- ale jest to to samo pzeciez- powinno byc nawet lepiej) i od tego momentu jak porusze kablami od potka to sygnał w jednym kanale (tym nie brumiacym) jest tak potrwornie głosny jakby ktos odrecił potka na max. kable przelutowałem - problem dalej jest (sprawdzałem dokładnie i nie ma zadnych zwarc). pomyslałem trudno- kable mozna tak ustawic zeby było OK, ale oczywiscie narodził się trzeci problem- kanal niebrumiacy po odpowiednim ustawieniu kabli działa dobrze- ale kanał z brumem jest dziwny- do pewnego momentu wzmocnienie działa równo az do mniej wiecej 1/4 rozkrecenia potka- wtedy jest zastój- poziom natezenia dzwieku w kanale niebrumiacym rosnie w gore, ale w kanale brumacym zatrzymuje sie na stałym poziomie. Potek jest nowy (na starszym tez był ten problem) obydwa to telpody za 6 zł (na niebieskiego alpsa mnie nie stac, a w pobliskim sklepie elektronicznym sa tylko telpody)

na triodzie załozyłem blizniaczy post czekam na odpowiedzi bo w tej chwili mam ochote wywalic ten wzmacniacz (powstrzymuje mnie tylko ilość złotówek ktore wydałem na czesci do niego)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie masz źle podłączone te potencjometry. Suwak na środku - do siatki, lewa noga do masy a sygnał z wejścia na prawą patrząc od strony ośki.

 

I zrób tak jak napisałem wcześniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suwak na środku - do siatki, lewa noga do masy a sygnał z wejścia na prawą patrząc od strony ośki.---> tak wqłasnie jest

a z tym zarzeniem niestety musze poczekac do poniedziłaku zeby kupic czesci ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co od tego stabilizatora to on jest na 6 v? 7824 jest na 24v (ktory wybrac)

czy tak sie to podłacza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylo ze ja mam zarzenie nie 6,3 V (ECL86) tylko 13,5v (PCL86) czyli ten rusunek mam dobry? (lewa noga wejscie, srodkowa masa, prawa wyjscie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem niebieskiego alpsa i mam to samo co w telpodzie- kanał brumiący jest dobrze wzmacniany, kanał czysty jest wzmacniany tylko do pewnego obrotu potka i dalej juz nie wzrasta poziom dźwieku. ech, cos mi sie wydaje ze szybciej wyeliminuje brumienie niz tą regulacje głośnosci :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za różnica 0.3V? Jak będzie za mało to wystarczy dać szeregowo z nóżką nr 2 stabilizatora diodę - katodą do masy - wtedy powinno być właśnie koło 6.3V, bo z tego co widzę to stabilizatory trochę zaniżają napięcie na wyjściu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raz wiem czemu ta regulacja nie działa tak jak powinna--> przy zwieraniu pinów raz się pomyliłem i zwarłem żarzenie (13 V) do wejścia. Od tego momentu występuje nierównomierne "prowadzenie" kanałów.

Jeśli wiecie co mogłem tą pomyłką uszkodzić to byłbym ogromnie wdzięczny za odpisanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z brumem tez się juz uporałem ;)

dałem stałe, ale mniej niż 13 v (przy 14v brum był ogromny- wiec dałem 11,3 i jest cisza, czekam tylko na odpowiedż czy to jest bezpieczne dla lamp)

Pozdrawiam i dziekuje za wszystkie rady ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

ludzie pomożcie:/

ostatnio przydźwięk sieciowy (nie brum) się trochę powiększył, gdy dotknę umasionej metalowej obudowy całkowicie znika. Jak się pozbyć tego przydźwięku ?

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

obudowa jest umasiona, a masa podłączona do uziemienia (3 bolca w gniazdku)

dziwne bo wcześniej tego przydźwięku nie słyszałem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.