Skocz do zawartości
IGNORED

E83CC Siemens


senicz

Rekomendowane odpowiedzi

Wyciagnalem ze sprzetu grajacego - magnetofon studyjny lampowy lampe e83cc siemensa. Co to jest warte sygnalowo - muzycznie i cenowo? Chce ja wystawic na allegro i nie chce sie wyglupic z jakas niska cena.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy normalny internauta poszukalby sobie w necie czy na eBayu, ale nie

nasz Nadkonstruktor. On musi zalozyc watek, bo dokonal sensacyjnego odkrycia:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wpisaniu na eBay ecc 83 siemens a nie jak Pan podaje e83cc pojawiaja sie ceny od 30-60USD za pare,

, np. 40USD "kup teraz" - tak wiec masz Pan fortune w domu. Tylko niech Panu ktos to pomierzy, bo moze sie

okazac, ze sa warte przyslowiowego centa i bedzie afera jak z lampka Zydelka;))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu tez jest zestawienie wszystkich ecc83, z Siemensem wlacznie...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja chce o e83cc siemensa. A po drugie to zydelek sprzedal zlom a ja wyciagnalem ja z magnetofony chwile wczesniej grajacego. Wiec napewno jest dobra. Siedziala w stopniu wzm wstepnego glowic odczytu. pewnie jakas selekcjonowana na szumy? Zlote nogi a te na fotach w ebay jakies ziemiste nogi maja?? to chyba jakas podroba? moja ma piekne zloto na nozkach. Wydaje sie ze jest to odpowiednik ecc83 tylko lepszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tungsol, 1 Kwi 2007, 19:57

 

>Po wpisaniu na eBay ecc 83 siemens a nie jak Pan podaje e83cc

 

Jest taka lampa - E83CC.

Jak można się domyślić - specjalne wykonanie popularnej ECC83.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby sie nie denerwowac wystawilem ja na allegro za 200zl. Przynajmniej mam pewnosc ze cena nie jests zbyt niska co moglo by mnie osmieszyc. A tak przy okazji grzebiac se w pudlach zmalazlem kilka ciekawych lamp. Np. EF806s Siemensa? a i kilka ecc85. Jakies straszne ceny na te lampy sa? co sie dzieje z tymi ecc85? mam sporo e55l genialne lampy magnoval. Nachylenie ponad 50mA/V. Korci mnie aby takie uzyc w stopniu sterujacym wyjsciem na tranzystorach w Hybrydku? Chyba tak zrobie po nie sa to popularne lampy a mam ich sporo. Napewno sa bardzo liniowe bo sterowaly katodami lamp oscyloskopowych. A to wymaga bardzo duzej liniowosci i szerokiego pasma przenoszenia. A na wejsciu dam nuvistor.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

->senicz

Ta e83cc Siemens występuje w co najmniej dwóch wersjach - tzw. long plate i triple mica. Pierwszy typ jest niezły, ale bez rewelacji. Jeżeli są sprawne i sparowane możesz uzyskać do 200zł za komplet. Jeżeli masz parkę wersji "triple mica" to już jest rarytas i cena zależy tylko od determiancji kupującego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-->senicz

Widzę, że trochę się spóźniłem. Ta e83cc Seimensa, którą wystawiłeś to nie jest żaden z typów o których pisałem. Miałem kiedyś identyczną, z tym, że też pojedynczą sztukę. Sprzedałem do Niemiec za 30Euro, ale człowiekowi jakoś tak mocno zależało więc może warta była nieco więcej. Czy w Polsce za pojedynczą sztukę dostaniesz 200zł - wątpię, ale powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta z prawej to triple mica - dodatkowy "talerz".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze to wszystko jest kwestia rzadkosci danego typu lampy. I wokol tych rzadkich narosly jakies legendy. Z drugiej strony wydaje sie ze Siemens telefunken czy Philips byly kiedys na szczycie jakosci produkcji lamp. Cos w rodzaju Intela dzisiaj. Ja mam sporo lamp EL86 polamu. Swietne lampy do wzmacniaczy przeciwsobnych szeregowych na obciazenie 800om. Ale zamaist takiego glosnika mozna dac proste trafo oddzielone kondensatorem od lamp i miec bardzo dobrej jakosci wzmacniacz mocy grajacy super czysto. Znacznie lepeij do przeciwsobnych. Z 4 sztuk polaczonych rownolegle po 2 dostrac mozna i 15W a trafo bardzo proste bez sekcji i grubymi drutami nawiniete.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto pamietac o tym, ze duzo lamp z lat z 70-tych i 80-tych lat mimo, ze maja nazwy Siemens, Telefunken czy Valvo byly produktami rodem z krajow Europy Wschodniej. Czasmi widze podejrzanie wygladajace Valvo czy Zaerix na Allegro sprzedawane za zbyt duze pieniadze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla fachowca nie ma problemu z rozroznieniem. Zachodnie mialy idealne wyciete elementy metalowe i mikowe. nastepnie zgrzewy tez sa idealne bez powtorzen jak to zwykle w demoludach. A najlepeij to kupowac tylko z typow/serii dlugowiecznych bo takich demoludy nie robily. No Tesla cos tam dlubala ale np. kasprzak nie uzywal ich lamp i wszystkie wazniejsze do ukladow X i Y byly zachodnie. Przyczym wejsciowe nuvistory byly albo orginalne RCA lub Siemensa a inne lampy juz z toru byly Philipsa. Wydaje sie ze dla wojska, produkcji oscyloskopow sprowadzali by najlepsze z mozliwych i sprowadzali Philipsa. Takie super naj byly lampy HP. Ale mam ich tylko kilka 6080.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym "dłubaniem" Tesli to bym był ostrożny - ich niektóre ecc803s to wierne kopie Teleunkena 803s robione podobno na odkupionej od Telefunkena lini produkcyjnej. Podobno końcówka produkcji tych lamp z marką Telefunkena pochodzi właśnie od Tesli. A tak wogóle to rzeczywsicie ciężko się wyznać - im wiecej się wgłębiać w temat tym częściej okazuje się, że tak naprawdę wszyscy robili dla wszystkich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego takim zainteresowaniem ciesza sie stare lampy jeszcze przedwojenne lub tuz po wojnie. Bede wystawial niedlugo 300A orginal. Dla kolekcjonera ew. dla porownan brzmieniowych. OD 300B rozni sie chyba tylko wyprowadzeniami? I jak znajde to wystawie kilka unikatow roznych dziwacznych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

senicz, 2 Kwi 2007, 10:28

 

>Dlatego takim zainteresowaniem ciesza sie stare lampy jeszcze przedwojenne lub tuz po wojnie. Bede

>wystawial niedlugo 300A orginal. Dla kolekcjonera ew. dla porownan brzmieniowych. OD 300B rozni sie

>chyba tylko wyprowadzeniami? I jak znajde to wystawie kilka unikatow roznych dziwacznych.

 

- Panie Chwalipieta, moze tak wateczek sponsorowany?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisze o tym aby nie kupili tych lamp handlarze zawodowo zajmujacy sie naciaganiem ludzi. Wole aby takie cacka trafily we wlasciwe rece audiofila i czlowieka ktory bedzie je dopieszczal w swojej kolekcji. Bedzie porownywal dzwiekowo z innymi producentami i cos napisze na ten temat. Wtedy bedziemy wszyscy mieli pozytek. Naszczescie ten watek pozwala pisac o konkretnej rzeczy ktora mozn dotknac sfotografowac i milo jest pogadac na forum o takich unikatach i wymienic uwagi. jesli mamy wszystko sprowadzic do poziomu komercji to co zycie by nas czekalo? Gdybym nie byl w potrzebie finansowej z powodu powaznej choroby w rodzinie nigdy bym sie z tymi lampami nie rozstawal. A tak .......... no coz sila wyzsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale Pan jest zabawny:))

 

Temat nr 29587

senicz

12 Sty 2007, 20:18

a ja wam powiem ze to wszystko co wypisujecie to pic. Nic nie slyszycie i zadnych zmian nie ma po zmianie lamp. Trzeba uzadzic slepe testy dla tych wybitnych uszu majacych podobno slyszec zmiane kabla. Ale po tych testach uszy pozostan ale osle!!!! haha

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak pisalem? cos podobnego? widocznie zminilem zdanie? tak naprawde porownania powinny byc prowadzone w ukladzie w ktorym punkt pracy jest optymalizowany dla danej lampy a wlasciwie typu i producenta. Nie mozna beztrosko wymieniac lamp i nasluchiwac roznic. One beda ale glownie dlatego bo lampy roznych producentow roznia sie np. nachyleniem choc to ten sam moga wchodzi sprawy innych pojemnosci itp. jesli np. firma robi wzm na konkretnych lampach to optymalizuje wartosci elementow i punkt paracy do danego producenta. Wymiana choc katalogowo i wedlug oznaczen na lampie na taki sam typ nie oznacza ze nowa lampa pracuje w optymalnych warunkach i moze byc roznica brzmienia. jasne ze juz majac jakis urzadzenia na drodze mozolnych poszukiwan mozna dzwiek poprawic ale warto wiedziec ze pewne typy lamp o tej samej nazwie czy oznaczeniu wymagaja troche iinych warunkow pracy i czasami odrzucamy lampy doskonale ale niedopasowane do ukladu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 29

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.